Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia stołowe

Strzałka w prawo

Przecinarki do metalu

Strzałka w prawo

Przecinarki do metalu

Przecinarki do metalu to urządzenia warsztatowe, które ułatwiają i przyspieszają pracę przy obróbce twardych materiałów. W tej kategorii znajdziesz narzędzia stołowe różnych marek dla profesjonalnych i hobbystycznych majsterkowiczów i mechaników, którzy szukają szybkiego sposobu na docinanie każdego rodzaju metalu:

Filtry

Przecinarki do metalu

Przecinarki do metalu to urządzenia warsztatowe, które ułatwiają i przyspieszają pracę przy obróbce twardych materiałów. W tej kategorii znajdziesz narzędzia stołowe różnych marek dla profesjonalnych i hobbystycznych majsterkowiczów i mechaników, którzy szukają szybkiego sposobu na docinanie każdego rodzaju metalu:

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia stołowe

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Przecinarki do metalu – urządzenia o ogromnej mocy tnącej

Metal to materiał, który z jednej strony jest chętnie wykorzystywany podczas tworzenia różnych konstrukcji, z drugiej jednak jest on wyjątkowo trudny w obróbce i w użyciu. Duża trwałość wiąże się niestety z twardością, która sprawia, że do cięcia i łączenia metalu potrzebujesz specjalistycznych narzędzi.

Przecinarki do metalu to właśnie takie urządzenia. Od standardowych pilarek różni je bardzo wiele. Wprawdzie sama budowa tych elektronarzędzi jest bardzo podobna do innych pił tnących, to jednak przecinarki do metalu są wyposażone w bardzo trwałe tarcze tnące, a także w dodatkowe zabezpieczenia przed odpryskami metalu i iskrami.

Pilarki do metalu muszą też charakteryzować się dużą mocą. Dzięki temu praca z nimi nie wymaga dużego nacisku. To szybkość obrotów, a także duża moc silnika sprawiają, że cięcie metalu różnego typu jest możliwe.

Ze względu na zwiększone parametry fizyczne przecinarki do metalu mogą mieć większą wagę. Są wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na najtrudniejsze zadania. Co więcej, dobra piła do stali zapewnia równe i dokładne cięcia.

Przecinarki do metalu są zasilane sieciowo. Nie bez powodu. Akumulatorowe urządzenia nie są wystarczająco mocne, by były w stanie sprostać pracy z metalami. Dodatkowo takie pilarki do metalu są również zasilane jedno- oraz trójfazowo, w zależności od wybranego modelu urządzenia.

Przecinarki do metalu mogą różnić się rozmiarami, a także dodatkowymi funkcjami. Bardziej podstawowe pilarki do metalu należy położyć na blacie. Są wyposażone w niewielki blat roboczy, a także zaciski i opadającą zazwyczaj pod kątem piłę tarczową

Przecinarki do metalu stołowe mogą mieć też bardziej imponujące rozmiary. Takie modele wyposażone w duży blat roboczy służą przede wszystkim w profesjonalnych zakładach przemysłowych, w warsztatach, a także w podobnych miejscach obrabiających duże ilości metalów.

Przecinarka do stali – co możesz dzięki niej zrobić

Metal jako materiał konstrukcyjny cieszy się niemałym powodzeniem. Jego wytrzymałość, trwałość i odporność na czynniki zewnętrze sprawiają, że chętnie jest wykorzystywany przez profesjonalistów oraz amatorów. Równocześnie jednak obrabianie go może sprawiać niemałe trudności.

Piła do metalu to urządzenie, które zapewnia Ci znacznie łatwiejsze obrabianie metalu. Dotyczy to cięcia, nacinania i przycinania. Innymi słowy, wszystko to wymaga głębszych lub płytszych nacięć i taka piła na pewno sprawdzi się w czasie pracy z metalem.

Jeśli zatem planujesz przycinać stalowe lub aluminiowe kątowniki czy rury, przecinarka do stali jest Ci niezbędna. Przecinarka do stali przyda się również wtedy, gdy chcesz wykonać wgłębienia w metalowych rurach i profilach.

Planujesz pracę z blachą? Zatem to kolejny powód, by w Twoim warsztacie znalazła się piła do metalu. Odpowiednie urządzenie pozwoli Ci przycinać fragmenty blachy o dowolnej grubości. Dzięki temu będziesz w stanie wykorzystać je dokładnie tam, gdzie potrzebujesz, i w taki sposób, jak tego wymaga Twój projekt.

Przecinarka taśmowa czy tarczowa?

Przecinarki do metalu są dostępne jako dwa główne typy: taśmowy i tarczowy. Różnice między nimi dotyczą zarówno estetyki pracy, jak i ceny pojedynczego modelu.

Piła do metalu tarczowa jest bardzo prostym w obsłudze urządzeniem. Składa się ze stołu roboczego i z tarczy tnącej, która jest napędzana silnikiem. Silnik natomiast działa dzięki zasilaniu sieciowemu. Taka piła do metalu jest urządzeniem o dużej mocy. Nadaje się zatem do cięcia stali i grubszych fragmentów z metalu.

Podczas pracy piła do stali emituje bardzo duży hałas. Do tego to urządzenie, które kurzy i iskrzy. Z tego względu do jej obsługi konieczne jest stosowanie odzieży ochronnej, w tym przede wszystkim odpowiednich okularów i słuchawek.

Niektóre pilarki do metalu tarczowe są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, w tym możliwość pracy beziskrowej i bezzapachowej. Takie rozwiązanie pozwala zniwelować niedogodności związane z korzystaniem z tego urządzenia.

Przecinarki do metalu tarczowe nadają się do szybkiego cięcia i obróbki metalu. Ich niewątpliwą zaletą jest duża moc, a także znaczna uniwersalność stosowania. Co więcej, takimi piłami można wykonywać cięcia ukosowe, proste, a także o nietypowych kształtach. Jeśli zatem zależy Ci na większej wydajności i uniwersalności, ale mniejszej precyzji, tarczowa przecinarka do stali będzie dobrym wyborem.

Podczas wyboru takiej piły zwróć także uwagę na to, czy jest wyposażona w blokadę wyłącznika. Dzięki temu tarcza obraca się nawet wtedy, gdy nie trzymasz spustu. Dodatkowo duże znaczenie mają zastosowane w urządzeniu osłony, które zapewniają bezpieczeństwo w czasie pracy.

Funkcjonalna piła do stali tarczowa stołowa jest wyposażona w imadło zamontowane na podstawie. Dzięki niemu obrabiany materiał jest trzymany w sposób trwały. Ogranicza to uszkodzenia podczas cięcia i zapewnia bardziej precyzyjną pracę. Takie imadło pozwala także na przecinanie metalu pod kątem. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 0 do 45 stopni.

Przecinarki do metalu taśmowe również są przeznaczone do przecinania, cięcia i obróbki metalu. Przy czym z wykorzystaniem tych urządzeń możesz wykonywać cięcia prostopadle lub też przecinać elementy pod wieloma kątami.

Pilarki do metalu taśmowe nadają się do bardziej precyzyjnych prac. Dzięki nim możesz wykonywać cięcia w linii prostej, a także wycinać nieregularne kształty. Szczególnie półautomatyczne przecinarki taśmowe sprawdzają się do prac, które wymagają dużej dokładności. Powtarzalne cięcia zapewniają wyjątkowo dokładną pracę. Taki model możesz z powodzeniem stosować w warunkach domowych. Dzięki skrętnemu ramieniu tego typu pilarki pozwalają na cięcie materiału pod kątem 45 stopni. Co bardzo ważne, praca z nimi jest cicha i pozbawiona wibracji. Jeśli zatem nie przeszkadza Ci wyższa cena urządzenia, model taśmowy będzie lepszym wyborem.

Jakie zasilanie i moc będą odpowiednie?

Przecinarki taśmowe mogą być zasilane sieciowo. Przy czym w zależności od wybranego modelu są jedno- lub trójfazowe. Najczęściej pilarki taśmowe są zasilane właśnie trójfazowo, co zapewnia bardzo dobre efekty pracy z tymi urządzeniami. Jeśli jednak szukasz bardziej uniwersalnego urządzenia, które zdołasz wszędzie podpiąć, wybierz model zasilany jednofazowo.

Takie pilarki do metalu mogą mieć różną moc. Silniki pilarek taśmowych mają zazwyczaj moc na poziomie 1000 W. Z kolei modele tarczowe to już silnik o mocy około 3000 W. Jeśli zatem planujesz pracę z wyjątkowo twardymi i wymagającymi materiałami, możesz zdecydować się na produkt tarczowy.

W jakie dodatkowe funkcje warto zainwestować?

Zarówno modele tarczowe, jak i taśmowe mogą być wyposażone w szereg przydatnych funkcji. Niektóre z nich są warte dopłacenia różnicy w cenie. W przypadku modeli tarczowych na pewno godny uwagi jest miękki start. Ogranicza on szarpnięcie podczas uruchamiania urządzenia. Zapobiega to szybkiemu zużyciu szczotek węglowych i przekładki silnika.

Równie przydatne jest oświetlenie LED części roboczej. Dzięki niemu możesz wykonywać bardziej precyzyjne cięcia. Na bieżąco też kontrolujesz postępy swojej pracy.