Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia stołowe

Strzałka w prawo

Przecinarki do płytek

Strzałka w prawo

Przecinarki do płytek

Kategoria Przecinarki do płytek oferuje wysokiej jakości narzędzia do przecinania i cięcia płytek ceramicznych oraz kamienia. W tej kategorii znajdziesz narzędzia zarówno dla specjalistów w branży budowlanej, jak i dla amatorów remontujących swoje mieszkania czy domy.

Filtry

Przecinarki do płytek

Kategoria Przecinarki do płytek oferuje wysokiej jakości narzędzia do przecinania i cięcia płytek ceramicznych oraz kamienia. W tej kategorii znajdziesz narzędzia zarówno dla specjalistów w branży budowlanej, jak i dla amatorów remontujących swoje mieszkania czy domy.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia stołowe

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Przecinarka do glazury – wygodne i łatwe cięcie płytek

Płytki jako materiał wykończeniowy charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Równocześnie jednak mogą być podatne na uszkodzenia i złamania. Dlatego też wszelkie prace przy nich wymagają skorzystania z odpowiednich narzędzi. Jedynie wtedy masz pewność, że płytki nie skruszą się, a ich krawędzie pozostaną proste.

Przecinarka do glazury to urządzenie, które jest przeznaczone do cięcia i przycinania płytek. W zależności od modelu może być dostosowana do cięcia płytek z ceramiki lub z gresu. Co bardzo ważne – cięcia wykonywane tym urządzeniem są gładkie, a płytki rzadko ulegają uszkodzeniu podczas cięcia.

Przecinarka do glazury jest urządzeniem o dużej sprawności działania. Jest to możliwe dzięki wysokim obrotom oraz drobnym zębom w tarczy tnącej. Co więcej, sama metoda cięcia płytek powoduje, że pył generowany podczas cięcia jest od razu zbierany lub ograniczany do minimum.

Maszyna do cięcia płytek składa się z dwóch głównych elementów. Jednym z nich jest blat roboczy. Drugą natomiast piła tnąca przeznaczona do delikatnej ceramiki. Każda przecinarka do glazury jest dodatkowo wyposażona w panel sterujący. Przeważnie obejmuje on wyłącznie przycisk do włączania i wyłączania urządzenia.

Przecinarka do płytek ma za zadanie przede wszystkim docinanie i cięcie glazury. Dzięki temu możesz dopasować płytki do skosów. Z łatwością też przytniesz je tak, by rozmiarem pasowały do danego pomieszczenia lub wykańczanej powierzchni. Co bardzo ważne, maszynka do płytek zapewnia wyłącznie proste cięcia. Nie można wycinać nią zaokrąglonych kształtów.

Maszyna do cięcia płytek – przystosowana do każdego miejsca

Przecinarka do płytek to urządzenie, które różni się budową, ale nie przeznaczeniem. Niezależnie od wyglądu każdej maszyny do cięcia glazury piła do płytek pozwala na przycinanie i docinanie płytek dowolnego formatu.

Przecinarka do płytek może być wyposażona w nóżki, które unoszą jej blat roboczy. Dzięki temu nie musisz kupować stołu warsztatowego. Równocześnie w kategorii tej zebrano przecinarki o znacznie mniejszej wysokości. Zajmują mniej miejsca, ale też wymagają blatu, na którym możesz położyć to urządzenie.

Maszyna do cięcia płytek może być zasilana akumulatorowo lub sieciowo. Oba rozwiązania mają wiele zalet. Przy czym dłuższą pracę i wykorzystanie silnika o większej mocy zapewniają modele sieciowe.

Cięcie płytek można wykonywać na dwa różne sposoby. Metody na sucho i na mokro charakteryzują się nieco inną specyfiką pracy. Dostępne w tej kategorii modele mogą być przeznaczone do cięcia na sucho lub na mokro. Bardziej profesjonalne modele natomiast pozwalają Ci na wybór metody cięcia w zależności od rodzaju płytek i Twoich preferencji.

Maszynka do glazury do cięcia na sucho

Maszyna do cięcia płytek na sucho to bardzo podstawowy produkt. Może być stosowana w każdych warunkach. Jej używanie jest proste, a osiągane efekty – zadowalające. Co bardzo ważne, w takich maszynach należy wykorzystać odpowiednie tarcze diamentowe. Muszą mieć oznaczenia, które informują o braku konieczności chłodzenia ich wodą. Innymi słowy – jedynie tarcza do cięcia na sucho może być zastosowana w urządzeniu, które nie pozwala na używanie wody.

Przecinarka do płytek na sucho może być bardziej funkcjonalna. Wystarczy, że zamontowano w niej praktyczny odkurzacz. Zbiera on powstały w czasie cięcia pył. Takie rozwiązanie jest zalecane w tych miejscach, w których nie powinna zbierać się woda wokół stanowiska do cięcia.

Piła do płytek działająca na sucho może być używana wewnątrz pomieszczeń. Nadaje się także do stosowania tam, gdzie chcesz ograniczyć bałagan powstały w czasie przycinania glazury. Wygodny odkurzacz pozwoli na zebranie pyłu, zanim rozprzestrzeni się on po otoczeniu.

Przecinarka do płytek do cięcia na mokro

Maszynka do glazury do cięcia na mokro pozwala na stosowanie tarcz, które wymagają schładzania w czasie pracy. Natrysk w postaci wody umożliwia chłodzenie nie tylko samej tarczy, ale też i płytek. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pęknięcia glazury.

Tarcze wymagające schłodzenia mogą pracować znacznie szybciej. Pozwala to na uzyskanie równiejszego cięcia. Dochodzi także do mniejszego uszkodzenia krawędzi płytki. Dodatkowo takie tarcze wytrzymują większą liczbę obrotów na sekundę. Oznacza to, że możesz korzystać z maszynki o znacznie lepszych parametrach technicznych.

Przecinarka do płytek na mokro nie może być stosowana w każdym miejscu. Podczas pracy woda nie jest doprowadzana w żadne konkretne miejsce. Oznacza to, że spływa wokół maszyny. Dlatego tez taka przecinarka do glazury lepiej sprawdza się na budowach lub na otwartej przestrzeni. Dzięki temu generowana w procesie cięcia woda wraz z zabrudzeniami może podobnie skapywać z maszyny.

Przecinarki do płytek na mokro są wyposażone w zbiornik na wodę oraz praktyczną pompę. Taki zestaw pozwala na pracę bez konieczności podłączania urządzenia bezpośrednio pod instalację wodną. Co więcej, dobrze skonstruowana pompa skutecznie zasysa wodę i rozpyla ją po ostrzu diamentowym.

Piła do płytek na stelażu

Jeśli chcesz zapewnić sobie wygodne miejsce do pracy, przecinarka do glazury powinna być wyposażona w nogi lub stelaż. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała konstrukcja maszyny jest uniesiona na odpowiednią wysokość. Zapewnia to bardziej komfortową pracę, co ma duże znaczenie szczególnie podczas wielogodzinnego glazurowania.

Maszyna do cięcia płytek na nogach może być również wyposażona w koła jezdne. Dzięki nim transport urządzenie w inne miejsce na sprawia najmniejszych trudności.

Maszynka do glazury z nogami charakteryzuje się większymi rozmiarami. Dlatego też wymaga więcej miejsca. Taka piła do płytek doskonale sprawdza się szczególnie na budowach i do zastosowań profesjonalnych. Znacznie rzadziej natomiast jest używana przez osoby zajmujące się glazurowaniem jedynie od czasu do czasu. Taka maszynka do glazury jest również zasilana wyłącznie sieciowo. Dzięki temu pozwala na długą pracą.

Przecinarka do płytek stawiana na blacie

Przecinarka do glazury, którą możesz postawić na blacie, charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami. Dzięki temu może być wykorzystana w każdym miejscu, w tym w warunkach domowych. Dużą zaletą takiego urządzenia jest łatwość obsługi i wygodny transport przecinarki w dowolne miejsce.

Pomimo względnie małych rozmiarów taka maszynka do płytek również pozwala na cięcie na mokro. Wprawdzie mniejszy zbiornik wymaga częstszego napełniania, jednak efekty osiągane tym modelem są tak samo dobre jak w przypadku większych urządzeń.

Przecinarka do glazury również jest zasilana sieciowo. Do tego postawienie jej na podłodze praktycznie uniemożliwia wygodne korzystanie z niej. Wymagany jest blat roboczy, na którym maszynka do płytek może stać w czasie pracy.

Maszynka do płytek tego typu będzie charakteryzowała się niższą ceną. Równocześnie jednak nie sprawdzi się podczas cięcia glazury wielkoformatowej. Ma ograniczone zastosowanie i jest mniej funkcjonalna.