Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Tarcze do szlifierek

Strzałka w prawo

Tarcze diamentowe

Strzałka w prawo

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe to akcesoria do Twojej szlifierki. Dzięki nim możesz skutecznie przycinać i wygładzać powierzchnię. W tej kategorii znajdują się uniwersalne akcesoria do szlifierek kątowych, czyli tarcze diamentowe.

Filtry

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe to akcesoria do Twojej szlifierki. Dzięki nim możesz skutecznie przycinać i wygładzać powierzchnię. W tej kategorii znajdują się uniwersalne akcesoria do szlifierek kątowych, czyli tarcze diamentowe.

57 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Tarcze do szlifierek

Wyświetlanie 24 z 57 produktów

Załaduj więcej

Tarcze diamentowe – akcesoria do szlifierek kątowych

Tarcze diamentowe to akcesoria do Twojej szlifierki. Dzięki nim możesz skutecznie przycinać i wygładzać powierzchnię. W tej kategorii znajdują się uniwersalne akcesoria do szlifierek kątowych, czyli tarcze diamentowe.

Jeżeli planujesz prace szlifierskie na budowie, przy remoncie lub w swoim warsztacie przydomowym, tego rodzaju produkty staną się nieocenione. Są one wykonane ze stali wzbogaconej o nasyp diamentowy, który cechuje się nadzwyczajną twardością, przewyższającą wiele innych materiałów. Dzięki temu tarcze zapewniają precyzję pracy, która pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty za każdym razem. Nadadzą się do obróbki betonu, granitu, kamienia oraz wielu innych materiałów.

TARCZA DIAMENTOWA – PODSTAWOWE WŁAŚCIWOŚCI

Tarcza diamentowa to niezbędny element szlifierki kątowej. Dzięki dobrze dobranemu produktowi będziesz mógł cieszyć się swoimi urządzeniami jeszcze dłużej. Zaletą jego stosowania jest fakt, iż powierzchnia tarcz ma właściwości samochłodzące i samoostrzące, a to ze względu na obecność wcześniej wspomnianego diamentu. Tym samym akcesorium sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalisty, jak i majsterkowicza.

Profil tarczy zapewnia szybkość cięcia, dzięki czemu wszystkie zadania przebiegną szybko i sprawnie. Nie musisz szukać elementów wyposażenia szlifierki w wielu sklepach. Castorama zadbała, abyś znalazł je w jednym miejscu.

TARCZA DIAMENTOWA SEGMENTOWA – CZYM SIĘ WYRÓŻNIA I GDZIE JĄ ZASTOSUJESZ?

Wśród produktów w ofercie sieci sklepów Castorama znajdziesz kilka rodzajów elementów do Twojej szlifierki kątowej. Tarcza diamentowa segmentowa ma szczeliny w swoim korpusie, które sprawiają, że każde cięcie staje się stabilniejsze. Właśnie dlatego ten rodzaj sprawdza się przy takich materiałach, jak lekki beton, miękkie cegły oraz dachówki.

Tarcza diamentowa segmentowa może nie mieć szczelin wcale. Szlifierkę z takim wykończeniem wykorzystasz zatem do twardszych materiałów. Poradzi sobie także z powierzchnią kruchą. Możesz ją zastosować zarówno do remontu, jak i na budowie, np. do klinkieru czy dachówek.

TARCZA DIAMENTOWA CIĄGŁA – DO CZEGO SŁUŻY?

Drugim rodzajem wykończenia Twojej szlifierki jest tarcza diamentowa ciągła. Co to oznacza? Pokrycie takiego elementu jest diamentowe i nakładane bez ząbków. Dzięki temu możesz zastosować taką tarczę do twardych materiałów. To doskonałe rozwiązanie także do powierzchni kruchych, takich jak glazura lub kamień. Jednym z takich elementów do szlifierek jest także tarcza diamentowa do gresu. Wykorzystasz ją podczas prac remontowo-budowlanych bez obaw, że uszkodzisz elementy wykończeniowe.

TARCZA DIAMENTOWA DO BETONU – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE?

Podczas zakupu elementów wykończeniowych do szlifierki zwróć uwagę na podstawowe parametry. Tarcza diamentowa do betonu lub do gresu powinna mieć odpowiednią prędkość skrawania. Szukaj takich produktów, które mają 30-30 m/s.

Większa prędkość przyda się do innych materiałów, np. do drewna lub bardziej miękkich powierzchni. Dzięki temu będziesz wykonywać swoje prace remontowe i budowlane bez problemów oraz obaw. Szukaj także produktów, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, np. stali. To sprawi, że będziesz korzystać z tarczy przez długi czas.

TARCZE DIAMENTOWE – GŁÓWNE ZALETY

Tarcze diamentowe mogą mieć większe oraz mniejsze nacięcia. Jeśli są płytkie, nie musisz bać się o uszkodzenia ciętego materiału. Jest to zatem bezpieczne rozwiązanie. Elementy mogą być wykonane ze stali lub stopu metali lekkich. Są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Krawędzie są pokryte sproszkowanym diamentem, który wtapia się do metalowego spoiwa. Dzięki temu tarcza jest zabezpieczona przed starciem, a także dodatkowo stabilna oraz odporna.

W sieci sklepów Castorama znajdziesz odpowiedni element, jakim jest tarcza diamentowa. Cena jednego produktu może wynosić od 15 nawet do 200 złotych.

CIĘCIE CERAMIKI? NIE MA PROBLEMU!

W sieci sklepów budowlanych Castorama znajdziesz także specjalne tarcze diamentowe, które są przeznaczone do niezwykle delikatnych powierzchni. Wykorzystasz je do ceramiki lub porcelany. Atutem takiego produktu jest stosowanie go na mokro, a także wytrzymała budowa. Dzięki swojej konstrukcji nie będzie się ścierać, a Ty możesz z niej korzystać przez długi czas.

Tarcza diamentowa będzie pasować do wielu rodzajów urządzeń. Typ ostrza jest przystosowany do delikatnego materiału, dlatego tarcza różni się budową od tych uniwersalnych.

ROZMIAR TARCZY DIAMENTOWEJ

Jednym z parametrów, na jaki musisz zwrócić uwagę podczas wyboru tarczy diamentowej, jest jej rozmiar. W sieci sklepów Castorama znajdziesz produkty o różnorodnej średnicy. Wszystko zależy od tego, z jakiego urządzenia w swoim warsztacie czy domu korzystasz. Im mniejsze tarcze diamentowe, tym mniejsza jest moc działania. Właśnie dlatego do produktów bardziej delikatnych zastosuj mniejszą tarczę diamentową, która nie uszkodzi powierzchni.