Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Worki budowlane na gruz i odpady

Strzałka w prawo

Worki budowlane na gruz i odpady

Chcesz pozbyć się zbędnych odpadów z rozbiórki lub po generalnych porządkach w ogrodzie? Worki na gruz świetnie sprawdzą się do przechowywania materiałów organicznych, takich jak liście, trawy, warzywa. Możesz wrzucić do nich także gruz i inne odpady sypkie. Worki na gruz są niezwykle trwałe. Wykorzystasz je wielokrotnie.

Filtry

Worki budowlane na gruz i odpady

Chcesz pozbyć się zbędnych odpadów z rozbiórki lub po generalnych porządkach w ogrodzie? Worki na gruz świetnie sprawdzą się do przechowywania materiałów organicznych, takich jak liście, trawy, warzywa. Możesz wrzucić do nich także gruz i inne odpady sypkie. Worki na gruz są niezwykle trwałe. Wykorzystasz je wielokrotnie.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria murarskie i szalunkowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Prawidłowe przechowywanie odpadów budowlanych – worki budowlane

Akcesoria budowlane mają za zadanie ułatwić przeprowadzenie remontu lub budowę. Dlatego wśród nich znajdziesz również specjalne worki, które posłużą Ci do składowania i przenoszenia gruzu i pozostałości po remoncie czy innych pracach. Tego rodzaju asortyment z pewnością przyda Ci się na każdym placu budowy, a także w roli wyposażenia firm wykończeniowych czy ekip budowlanych.

Oferowane przez nas worki na odpady budowlane mogą być wykonane z różnych materiałów. Szeroki zakres ich pojemności pozwala na dopasowanie produktu do ilości posiadanych odpadów. Dodatkowo worki te są niekiedy wyposażone w dodatkowe uchwyty, które ułatwiają transport wypełnionego produktu.

Składowanie i przenoszenie odpadów budowlanych w zwykłych workach foliowych byłoby nieefektywne, a nawet niebezpieczne. Ciężkie i ostre kawałki gruzu bez problemu przebiłyby strukturę nawet najmocniejszego modelu. Z tego względu warto zaopatrzyć się w specjalne worki budowlane, które wykonane są ze wzmocnionych tworzyw sztucznych, np. polipropylenu. Takie akcesoria są wielokrotnego użytku, dzięki czemu stanowią opłacalne wyposażenie. Do lżejszych i nieostrych pozostałości po remoncie możesz użyć specjalnego worka budowlanego ze wzmocnionej folii – przyda się np. do pyłu, wełny mineralnej czy resztek po panelach podłogowych.

Sprawdź, jakie worki budowlane otrzymasz w marketach Castorama.

Worki budowlane – jak ułatwiają usunięcie gruzu?

W szerokiej ofercie budowlanej sieci sklepów Castorama znajdziesz kilka rodzajów worków do usuwania gruzu. Różnią się od siebie przede wszystkim pojemnością. Większość z nich ma szyty obrębek, dzięki któremu możesz mieć pewność, że nawet przy dużym załadunku nie będzie on pękać na brzegach. Worki te są tym samym w stanie wytrzymać nawet duże obciążenie, które charakteryzuje gruz poremontowy.

Ponadto mocne worki na gruz cechuje specjalny kształt, dzięki któremu mogą one stabilnie stać pionowo. Nie wymagają dodatkowych podpórek lub ustawiania ich w pobliżu czegoś, co może pełnić funkcję podpory. Sztywne ułożenie zapewnia również swobodny dostęp do ich wnętrza, dzięki czemu nie będziesz mieć trudności z wkładaniem do nich śmieci bez przytrzymywania brzegów rękoma.

Wybierz odpowiedni worek budowlany

Podczas wyboru worków na gruz powinieneś kierować się kilkoma istotnymi wytycznymi. Przede wszystkim skalą zaplanowanego remontu lub też budowy. Co dokładnie to oznacza? Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność worka. Duży generalny remont będzie wiązał się z naprawdę ogromną ilością gruzu. Jeden pojemny worek skutecznie rozwiąże problem wszystkich wytworzonych w ten sposób śmieci. Worki budowlane 240 l typu big bag pozwalają na spakowanie pozostałości zdejmowanego tynku czy też materiałów wykończeniowych, np. skutych płytek.

Pamiętaj przy tym, że duży worek budowlany wymaga postawienia na zewnątrz budynku. To oznacza, że będziesz musiał do niego regularnie podchodzić, aby wyrzucić gruz. W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą stać się również mniejsze worki na śmieci budowlane, które wykorzystasz wyłącznie do transportu gruzu do worka zbiorczego.

Jeśli będziesz mieć do czynienia z dużą ilością gruzu, którego nie pozbędziesz się łatwo za pomocą maszyn, powinieneś wybrać worek budowlany o dużej pojemności, ale i wysokiej trwałości. Ma to znaczenie szczególnie z tego powodu, że wiele materiałów wykończeniowych po usunięciu jest ostre. Dotyczy to np. skutych płytek. Ich krawędzie byłyby w stanie przeciąć słabsze worki na gruz. Z tego powodu warto wybrać model o zwiększonej wytrzymałości.

Materiał wykonania ma największy wpływ na to, czy worek wytrzyma duże obciążenie i czy jest odporny na przecięcie. W wielu przypadkach wystarczy polipropylen. Może jednak nie wytrzymać dużego obciążenia. Z tego powodu najbardziej wytrzymałe worki typu big bag są wykonywane z tkaniny PP niepowlekanej. Gwarantuje ona odporność na przecięcie, rozerwanie, a przy tym umożliwia składowanie odpadów organicznych.

Jeśli wykonujesz jedynie niewielki remont w domu, może wystarczyć Ci model foliowy, który i tak jest wzmacniany. Taki worek sprawdzi się podczas drobnych prac remontowych. Będzie też dobrym zamiennikiem dla wiadra podczas transportu gruzu do większego worka umieszczonego na zewnątrz budynku.

Na wygodę korzystania z worka budowlanego wpływa także rodzaj dna. Płaskie dno zapewnia większą stabilność. Do takiego worka możesz wrzucać gruz, nie podtrzymując go co chwilę. Worek z płaskim dnem nie wymaga także opierania go o różne elementy czy to budynku, czy innych obiektów. Równocześnie jednak worki z płaskim dnem wyróżniają się wyższą ceną. Do podstawowego użytku może wystarczyć model o zwykłym dnie.

Uchwyty to kolejny aspekt, który powinieneś wziąć pod uwagę. To dzięki nim możesz przenosić zapełniony worek w dowolne miejsce. Uchwyty powinny być wytrzymałe. Unikniesz tym samym ich przerwania. Mogłoby to doprowadzić do rozsypania gruzu, a nawet groźnych wypadków. Uchwyty powinny być dopasowane do maksymalnej pojemności każdego worka, dlatego w przypadku big bagów przeważnie przymocowana jest większa liczba uchwytów, które umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru.