Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nasiona

Strzałka w prawo

Trawy

Strzałka w prawo

Trawy sportowe

Strzałka w prawo

Trawy sportowe

Sportowe mieszanki zapewniają trawnik, który cechuje się doskonałą gęstością i trwałością. Nie wymaga częstego podlewania. W związku z tym doskonale sprawdzi się nie tylko podczas przygotowywania boisk sportowych, lecz także na placach zabaw lub rozmaitych terenach rekreacyjnych przy Twoim domu.

Filtry

Trawy sportowe

Sportowe mieszanki zapewniają trawnik, który cechuje się doskonałą gęstością i trwałością. Nie wymaga częstego podlewania. W związku z tym doskonale sprawdzi się nie tylko podczas przygotowywania boisk sportowych, lecz także na placach zabaw lub rozmaitych terenach rekreacyjnych przy Twoim domu.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Trawy

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Trawa sportowa – zabezpiecz swój trawnik przed silną eksploatacją

U nas znajdziesz mieszanki nasion traw przeznaczone do wysiewu na boiskach oraz w innych miejscach intensywnie eksploatowanych. W opakowaniu znajdują się bowiem najbardziej wytrzymałe gatunki traw, odporne na wygniatanie oraz deptanie, w związku z czym nawet po meczu piłkarskim darń będzie się prezentowała nieskazitelnie. W opakowaniach znajdziesz gatunki takie jak życica trwała, kostrzewa czerwona, wiechlina łąkowa czy kostrzewa trzcinowa. Mieszanki zostały tak skomponowane, żeby uzyskana murawa była odporna na różne czynniki zewnętrzne.

Sportowe mieszanki zapewniają trawnik, który cechuje się doskonałą gęstością i trwałością. Nie wymaga częstego podlewania. W związku z tym doskonale sprawdzi się nie tylko podczas przygotowywania boisk sportowych, lecz także na placach zabaw lub rozmaitych terenach rekreacyjnych przy Twoim domu. Swobodnie będziesz mógł zrobić piknik na trawniku, bez obaw, że po kilku godzinach użytkowania pozostaną na nim trwałe ślady po kocu.

Oferujemy najlepszy wybór różnego rodzaju nasion, z których powstanie wytrzymała trawa sportowa.Nasionatutaj dostępne to mieszanki nadające się do tworzenia trawników narażonych na intensywną i częstą eksploatację. Oferujemy produkty rozmaitych renomowanych marek, które znajdziesz w opakowaniach w kilku rozmiarach. W naszym asortymencie znajduje się między innymi niejedna trawa sportowa Substral.

Nie tylko na boisko – trawnik odporny na eksploatację

Nasiona trawy sportowej, wbrew jej nazwie, nie są przeznaczone jedynie do pokrywania piłkarskich boisk. Ze względu na swoje właściwości świetnie nadają się także do siania w miejscach szczególnie narażonych na eksploatację trawników – parkach oraz placach zabaw.

Jeśli masz małe dzieci, które rozpiera energia, trawa sportowa świetnie ochroni przed ich rozbieganymi stopami trawnik wokół Twojego domu. Dzięki mieszance nasion stworzysz murawę do gry w piłkę przy domu. Tak wytrzymały trawnik sprawdzi się, jeśli część ogrodu chcesz przeznaczyć na plac zabaw dla dzieci.

Trawa boiskowa została stworzona przede wszystkim z myślą o stworzeniu komfortowych warunków dla zawodników meczów piłkarskich. Dzięki niej na powierzchni ziemi tworzy się gęste poszycie ze źdźbeł trawy, które zachowuje swoją sprężystość nawet pod wpływem dużego ciężaru. A upadki całym ciężarem ciała na murawę podczas meczu to powszechne zjawisko. Murawa wytrzymuje kontakt z butami ze specjalną podeszwą.

Trawa sportowa wymaga jednak nieco większej dbałości niż zwykłe trawniki wyrosłe z mieszanki nasion uniwersalnych. Ale gdy już uda Ci się ją wyhodować, będziesz mógł cieszyć się gęstym trawnikiem pozbawionym pustych połaci ziemi oraz odpornym na wypadanie kępek trawy. Pamiętaj tylko, aby regularnie go podlewać.

Jaką trawę sportową wybrać?

Decyzja o wyborze właściwego produktu zawsze powinna być podejmowana na podstawie analizy, jak duży obszar należy pokryć trawą. Jeśli chcesz zaaranżować w swoim ogrodzie boisko piłkarskie, dobrym wyborem będzie trawa sportowa 5 kg lub 10 kg, która starczy na pokrycie powierzchni 200–400 m2. Taką objętość ma trawa sportowa Verve – profesjonalnego dystrybutora nasion.

Jeśli natomiast trwalszy fragment trawnika ma pokrywać jedynie pojedyncze elementy architektury placu zabaw – huśtawki, karuzeli lub innych niewielkich, ale mocno eksploatowanych miejsc ogrodu, zdecyduj się na mniejsze opakowanie, na przykład 1,5 kg.

Nie musisz natomiast kierować się porą roku przy zakupie konkretnego produktu. Wszystkie oferowane w sklepach Castorama nasiona są szczelnie zamknięte w pudełkach odpornych na działanie warunków zewnętrznych. Jeśli wiec planujesz zasiać trawę na wiosnę, możesz przygotować ziarna już zimą. Nie musisz martwić się utratą ich właściwości.

Zwróć też uwagę na produkt taki jak trawa sportowa samo zagęszczająca. Nasiona szybko kiełkują, dobrze się też ukorzeniają. Jeśli dojdzie do zniszczenia trawnika, taka mieszanka spowoduje, że sam się on zregeneruje. Z kłączy, które rozrastają się na boki, powstanie nowa kępa.

Sportowe mieszanki traw – jak zasiać?

Jeśli chcesz wykorzystać sportową mieszankę w przydomowym ogrodzie, nie potrzebujesz pomocy fachowców. Wystarczy, że dobrze przygotujesz się do wysiewu i wybierzesz odpowiedni termin. Sportowe mieszanki – podobnie do innych – najlepiej jest siać późną wiosną ze względu na optymalną wilgotność powietrza, która wspiera wzrost młodej trawy. Możesz też zdecydować się na wysiew w okresie od połowy września do końca października, gdy jest duża szansa na bardzo szybkie ukorzenienie się trawy.

Przed rozpoczęciem wysiewu konieczne jest dobre przygotowanie podłoża. Do tego zadania przydadzą Ci się grabie i szpadel. Musisz przekopać ziemię, usunąć z niej kamienie, resztki roślin, chwasty, zalegające liście.

Kolejny etap prac to wyrównanie powierzchni. Niewielki teren możesz udeptać samodzielnie. Jeśli jednak planujesz wysiać trawę na dużym obszarze, przyda Ci się walec do wyrównania ziemi.

Następnie wykorzystaj nawóz. Zrób to tydzień przed planowanym wysiewem. Postaraj się równomiernie go rozprowadzić, a następnie podlać.

Najlepszy na wysiew jest ciepły i bezwietrzny dzień. Do wysiania nasion możesz wykorzystać po prostu dłonie, ale pomocny okaże się siewnik. Zastosuj metodę krzyżową, która zapewnia uzyskanie równego, estetycznego efektu.

Podziel nasiona przeznaczone na konkretny obszar na dwie części. Pierwszą ich część wysiewaj w jednym kierunku, a kolejną – prostopadle do poprzedniej.

Po wysianiu nasion czas na ich dokładne podlanie. Pamiętaj, że podczas wzrostu trawy potrzebne jest częste nawadnianie. Pierwsze podlewanie przeprowadź delikatnym strumieniem, żeby uniknąć wypłukania nasion.

Po około dwóch tygodniach możesz spodziewać się delikatnie wystających ponad ziemię źdźbeł, które po czasie zamienią się w gęstą, intensywnie zieloną darń.