Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Wiertła i bity

Strzałka w prawo

Wiertła do szkła

Strzałka w prawo

Wiertła do szkła

Wiertła do szkła to nieodłączny sprzęt każdego mistrza szklarstwa. Wśród pasjonatów i profesjonalistów w branży, wiertła do szkła zyskują coraz większą popularność, ze względu na ich skuteczność i wszechstronność w pracy.

Filtry

Wiertła do szkła

Wiertła do szkła to nieodłączny sprzęt każdego mistrza szklarstwa. Wśród pasjonatów i profesjonalistów w branży, wiertła do szkła zyskują coraz większą popularność, ze względu na ich skuteczność i wszechstronność w pracy.

16 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wiertła i bity

Wyświetlanie 16 z 16 produktów

Wiertło do szkła w pracach remontowo-budowlanych

Wiertło do szkła oraz ceramiki posiada odpowiednio dobrane ostrze stożkowe. Wiertła do szkła mają ostrza, które są szlifowane diamentowo, co umożliwia punktowe nawiercanie w płytkach ceramicznych, porcelanie, ceramice, niehartowanym szkle i innych materiałach o podobnej strukturze. Bez problemu zastosujesz je do wykonania otworów we flizach łazienkowych oraz w lustrach, np. podczas montażu oświetlenia. Wiertło do szkła potrafi wywiercić idealne otwory w szkle.

WIERTŁA DO SZKŁA W TWOIM DOMU

Wiercenie w szkle nie musi być trudne, pod warunkiem że dysponuje się właściwymi do tego celu narzędziami. W tym dziale zebraliśmy dla Ciebie akcesoria do wiertarek udarowych, które umożliwiają wiercenie w delikatnych szklanych taflach i sprawniejszą pracę w warsztacie. Wiertła do szkła umożliwiają tworzenie precyzyjnych otworów – są niezastąpione przy montowaniu szklanych paneli nad blatem kuchennym czy tworzeniu przeszklonych ścianek działowych.

KONSERWACJA WIERTEŁ DO SZKŁA

Jeśli chcemy, aby wiertło służyło nam przez długi czas, powinniśmy także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób można je naostrzyć po stępieniu. Warto tu pamiętać, że im bardziej szpiczasta i zaostrzona jest końcówka akcesorium, tym trudniej będzie ją odtworzyć w warunkach warsztatowych. W przypadku najbardziej precyzyjnych modeli, których zakończenie posiada wyjątkowo wąską średnicę, najlepiej zastosować specjalną ostrzałkę do wierteł.

Wiertło do szkła musi posiadać uchwyt kompatybilny z Twoją wiertarką. Do najczęściej stosowanych podczas wiercenia w szkle uchwytów należą walcowe, sześciokątne i cylindryczne. Jeżeli zamierzasz wiercić w hartowanym szkle, zdecydowanie wybierz wiertło diamentowe lub wykonane z węglika spiekanego, które jest odpowiednio twarde do pracy z takim podłożem.

RODZAJE WIERTEŁ DO SZKŁA

Wyróżniamy wiertła w zależności od ich kształtu. Wiertła rurowe do szkła charakteryzują się trochę większą średnicą, co umożliwia nam wykonanie większych otworów bez obawy o to, że uszkodzimy materiał. Natomiast wiertła płetwowe do szkła posiadają końcówkę, która przypomina trójkątną płetwę. Idealnie sprawdzają się podczas nawiercania otworów o niewielkiej średnicy, gdy niezbędna jest precyzja. Ten typ wierteł możesz stosować również podczas wiercenia w ceramice.

WIERTŁA W OFERCIE CASTORAMY

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wierteł dostosowanych do prac z udziałem szkła, glazury oraz ceramiki. Produkty Universal cechują się wysoką jakością wykonania i będą służyć Ci przez lata. Wiertło do szkła i ceramiki wykonane zostało z połączenia stali o średniej zawartości węgla i węglika wolframu. Specjalny kształt trójkątnej głowicy pozwala na przewiercenie kruchych i twardych materiałów bez wyszczerbień i pękania powierzchni. Osprzęt tego typu stanowi część podstawowego wyposażenia skrzynki narzędziowej i przydomowego warsztatu majsterkowicza.

Warto wybierać produkty wykonane ze stali – są trwałe i odporne na korodowanie. Niektóre wiertła nadają się także do ceramiki – dzięki nim wykonasz precyzyjny otwór w płytkach czy glazurze, bez obawy o ich uszkodzenie. Oferujemy narzędzia o różnej średnicy wiercenia oraz o odmiennych długościach, dzięki czemu łatwiej dopasujesz je do wymogów prac remontowych w swoim domu. W tym dziale dostępne są również specjalne wiertła do włókna szklanego, które okażą się szczególnie przydatne do instalacji baterii w zlewozmywakach z tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym.

Wiertło do ceramiki sprawdzi się w skrzynce każdego majsterkowicza. Aby wykonać otwory w powierzchni ceramicznej, wiertarka powinna być wyposażona w specjalistyczne wiertło. Wiertło do ceramiki Universal ma zastosowanie również do szklanych powierzchni. Osprzęt jest wykonany z węglika wolframu i stali. Średnia zawartość węgla umożliwia precyzyjne wykonywanie otworów w materiałach wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne. I również w przypadku tego wiertła atutem produktu jest to, że jego użycie nie powoduje powstawania nieestetycznych odłamków, wyszczerbień oraz śladów pęknięć.

Wiertło do glazury ułatwi Ci wykonanie otworów w ceramicznej okładzinie ściennej i podłogowej, a także w przygotowanych do prac wykończeniowych pojedynczych płytkach. Dzięki niemu samodzielnie wykonasz aranżację wykończeniową w Twojej łazience. Wytworzone z węglika wolframu i stali wiertło warto mieć pod ręką, ponieważ z jego pomocą dokonasz w łatwy sposób wymiany wyposażenia meblowego łazienki, zawiesisz lustro lub dekorację ścienną.