Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nawozy

Strzałka w prawo

Nawozy do iglaków

Strzałka w prawo

Nawozy do iglaków

Iglaki to rośliny, które są bardzo popularne w naszych ogrodach. Są one nie tylko bardzo dekoracyjne, ale również odporne na różne warunki atmosferyczne. Jednak aby nasze iglaki były zdrowe i piękne, potrzebują odpowiedniego nawożenia.

Filtry

Nawozy do iglaków

Iglaki to rośliny, które są bardzo popularne w naszych ogrodach. Są one nie tylko bardzo dekoracyjne, ale również odporne na różne warunki atmosferyczne. Jednak aby nasze iglaki były zdrowe i piękne, potrzebują odpowiedniego nawożenia.

28 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawozy

Wyświetlanie 24 z 28 produktów

Załaduj więcej

NAWÓZ DO IGLAKÓW NIEZBĘDNY W KAŻDYM OGRODZIE

Nawóz do iglaków to jeden z podstawowych produktów stosowanych w zabiegach pielęgnacyjnych w każdym ogrodzie. Drzewa i krzewy iglaste są bardzo chętnie wybierane jako ozdoby w ogrodach, ponieważ łatwo je uprawiać i stanowią dekorację również w zimie. Nawóz do iglaków musi dostarczyć im niezbędnych składników pokarmowych, czyli mikro- i makroelementów. Aby uzyskać najlepszy efekt, powinieneś rozpocząć nawożenie wiosną, a skończyć latem, w lipcu.

JAKIE NAWOZY DO IGLAKÓW?

Nawóz do iglaków może być granulowany lub płynny. Najlepiej w tej kategorii sprawdza się Florovit do roślin iglastych. Nawóz pod iglaki umożliwia intensywny wzrost roślin i prawidłowe wybarwienie igieł oraz zmniejsza ich przebarwienia w okresie zimowym. Nawożenie iglaków utrzymuje również niską kwasowość gleby, która jest niezbędna dla większości roślin iglastych. Nawozy do iglaków powinieneś stosować przynajmniej 3 razy w sezonie. Nawożenie jesienne dostarcza iglakom potas oraz fosfor.

ZASILANIE IGLAKÓW NAWOZEM NA DZIAŁCE

Rośliny pobierają potrzebną energię do wzrostu w procesie fotosyntezy, a niezbędne substancje odżywcze czerpią z gleby i dlatego przynajmniej raz w roku warto je zasilić odpowiednim preparatem, aby pięknie rosły i stanowiły prawdziwą ozdobę działki. Ta kategoria produktów w sklepach Castoramy obejmuje nawozy do iglaków. Który nawóz najlepiej wybrać?

OFERTA CASTORAMY

Oferujemy nawozy specjalne i uniwersalne, które różnią się składem, przeznaczeniem i długością działania. Odżywki mogą być jednoskładnikowe lub wieloskładnikowe. Preparaty w granulkach i płynach zawierają odpowiednio dobrane komplety mikro- i makroelementów, które systematycznie odżywiają iglaki. Nawozy mineralne długo działające pod wpływem wilgoci rozpuszczają się i przenikają do gleby.

Nawóz do iglaków Florovit posiada skoncentrowaną formułę, która uwalnia składniki aktywne przez długi czas, nawet do 100 dni – dzięki temu wystarczy zastosować go tylko raz w sezonie, by cieszyć się optymalnym efektem.

Nawóz do iglaków w płynie Biopon wspomaga odżywienie roślin iglastych, dostarczając im składników pokarmowych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Produkt jest bardzo łatwy w aplikacji oraz nie rozpryskuje się podczas dozowania. Dzięki jego zastosowaniu iglaki będą miały odpowiednią barwę, która upiększy Twój ogród.

Mogą zapewniać odżywienie roślin w czasie od 100 do nawet 180 dni. Do tui warto stosować nawozy o dużej zawartości magnezu, ponieważ jego niedobór może stać się powodem żółknięcia i obumierania igieł. W tym dziale znajdziesz specjalne nawozy przeciw brązowieniu igieł. Oferujemy także odżywki sypkie do stosowania podczas nasadzania, które sprzyjają ukorzenianiu się drzewek i krzewów, a także odżywiają je w okresie ich wzrostu.

Nawóz do iglaków przeciw brązowieniu firmy Agrecol to produkt interwencyjny do roślin iglastych z objawami brunatnienia igieł lub chlorozy. Duża dawka magnezu i żelaza zawarta w preparacie pomaga przywrócić roślinom zielone wybarwienie. Z granulatu należy sporządzić roztwór z wodą, dobierając dawkę do wielkości chorej rośliny. Oferowany tutaj nawóz jest sprzedawany w poręcznym, plastikowym pudełku.

Nawóz do iglaków na wiosnę Agrecol jest przeznaczony do nawożenia drzew i krzewów iglastych oraz innych roślin zimozielonych. Dzięki temu produktowi rośliny są odporne na choroby, szybko rosną oraz mają intensywnie zielony kolor igieł. Nawóz jest sprzedawany w wiaderku, które ułatwia transport i przechowywanie produktu.

Nawóz do iglaków jesienny poprawi ich kondycję przed nadchodzącą zimą. Zapewni im ładny wygląd, poprawi odporność na choroby, a także uchroni przed przemarzaniem. Produkt posiada formę łatwego w użytku granulatu, a jego duże opakowanie wystarczy do zasilenia nawet kilkuset roślin. Nawóz aplikuje się w okresie od sierpnia do października.

Nawóz do iglaków Substral firmy Scotts służy do pielęgnacji roślin kwaśnolubnych – drzew i krzewów iglastych, rododendronów, azalii, hortensji, magnolii, borówki amerykańskiej, wrzosów. Formuła produktu gwarantuje długie działanie – granulat uwalnia składniki odżywcze przez 100 dni, co oznacza, że wystarczy go aplikować tylko 2 lub 3 razy w ciągu sezonu.