Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nasiona

Strzałka w prawo

Trawy

Strzałka w prawo

Trawy gazonowe

Strzałka w prawo

Trawy gazonowe

Gazonowe mieszanki traw powinny składać się przynajmniej z trzech gatunków. Są one tak skomponowane, żeby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom. Trawy gazonowe doskonale sprawdzają się podczas przygotowywania dużych trawników reprezentatywnych.

Filtry

Trawy gazonowe

Gazonowe mieszanki traw powinny składać się przynajmniej z trzech gatunków. Są one tak skomponowane, żeby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom. Trawy gazonowe doskonale sprawdzają się podczas przygotowywania dużych trawników reprezentatywnych.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Trawy

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Trawy gazonowe – czyli jakie?

Gazonowe mieszanki traw powinny składać się przynajmniej z trzech gatunków. Są one tak skomponowane, żeby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom. Trawy gazonowe doskonale sprawdzają się podczas przygotowywania dużych trawników reprezentatywnych. Tego typu mieszanki nasion traw cechują się wolnym tempem wzrostu – jest to szczególnie przydatne na dużych areałach, gdyż nie ma potrzeby częstego koszenia działki. Charakteryzują się one także głęboką zieloną barwą oraz drobnym ulistnieniem, zatem wyrośnięte źdźbła prezentują się delikatnie i atrakcyjnie.

Warto też wcześniej zastanowić się, na jakim stanowisku będzie rosła zasiana trawa – zacienionym czy nasłonecznionym. W sprzedaży dostępne są specjalne mieszanki przeznaczone do stanowisk o różnym stopniu nasłonecznienia.

Gatunki wykorzystane w trawach gazonowych najczęściej są wieloletnie oraz odporne na mróz, w związku z czym idealnie nadają się do tworzenia dekoracyjnych trawników. Trawy gazonowe znajdziesz z łatwością w naszej ofercie, dzięki czemu będziesz w stanie obsiać wolną przestrzeń przed domem lub fragment ogródka pełniący funkcję reprezentatywną.

Bez trudu wybierzesz mieszankę spełniającą Twoje wymagania, gdyż wśród asortymentu znajdują się nasiona znanych marek. Dostępne są opakowania różnej wielkości, dlatego dobierzesz produkt do wielkości obszaru, na którym chcesz uzyskać wyjątkowej urody trawnik.

Dlaczego warto wybrać trawę gazonową?

Intensywnie zielona, równa i gęsta trawa jest najważniejszą ozdobą każdej posesji. Dzięki niej ogród prezentuje się estetycznie, nawet jeśli nie ma w nim zbyt wiele roślinności. Ładny trawnik stanowi też idealne tło dla wielobarwnych kwiatów. Utrzymanie murawy w doskonałym stanie wymaga sporo czasu, jeśli nie dobierzesz odpowiedniej mieszanki.

Trawa gazonowa jest warta uwagi, ponieważ pozwoli stworzyć gęstą darń, która rośnie dość powoli. Ogromna posesja ma wiele zalet, jednak wymaga też wiele pracy. Opiekowanie się drzewami, krzewami i kwiatami jest czasochłonne, dlatego warto nieco mniej chwil poświęcić na trawnik. Gazonowe mieszanki na to pozwalają, ponieważ zapewniają trawę o wolnym wzroście. Nie musisz jej tak często kosić.

Trawa nie wymaga intensywnej pielęgnacji, dlatego sprawdza się nie tylko przy domach jednorodzinnych, lecz także wokół bloków lub biurowców. W naszej ofercie znajdziesz mieszanki, które potrzebują podlewania mniej więcej raz w tygodniu i nawożenia dwa lub trzy razy w roku. Pielęgnacja murawy nie zajmuje więc wiele czasu.

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybierać spośród mieszanek traw zamiast jednego gatunku nasion? Jeden gatunek nie posiadałby wszystkich ważnych cech. Dzięki mieszance nasion możesz uzyskać trawnik o określonych cechach, na przykład tolerujący zacienienie, rosnący powoli czy odporny na suszę.

Czym jeszcze wyróżnia się trawa gazonowa? Cena tych produktów jest atrakcyjna w porównaniu do tego, jak estetyczny efekt można dzięki nim uzyskać przy niewielkim nakładzie pracy.

Jak zasiać trawę gazonową?

Gazonowa trawa wymaga – jak każda inna – odpowiedniego przygotowania gleby. Oznacza to, że musisz oczyścić przestrzeń z kamieni, resztek roślin oraz chwastów. Jeśli gleba jest gliniasta, warto dodać żwir, który poprawia warunki powietrzno-wodne i rozluźnia podłoże. Zbyt piaszczysta ziemia potrzebuje dodatku torfu. Zwróć też uwagę na pH gleby, które dla trawnika powinno wynosić 5,5–6,5.

Przed założeniem trawnika warto wyrównać ziemię, co zapobiegnie późniejszym trudnościom z koszeniem. Ważny etap to też ubicie gleby – na małym terenie możesz ją udeptać, a na większym przyda się przeznaczony do tego walec. Na tydzień przed rozpoczęciem wysiewu zastosuj specjalny nawóz do trawników. Po rozsypaniu wymieszaj go delikatnie przy pomocy grabi, a następnie podlej teren.

Do wysiewu potrzebujesz znajdujących się w tej kategorii nasion traw. Wysiewaj je w dniu, kiedy jest bezwietrznie, ciepło, a najlepiej również dość wilgotno. Użyj w delikatny sposób grabi, żeby ziemia nie była za mocno ubita. Siej na nieco wilgotne podłoże. Do wysiewania możesz wykorzystać dłonie.

Zastosuj metodę krzyżową, która sprawi, że nasiona będą równomiernie rozłożone. Na czym ona polega? Nasiona przeznaczone do obsiania konkretnego obszaru podziel na dwie części – pierwszą siej w jednym kierunku, a kolejną – prostopadle do poprzedniej.

Dużą wygodę zapewni Ci jednak siewnik, który ułatwi równomierne rozsypywanie nasion trawy. Gdy skończysz wysiewanie całej powierzchni, wykorzystaj grabie. Delikatne zagrabianie pozwoli przykryć nasiona warstwą ziemi o grubości około centymetra. Następnie trzeba zwałować podłoże i podlać je. Uważaj na zbyt silny strumień wody, który mógłby wypłukać nasiona.