Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nawozy

Strzałka w prawo

Nawozy do roślin ogrodowych

Strzałka w prawo

Nawozy do roślin ogrodowych

Nawozy do roślin ogrodowych to niezbędny element dla utrzymania pięknego i zdrowego ogrodu. Dzięki nim, rośliny rosną szybciej, kwitną dłużej i wydają większe plony. W ofercie Castoramy znajdziesz bogaty wybór najwyższej jakości nawozów, które dostarczą Twoim roślinom wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Filtry

Nawozy do roślin ogrodowych

Nawozy do roślin ogrodowych to niezbędny element dla utrzymania pięknego i zdrowego ogrodu. Dzięki nim, rośliny rosną szybciej, kwitną dłużej i wydają większe plony. W ofercie Castoramy znajdziesz bogaty wybór najwyższej jakości nawozów, które dostarczą Twoim roślinom wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

40 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawozy

Wyświetlanie 24 z 40 produktów

Załaduj więcej

OGRÓD PEŁEN KWITNĄCYCH ROŚLIN

Kolorowy, kwitnący ogród to doskonałe miejsce do wypoczynku. Tajemnicą bujnych pąków o nasyconych barwach są zdrowe i zadbane rośliny. Ogród pełen wieloletnich krzewów wymaga pielęgnacji przez cały rok. Opady deszczu nie wystarczą, by wiosną pokazały się dorodne kwiatostany. Wręcz przeciwnie, zbyt obfite deszcze mogą wypłukać składniki nagromadzone w podłożu. Z kolei skrajne temperatury doprowadzają do sparzenia lub ran na powierzchni łodyg i gałęzi. Dlatego w dużej mierze to właśnie Ty masz wpływ na to, w jakim stanie będą znajdowały się Twoje rośliny. Masz szansę naprawić to, co zniszczyła pogoda oraz uzupełnić składniki odżywcze.

Aby wspomóc hodowlę kwiatów, zastosuj do nich odpowiednie odżywki. Nie bez przyczyny mają one tak dużą wagę przy uprawie roślin ozdobnych. Zróżnicowana w ogrodzie lub na działce gleba nie zawsze stwarza idealne do rozwoju warunki, z których mogłyby korzystać rośliny kwitnące. Właśnie w tym momencie duże znaczenie mają właściwości, którymi cechują się nawozy ogrodnicze.

Kluczem do sukcesu jest specjalna formuła oraz dobór składników mineralnych. W jednym miejscu Twoje rośliny znajdą wszystko co zapewni im zdrowy i prawidłowy rozwój. W naszej ofercie znajdziesz przeróżne rodzaje produktów, które dopasujesz precyzyjnie do swoich oczekiwań. Wśród nich dostępny jest nawóz do roślin kwitnących, takich jak rododendrony oraz wiele innych.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ NAWOZY OGRODNICZE?

Tylko nawozy do kwiatów ogrodowych dobrane specjalnie do ich potrzeb dostarczą roślinom brakujących mikro- i makroelementów. Składniki zawarte w odżywkach zapewnią szybki wzrost, piękne zabarwienie kwiatów i długotrwałe kwitnienie. Oprócz tego ochronią roślinę przed wirusami groźnych chorób. Zmorą i nawracającym problemem każdego posiadacza ogrodu jest plamistość, zwijanie oraz żółknięcie liści. Niestety takie objawy hamują prawidłowy wzrost rośliny i w trakcie sezonu krzew nie będzie w stanie wypuścić ani jednego pąka.

Nawóz do roślin ogrodowych sprawi, że każda posadzona roślina będzie co roku ozdabiała Twój ogród. Wieloletnie krzewy zadbane i odpowiednio pielęgnowane będą doskonale przygotowane na każdy sezon. Nawozić możesz zacząć już wczesną wiosną, gdy na dobre zaczną gościć dodatnie temperatury. Podłoże będzie odmarznięte i gotowe do przyjęcia solidnej dawki wartościowych składników.

Zarówno nawozy do ogrodu na wiosnę, jak i w późniejszym czasie są niezwykle łatwe w stosowaniu. Nie musisz być fachowcem w dziedzinie roślin ozdobnych i ogrodnictwa, by samodzielnie zadbać o swój ogród. Każdy produkt zawiera klarowną informację o częstotliwości stosowania i zasadach aplikacji pod daną roślinę.

NAWÓZ DO ROŚLIN KWITNĄCYCH, KTÓRY WARTO MIEĆ POD RĘKĄ

Wybierając nawóz do odżywiania roślin w ogrodzie, sprawdź ich zapotrzebowanie na dany pierwiastek – w naszej ofercie znajdziesz odżywki z azotem, fosforem czy potasem w składzie, dzięki czemu możesz dobrać produkt do odmiany lub gatunku kwiatów. Dostępne są również organiczno-mineralne nawozy uniwersalne, odpowiednie do pielęgnacji pelargonii lub lilii. Z kolei nawóz do róż będzie w stanie zapewnić azot, potas, tlenek magnezu oraz fosfor, który jest trudny do odzyskania z naturalnych złóż.

Jeśli szukasz nawozów do tulipanów lub hiacyntów, wybierz nawóz do roślin cebulowych. W ofercie nie brak też preparatów, które ułatwiają roślinom przystosowanie się do okresu zimowego i szybki wzrost wraz rozpoczęciem wegetacji. Z kolei nawóz do hortensji sprawi, że gleba będzie stwarzała optymalne warunki dla tych trudnych w uprawie roślin. Do tego gatunku sprawdzi się jedynie dedykowany i specjalnie dobrany preparat odżywczy.

Kategoria obejmuje produkty w postaci płynnej lub sypkich granulatów – możesz dopasować sposób aplikacji do potrzeb swojego ogrodu. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj jest niezwykle łatwy w użyciu. W zależności od rozmiaru ogrodu oraz ilości posadzonych krzewów dobierzesz także pojemność produktu. Wybierać możesz spośród opakowań o wadze zaledwie 1 kg oraz solidnych zapasów nawozu w wiaderku 5 kg. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.