Sita, worki, szalunki - zastosowanie i wybór

Podczas wykonywania prac budowlanych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dokładność, dzięki której tworzone konstrukcje nabierają właściwej im trwałości. Doświadczenie w pracy to jedno, zaś dobór odpowiednich akcesoriów, wykorzystywanych na każdym etapie prowadzonych czynności, odgrywa równie istotną rolę. Jeżeli więc planujesz budowę, warto zastanowić się, jakie produkty najlepiej sprawdzą się podczas zbierania, magazynowania oraz transportu materiałów.

worki budowlane

Sito murarskie to praktyczne akcesorium budowlane wykorzystywane do przesiewania materiałów – piachu, świru, materiałów tynkarskich. Przepuszczany przez nie materiał nabiera równego kształtu i wielkości, tym samym idealnie nadaje się do zaprawy murarskiej. Zastosowanie sita murarskiego z podporą znacznie usprawnia wykonywane przy jego użyciu prace. Konstrukcja ta bowiem umożliwia szybkie i dokładnie rozdzielanie właściwego materiału od zanieczyszczonych fragmentów. Czynność tę dodatkowo ułatwiają niewielkie oczka narzędzia. Do produkcji sit powszechnie wykorzystuje się stal, której to nieprzeciętna odporność na uszkodzenia pozwala na ich długotrwałe eksploatowanie.

Podczas tworzenia podstaw konstrukcji budowlanych powszechnie stosowaną metodę stanowi szalunek. Dzięki rozwojowi technologii ciężkie materiały – takie jak na przykład drewno znalazło swoje nieco lżejsze odpowiedniki, które są łatwiejsze zarówno w transporcie, jak i montażu. Mowa tu o kartonowych tubach, idealnie sprawdzających się podczas stawiania filarów, których zastosowanie pozwala znacząco ograniczyć czas pracy oraz pozytywnie wpłynąć na domowy budżet. Produkt ten cechuje duża wytrzymałość – dzięki wysokim właściwościom wodoodpornym nie ulega deformacji, a odpowiednio grube ścianki pozwalają uchronić tworzoną konstrukcję przed zniszczeniem podczas wylewania betonu. Tuby szalunkowe są bardzo lekkie, dlatego ich przetransportowywanie, jak i składowanie nie stanowi większego problemu. Przed zakupem materiału warto dokładnie zmierzyć parametry tworzonej konstrukcji, co pozwoli ustalić dokładną liczbę tub, niezbędną do właściwego wykonania całego zbrojenia.

szalunek

Warto też pamiętać o akcesoriach do gromadzenia i przechowywania wykorzystywanych na placu budowy materiałach. Worki budowlane to wyjątkowo użyteczne przedmioty, które doskonale sprawdzą się podczas segregowania, pozostałych po wykonanej pracy odpadów. Dzięki wyjątkowo wytrzymałej formule, przystosowane są do przechowywania dużych ciężarów – na przykład gruzu. Tego typu produkty posiadają właściwie ukształtowane płaskie dno, co znacznie ułatwia przechowywanie oraz transport znajdujących się wewnątrz materiałów.

Data publikacji: 19.08.2016