Produkty

Mydło w płynie czy w kostce – które lepiej wybrać?

Mydło w płynie czy w kostce – które lepiej wybrać?

Podczas wykańczania łazienki zwracamy uwagę przede wszystkim na jej efektowne i eleganckie urządzenie. Jednak wybory, które podejmujemy, będą miały ogromny wpływ na jej późniejsze użytkowanie i nasz komfort. Jedną z takich decyzji jest zaopatrzenie pomieszczenia w mydło – czy lepiej jest kupić w kostce, czy w płynie, i która opcja okaże się być korzystniejsza?

mydlo w kostceMydło w kostce czy w płynie – względy higieniczne

Popularne mydła w kostkach jeszcze kilka lat temu można było spotkać niemalże w każdym domostwie. Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa, zwiększyła się również obecność mydła w płynie w łazienkach. Z czego to wynika? Udowodniono, że na mydle w kostce zostaje bardzo dużo bakterii i drobnoustrojów po użytku. Widać to zresztą gołym okiem, gdy na kostce po użyciu pojawiają się ślady brudu. Korzystanie z jednego mydła przez kilkanaście, a nawet kilka osób może więc przynosić efekty odwrotne od zamierzonych – zamiast czyścić dłonie, sprawia, że jeszcze więcej bakterii osiada się na nich po użytku.

Mydło w płynie natomiast jest odseparowane od bezpośredniego kontaktu ze skórą, ale też z otoczeniem, co sprawia, że jest o wiele bardziej higieniczne od tego w kostce. Dzięki temu możemy mieć pewność, że mycie rąk takim kosmetykiem jest o wiele bardziej efektywne i sprzyjające zdrowiu.

Porada eksperta

Korzystając po umyciu dłoni z jednego ręcznika z pozostałymi domownikami, powodujemy, że znowu stają się one siedliskiem zarazków. Aby tego uniknąć, warto stosować papierowe ręczniki, które od razu po użytku będziemy wyrzucać do kosza. Bardziej ekologicznym rozwiązaniem będzie przypisanie małych ręczników tekstylnych do rąk do każdego członka rodziny. Pamiętajmy jednak, aby regularnie je prać, co pozwoli zwiększyć codzienną higienę każdego z nas.

mycie rąkMydło w kostce – estetyka

Dostępne na rynku mydła w kostce występują w najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do charakteru otoczenia. Do tego z powodzeniem można dobrać wielobarwne, eleganckie lub radosne mydelniczki stanowiące dla nich podkładkę. O ile jednak sam wygląd mydła w kostce jest satysfakcjonujący, to utrzymanie czystości w jego otoczeniu nie jest już tak prostą sprawą. Mydło silnie brudzi nie tylko samą mydelniczkę, ale również umywalkę, blaty i inne znajdujące się w sąsiedztwie przedmioty. Jeśli reagujemy szybko, możemy się łatwo pozbyć mydlin, lecz zaniedbując tę kwestię, musimy liczyć się z bardziej uciążliwymi do usunięcia plamami.

Mydło w płynie Masterline 1 lElegancja i wygoda – dozowniki do mydła w płynie

Wybierając mydło w płynie, możemy zdecydować się na warianty w pojemniku z dozownikiem lub, jeśli posiadamy własny pojemnik, w specjalnych opakowaniach umożliwiających łatwe uzupełnianie zapasu. Szczególnie w tym drugim przypadku zyskujemy możliwość uzyskania spójnego wystroju przestrzeni. Warto więc dopasować pojemnik na mydło do pozostałych akcesoriów łazienkowych. Najlepszym rozwiązaniem okazują się dozowniki automatyczne, które po wsunięciu dłoni pod wylewkę, samoczynnie aplikują mydło w płynie, tym samym pozwalając na ograniczenie kontaktu z pompką, na której prawdopodobnie również znajdują się bakterie.

Choć mydło w płynie wypada lepiej w zestawieniu, zwolenników mydła w kostce jest wciąż wielu. Przy zachowaniu odpowiednich zasad nie musimy wcale z niego rezygnować. Zadbajmy jednak, aby z naszej kostki nie korzystał nikt poza nami, a wówczas będziemy mogli ograniczyć ryzyko przenoszenia bakterii.

Data publikacji: 21.06.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wybrać mydło w płynie?

Jak wybrać mydło w płynie?
Gdy zarządzamy budynkiem biurowym lub komercyjnym, a także prowadzimy lokal gastronomiczny, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienek. Powi...
Czytaj więcej

Przydatne akcesoria łazienkowe – dystrybutory mydła

Przydatne akcesoria łazienkowe – dystrybutory mydła
Odkąd w 1980 roku pojawiły się pierwsze dozowniki mydła w płynie, większość zakładów pracy i obiektów użyteczności publicznej nie mogłab...
Czytaj więcej

W co warto wyposażyć łazienkę?

W co warto wyposażyć łazienkę?
Urządzając łazienkę, nie możemy zapominać o tym, że jej wyposażenie nie ogranicza się jedynie do montażu lustra i urządzeń sanitarnych. Nasza łazienka...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Mydło w płynie czy w kostce – które lepiej wybrać?