Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Wiertła i bity

Strzałka w prawo

Wiertła do drewna

Strzałka w prawo

Wiertła do drewna

Wiertła do drewna to niezbędny element w każdej warsztatowej kolekcji narzędziowej. Pozwalają na wiercenie otworów o różnych średnicach w drewnie, co jest niezbędne podczas prac stolarskich i meblarskich.

Filtry

Wiertła do drewna

Wiertła do drewna to niezbędny element w każdej warsztatowej kolekcji narzędziowej. Pozwalają na wiercenie otworów o różnych średnicach w drewnie, co jest niezbędne podczas prac stolarskich i meblarskich.

96 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wiertła i bity

Wyświetlanie 24 z 96 produktów

Załaduj więcej

Obróbka drewna łatwiejsza niż myślisz

Otwory można wiercić w każdym materiale, ale to właśnie drewno jest najbardziej wdzięczne, jeżeli chodzi o łatwość obróbki. Przy pomocy odrobiny chęci, samodzielnie możesz dokonać różnych napraw, renowacji lub stworzyć własny projekt. Do tego potrzebny Ci będzie nie tylko materiał, ale również odpowiedni sprzęt. Do większości prac przydadzą Ci się wiertarki i komponenty, które pozwolą Ci wykonać otwór o żądanej wielkości.

Każde wiertło do drewna wyróżnia się zróżnicowaną budową, długością oraz średnicą. Dzięki temu otwór będzie precyzyjny i dopasowany do dalszych działań. Zebraliśmy dla Ciebie szereg praktycznych modeli. Począwszy od tradycyjnych wierteł o uniwersalnym zastosowaniu, które wykorzystasz także w innych materiałach, po bardziej wyspecjalizowane. Sprawdź, czym cechuje się wiertło łopatkowe, świdrowe lub płaskie.

SOLIDNE I NIEZBĘDNE WIERTŁO DO DREWNA

W poniższej kategorii znajdziesz szeroki wybór wierteł do drewna, które stanowią niezbędne wyposażenie zestawu akcesoriów do elektronarzędzi. Przydadzą się one, zwłaszcza jeśli planujesz wykonywanie prac związanych z obróbką drewna. Produkty wykonane są z wytrzymałej stali, która została poddana szlifowaniu – dzięki temu rozwiązaniu wiertło z łatwością wchodzi w drewno, nie niszcząc jego struktury. Tym sposobem tego rodzaju zadania będziesz mógł wykonywać samodzielnie, bez potrzeby angażowania fachowców.

Wiertła do drewna znajdą zastosowanie przy pracach stolarskich, takich jak wiercenie otworów pod montaż mebli, przy budowie lub renowacji werandy albo altany, a także w trakcie remontu lub wykończenia domu. Jest to także idealna propozycja na prezent dla miłośnika majsterkowania. Dzięki ich wykorzystaniu, wszystkie naprawy wykonasz sprawniej niż dotychczas. W marketach Castorama masz dostęp do wielu produktów tego typu, dzięki czemu w jednym znajdziesz wszystkie artykuły dostosowane do Twoich potrzeb.

CHARAKTERYSTYKA WIERTŁA PŁASKIEGO DO DREWNA

Wiertło płaskie do drewna przede wszystkim wygląda inaczej niż inne dostępne produkty. Cechą charakterystyczną jest końcówka, która dokładnie pozycjonuje miejsce cięcia. Jej atutem są ostre i wyszlifowane krawędzie tnące. Przydadzą Ci się w momencie, gdy Twoim celem będzie wywiercenie dużych otworów. Ze względu na kształt i rodzaj wykonywanego odwiertu koniecznie pamiętaj, aby regularnie usuwać powstające wióry. Będzie ich znacznie więcej ze względu na rodzaj wiertła i materiał, jaki zostanie usunięty.

W ofercie znajdziesz pojedyncze modele o zróżnicowanych parametrach oraz zestawy, które składają się z różnych wierteł. Każdy z elementów wykonany jest w wysokiej jakości stali, która posłuży Ci przez długie lata. Większość ma również wygodny w użyciu trzonek imbusowy, dzięki czemu w jednej chwili wykonasz szybką wymianę wiertła na inne. Wiertło łopatkowe do drewna nosi również nazwę piórkowego.

DO CZEGO POSŁUŻY CI WIERTŁO ŚWIDROWE DO DREWNA?

Wiertło świdrowe do drewna jest jednym z najpopularniejszych produktów, jeżeli chodzi o obróbkę drewna. Modele, które znajdziesz w naszej ofercie, wykonane są z wysokiej jakości stali o średniej zawartości węgla. Polerowana powierzchnia bez problemu przebije się przez warstwę drewna, nie pozostawiając po sobie żadnych uszczerbków.

Gwintowany stożek centrujący pozwoli na precyzyjne wykonanie otworu. Co najważniejsze do pracy nie musisz używać znacznego nacisku i siły. Samogwintująca się śruba wciąga cały element w głąb deski lub drewnianej belki. Wiertła świdrowe występują jako pojedyncze modele lub zestawy. Komplety przeważnie sprawdzają się do wykonywania odwiertów o różnych wielkościach.

WIERTŁO Z FAZOWNIKIEM DO DREWNA I FAZOWNIKI

Wiertło z fazownikiem to niezwykle przydatny element, jeżeli na co dzień pracujesz wykorzystując przeróżne wkręty. Za jego pomocą wykonasz otwór pod kolejny element, tym samym zostawiając wgłębienie na zakończenie. W ten sposób nie musisz dodatkowo martwić się o wiercenie zagłębień przy pomocy większej średnicy. Wiertło z podwójną funkcją również wykonane jest ze stali węglowej, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

W ofercie znajdziesz także samodzielny fazownik do drewna, który posłuży Ci do precyzyjnego wykonywania otworów na łby śrub. Zapewnią odpowiedni kąt nachylenia. dzięki czemu struktura drewna nie ulegnie rozszczepieniu. Fazowniki przydadzą Ci się przy tworzeniu oraz renowacji mebli, w których konieczny jest montaż wkrętów.

O CZYM PAMIĘTAĆ PODCZAS WIERCENIA?

Dobór odpowiedniego wiertła ma duże znaczenie w powodzeniu pracy. Osprzęt przeznaczony do cegły, betonu lub kamienia z reguły ma zupełnie inną końcówkę. To oznacza, że użycie go może spowodować zniszczenia w strukturze drewnianej deski. Aby uniknąć uszkodzeń na samym wiertle, odprysków oraz rozszczepu drewna, wybierz z naszej oferty odpowiedni produkt do Twojej wiertarki.

Dobierz taki rodzaj wiertła, który zapewni Ci precyzyjnie wykonany otwór. Do mniejszych wybierz świdrowe lub spiralne. Dla zwiększenia komfortu i precyzji wykorzystaj statyw i imadło. Stabilizując materiał, będziesz pewny, że czynność zostanie wykonana precyzyjnie i bezpiecznie.