Produkty

Zalety inteligentnych instalacji

Zalety inteligentnych instalacji

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wychodzimy z domu i po dotknięciu jednego przycisku jednocześnie zasuwają się rolety zewnętrzne, temperatura w pomieszczeniach spada do 17 stopni Celsjusza, włącza się alarm i dodatkowo wyłączają wszystkie urządzenia podłączone do sieci elektrycznej, które nie muszą stale pobierać energii. Czyż nie brzmi to wspaniale?

Zalety inteligentnych instalacjiInteligentny dom, inteligentne instalacje – co to znaczy? Mówiąc krótko: to takie systemy, które ułatwiają życie domownikom, nie narażają ich na duże koszty i myślą za nich, zostawiając im czas na przyjemności.

W codziennym życiu dosyć mamy już kabli pałętających się po podłodze, drogiego ogrzewania i nieszczelnych okien. Chcemy być przecież nowocześni, nie lubimy przepłacać i przede wszystkim wolimy korzystać z tego, co daje nam technologia, a nie prehistoria.

Jeśli tak, to powinniśmy skorzystać z tego, co oferują nam nowoczesne systemy!

Rodzaje inteligentnych instalacji (zalety i możliwości):

1.
System bezprzewodowy - Możliwość wyeliminowania systemu okablowania, które bardzo często utrudnia nam przeprowadzenie szybkiego remontu. Urządzenia podłączone do tego systemu komunikują się ze sobą drogą radiową lub poprzez standardowe sensory, czyli czujniki ruchu czy temperatury. Zasięg ich działania może wynosić nawet 50 m, a koszt wykonania instalacji waha się w zależności od wielkości domu, w większości przypadków nie przekracza 100 zł za m².

2.
Sterowanie centralne instalacjami – umożliwia jednoczesną możliwość kontroli oświetlenia, ogrzewania, ruchu żaluzji, rolet. Wysoka funkcjonalność centralnego sterowania instalacjami dostrzegana jest najbardziej w momencie, gdy podłączymy do niej wszystkie urządzenia, które wypełniają nasz dom.

3.
Bramka internetowa – czyli, inaczej mówiąc, komunikator internetowy, który umożliwia nam kontrolę domu podczas naszej nieobecności. Nawet będąc kilkaset kilometrów od domu, możemy sterować wybranymi funkcjami, np. podwyższyć temperaturę powietrza w pomieszczeniach lub sprawdzić , czy podczas naszego wyjazdu ktoś nie zakradł się do naszego domu.

4.
Kontaktrony czyli czujniki otwierania okna, które możemy zamontować na każdym ruchomym skrzydle okna. Mogą być w przyszłości wykorzystane do sterowania otwieraniem okien oraz stanowić sposób na sterowanie elektrozaworami grzejników. Sprawdzą się również przy zakładaniu instalacji alarmowej.

5.
Czujki ruchu i czujki obecności – najczęściej montujemy je w toaletach, pralniach, spiżarniach. W połączeniu ze ściemniaczami i zegarem magistralnym umożliwiają samoczynne włączanie w nocy oświetlenia o natężeniu wielokrotnie niższym od znamionowego.
inteligentne ststemy
6. Inteligentne instalacje współpracujące z alarmem – informują nas o tym, czy przypadkiem nie zostawiliśmy otwartego okna lub czy nie została stłuczona szyba.

7.
Sygnalizator wycieku gazu lub pojawienia się tlenku węgla – od razu alarmuje o niebezpieczeństwie i powoduje odcięcie dopływu gazu oraz włączenie maksymalnego ciągu wentylacji.

8.
Stacja pogodowa – uchroni nasz dom przed mocnymi podmuchami wiatru poprzez automatycznie zwijanie markiz i opuszczenie rolet.

9. Integracja z urządzeniami audio – ciekawa opcja, która pozwala na wybór źródła obrazu, dźwięku, tworzenie list odtwarzanych utworów czy scen z filmów.

Data publikacji: 20.01.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oświetlenie z czujnikiem ruchu w ogrodzie – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie z czujnikiem ruchu w ogrodzie – o czym warto pamiętać?
Kiedy wracamy do domu późnym wieczorem lub nocą i napotykamy na samoistnie zapalające się lampy, czujemy spokój i bezpieczeństwo. Jeśli ...
Czytaj więcej

Gdzie zamontować oświetlenie z czujnikiem ruchu?

Gdzie zamontować oświetlenie z czujnikiem ruchu?
Oświetlenie z czujnikiem ruchu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niemu widzimy drogę prowadzącą do naszych drzwi bez potrzeby szukania po ciem...
Czytaj więcej

Luksfery i halogeny jako elementy oświetlenia garażu

Luksfery i halogeny jako elementy oświetlenia garażu
Zapewnienie prawidłowego oświetlenia w garażu zależeć będzie od tego, czy traktujemy go jedynie jako miejsce przechowywania w bezpiecznych warunkach s...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zalety inteligentnych instalacji