icon
Najbliższa niedziela 1.10 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 1.10 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kominki

Strzałka w prawo

Budowa kominka

Strzałka w prawo

Uszczelniacze kominkowe

Strzałka w prawo

Uszczelniacze kominkowe

Uszczelniacze kominkowe są niezbędnym elementem każdego budowanego kominka. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa i skutecznej pracy urządzenia. Budowa kominka wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów, w tym także uszczelniaczy kominkowych.

Filtry

Uszczelniacze kominkowe

Uszczelniacze kominkowe są niezbędnym elementem każdego budowanego kominka. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa i skutecznej pracy urządzenia. Budowa kominka wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów, w tym także uszczelniaczy kominkowych.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Budowa kominka

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

USZCZELNIANIE KOMINA – PODSTAWOWE INFORMACJE

Układ kominowy to złożony system, który pozwala na odprowadzanie z domu spalin i wentylację pomieszczeń. Jego prawidłowe działanie jest niezbędne w każdym gospodarstwie domowym, a ewentualne zaniedbania mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego właśnie układ powinien być regularnie czyszczony, a także kontrolowany. Jeśli pojawiają się jakieś nieszczelności czy problemy z odprowadzaniem spalin, musisz działać szybko i skutecznie.

W sprzedaży dostępne są produkty, które pozwalają na uszczelnienie i regenerację przewodów kominowych. Uszczelniacz kominkowy powinien być dobrany do Twoich konkretnych potrzeb. Produkt powinien spełniać normy bezpieczeństwa – w tym najważniejszą, czyli cechować się odpornością na szkodliwe działanie wysokich temperatur.

W zależności od specyfiki prac remontowych w obrębie układu kominowego możesz zdecydować się na profesjonalne zaprawy lub gliny ognioodporne. Dobrym rozwiązaniem będzie również silikon kominkowy, który odznacza się dużym spektrum zastosowań. Zaprawa ognioodporna przyda się zarówno podczas budowy komina, jak i jego remontu.

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO!

Produkty do uszczelniania kominów i przewodów wentylacyjnych, a także pieców, są ogólnodostępne, dlatego – jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym – powinieneś się w nie zaopatrzyć. Uniwersalny uszczelniacz kominkowy dostępny jest w tubie do ręcznego wyciskania, dlatego użyjesz go szybko i wygodnie. Nawet niewielkie nieszczelności we wspomnianych układach powinny być zabezpieczane jak najszybciej.

Uszczelniacz wysokotemperaturowy cechuje się dużym spektrum zastosowań, dlatego również warto mieć go pod ręką. Świetnie sprawdzi się w wypadku prostych prac przy piecu, palenisku czy przewodzie kominowym. Dostępny jest w niewielkich tubkach, dlatego nie zajmie wiele miejsca i będzie poręczny w czasie prac remontowych. Ponieważ jest odporny również na wilgoć czy szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, wykorzystasz go przy wielu innych pracach w domu.

Pamiętaj, że podczas wykonywania remontu w obrębie systemu kominowego powinieneś korzystać z produktów wysokiej jakości. Nie zapominaj również o profesjonalnej pomocy, która niekiedy może być niezbędna, żeby zapewnić Tobie i pozostałym domownikom spokój i bezpieczeństwo. Miej jednak pod ręką produkty do uszczelniania kominów, żeby móc szybko dokonać nawet prowizorycznych napraw.

USZCZELNIACZ KOMINKOWY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Jeśli chodzi o remont przewodów kominowych, to najważniejszą sprawą jest określenie źródła problemu. Dopiero wtedy można znaleźć rozwiązanie i odpowiedni produkt, który pozwoli Ci na jego wyeliminowanie. Najczęściej pojawiają się nieszczelności w przewodach kominowych, które doprowadzają do przykrych konsekwencji. Takie problemy wymagają natychmiastowej reakcji i fachowej pomocy.

Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i pozostałych domowników, wybieraj produkty sprawdzone oraz mające wszystkie niezbędne certyfikaty. Uszczelniacz kominkowy pozwoli Ci na szybkie i skuteczne zaklejenie niewielkich pęknięć. Produkt powinien być odporny na działanie bardzo wysokich temperatur. Jeśli problem jest poważniejszy, musisz szukać innych metod. Dobrym rozwiązaniem jest powszechnie stosowana glina wiążąca, która pozwala na skuteczne uszczelnianie całej wewnętrznej struktury komina. Używana jest już na etapie budowy systemu, ale może być również używana w czasie jego uszczelniania.

Często stosuje się również silikon wysokotemperaturowy. Ma on szerokie spektrum zastosowań, ponieważ możesz użyć go w każdym miejscu, w którym panuje wysoka temperatura, ale również wilgoć czy promieniowanie UV. Sprawia to, że świetnie nadaje się również do prostych prac w obrębie przewodów kominowych i pieców.

Innym ważnym aspektem, który powinieneś brać pod uwagę podczas wyboru produktów uszczelniających kominy, jest jakość. W tym wypadku wybieraj produkty renomowanych producentów, które mają wszystkie niezbędne certyfikaty. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które gwarantują wysoką jakość. Stosuj je zgodnie z przeznaczeniem, a przy poważniejszych pracach – korzystaj z pomocy kominiarza. Przewody kominowe powinny być regularnie czyszczone i kontrolowane!