LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia stołowe

Strzałka w prawo

Pilarki ukosowe

Strzałka w prawo

Pilarki ukosowe

Pilarka ukosowa to elektronarzędzie służące do cięcia różnych materiałów. Elementem tnącym jest w tym przypadku tarcza zamocowana na statywie. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie precyzyjnych cięć. Zapewni Ci także możliwość cięcia w każdym kierunku, co jest szczególnie przydatne podczas obróbki przedmiotów o niestandardowym kształcie.

Filtry

Pilarki ukosowe

Pilarka ukosowa to elektronarzędzie służące do cięcia różnych materiałów. Elementem tnącym jest w tym przypadku tarcza zamocowana na statywie. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie precyzyjnych cięć. Zapewni Ci także możliwość cięcia w każdym kierunku, co jest szczególnie przydatne podczas obróbki przedmiotów o niestandardowym kształcie.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia stołowe

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Pilarka ukosowa — sposób na precyzyjne cięcia

Pilarka ukosowa to elektronarzędzie służące do cięcia różnych materiałów. Elementem tnącym jest w tym przypadku tarcza zamocowana na statywie. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie precyzyjnych cięć. Zapewni Ci także możliwość cięcia w każdym kierunku, co jest szczególnie przydatne podczas obróbki przedmiotów o niestandardowym kształcie. Wśród dostępnego w tym dziale asortymentu znajdziesz też stoły do pilarek. 

W naszej ofercie znalazły się zarówno ukośnica bez posuwu, jak i urządzenie wyposażone w tę funkcję. W zasadzie oba elektronarzędzia pozwolą Ci wykonać podobne cięcia, jednak pilarka ukosowa z posuwem to dobry wybór, szczególnie jeśli planujesz obróbkę elementów dłuższych niż jeden metr. Tego rodzaju prace wykonasz znacznie szybciej i bardziej precyzyjnie dzięki urządzeniu z posuwem.

Przygotowaliśmy pilarki o różnej mocy i wielkości tarcz. Silniejsze urządzenia mają z reguły większe tarcze, co pozwala na wykonanie głębszych cięć. Podczas obróbki materiałów powstaje pył. Jeśli nie chcesz sprzątać za każdym razem, gdy używasz urządzenia, w Twoim warsztacie sprawdzi się piła ukośnica z workiem na kurz. Każde urządzenie dostępne w tej kategorii wyposażono w wygodny uchwyt, dzięki któremu praca z nim jest bardziej komfortowa.

Pilarka ukosowa — narzędzie dla profesjonalistów i hobbystów

Pilarka ukosowa, w zależności od zastosowanej tarczy, posłuży Ci do cięcia drewna, materiałów drewnopochodnych, miękkich metali i tworzyw sztucznych. To urządzenie, które sprawdzi się podczas prac budowlanych, wykończeniowych i remontowych. Z jej pomocą przytniesz między innymi deski czy panele ścienne i podłogowe. Nie może jej zabraknąć w warsztacie stolarskim i ciesielskim. Piła ukośnica jest też wykorzystywana przez ogrodników.

Pilarka ukosowa z posuwem pozwoli Ci wykonać bardzo precyzyjne cięcia. Z jej pomocą możesz pracować z elementami o różnych, nawet nietypowych kształtach. Urządzenie świetnie sprawdza się w obróbce długich przedmiotów. Elektronarzędzie wyposażone jest w prowadnicę, pozwala też w łatwy sposób ustawić kąt nachylenia. Dzięki temu wykonasz niezwykle staranne cięcia.

Ukośnica bez posuwu, podobnie jak urządzenia zawierające tę funkcję, ma wygodny uchwyt. Dzięki temu Twoja praca będzie bardziej komfortowa, a jakość obróbki lepsza. Pewny chwyt jest bowiem ważny podczas tego typu prac. W naszej ofercie znalazła się też piła ukośnica z przesuwem wyposażona w worek na kurz. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zachować czystość obrabianej powierzchni oraz ułatwi sprzątanie po skończonej pracy.

Jeśli zależy Ci na precyzji cięcia i bezpieczeństwie podczas pracy, nie tylko przyda Cię się pilarka ukosowa z posuwem, ale warto również rozważyć zakup stołu do ukośnicy. Statyw ułatwi obróbkę i zwiększy bezpieczeństwo podczas pracy. W naszej ofercie znajdziesz składane stoły robocze — po skończonej pracy możesz je złożyć, toteż nie potrzebujesz dużo miejsca do ich przechowywania.

Pilarka ukosowa z posuwem czy bez?

Zastanawiasz się jak wybrać odpowiednią pilarkę? W dużej mierze Twoja decyzja powinna być uzależniona od potrzeb i możliwości. Jeśli zależy Ci na tanim urządzeniu, które będziesz wykorzystywał jedynie okazjonalnie do cięcia krótkich elementów — wystarczająca może okazać się pilarka bez posuwu. Jednak jeśli często obrabiasz materiały różnej wielkości i zależy Ci na precyzyjnych cięciach — Twoje wymogi spełni pilarka ukosowa z posuwem. Ten rodzaj urządzenia zapewnia też większe bezpieczeństwo podczas pracy.

Jeśli wybierasz pilarkę, warto wziąć pod uwagę moc i prędkość obrotową. Zasadniczo im silniejsze urządzenie, tym twardszy materiał może przeciąć. Najczęściej piła ukośnica o dużej mocy jest też wytrzymalsza i charakteryzuje się dłuższą żywotnością. Obok mocy ważna jest też prędkość obrotowa. Im jest ona większa, tym wydajniej pracuje urządzenie. Jednak należy tutaj zaznaczyć, że prędkość obrotowa powinna być dostosowana do obrabianego materiału. Twardsze materiały wymagają wolniejszych obrotów, miękkie przetnie precyzyjnie piła ukośnica z przesuwem na wysokich obrotach. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia o mocy od tysiąca dwustu do dwóch tysięcy watów.

Pilarka ukosowa pozwala na cięcie materiałów pod różnymi kątami i o różnej grubości. Jeśli stoisz przed wyborem takiego urządzenia, zastanów się, jakiego rodzaju elementy najczęściej obrabiasz. Co do zasady im większa tarcza, tym głębsze nacięcia pozwala wykonać. Choć można znaleźć też niejedno urządzenie, które pomimo mniejszego elementu tnącego daje możliwość wykonywania głębokich cięć. Dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z parametrami urządzenia. Najmniejsza dostępna w naszej ofercie piła ukośnica ma tarczę o średnicy dwustu dziesięciu milimetrów. Średnica największej tarczy w dostępnych urządzeniach wynosi trzysta pięć milimetrów.

Tarcza to jeden z najistotniejszych elementów pilarki. Należy dobrać ją odpowiednio do rodzaju obrabianego materiału. W zależności od rodzaju cięcia, znaczenie będzie miała też liczba zębów w tarczy. Jeśli pilarka ukosowa ma wykonywać bardzo precyzyjne cięcie małych elementów, potrzebne będzie ostrze z dużą liczbą zębów. Do mniej dokładnej obróbki większych przedmiotów możesz wybrać tarcze o mniejszej liczbie zębów.

W tym dziale znajdziesz duży wybór różnorodnych urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Twoja nowa pilarka ukosowa czeka na Ciebie na naszych wirtualnych i stacjonarnych półkach.