LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Podbitki i listwy

Strzałka w prawo

Listwy i łączniki do podbitki

Strzałka w prawo

Listwy i łączniki do podbitki

Listwy i łączniki do podbitki to niezbędne elementy w każdym domu. Pełnią one ważną rolę w budowie podbitki, która stanowi ochraniacz dla okapu i rynien. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować ich wygląd do fasady i stylu budynku.

Filtry

Listwy i łączniki do podbitki

Listwy i łączniki do podbitki to niezbędne elementy w każdym domu. Pełnią one ważną rolę w budowie podbitki, która stanowi ochraniacz dla okapu i rynien. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować ich wygląd do fasady i stylu budynku.

30 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Podbitki i listwy

Wyświetlanie 24 z 30 produktów

Załaduj więcej

Listwa do podbitki – funkcjonalne i estetyczne wykończenie podbitki dachowej

Dach to istotny element konstrukcyjny każdego budynku. Nie tylko zabezpiecza go przed warunkami atmosferycznymi, ale też dba o odpowiednią izolację termiczną. Aby jednak dach dobrze spełniał swoje zadanie, a przy tym prezentował się estetycznie, należy zadbać o podbitkę dachu. To osłona, którą stosuje się bezpośrednio pod dachem.

Podbitkę dachową można wykonać z różnych elementów. Niezależnie jednak od tego, który wybierzesz, musisz pamiętać o odpowiednim wykończeniu stworzonej podbitki. To natomiast zapewniają Ci listwy do podbitki. Jest to grupa produktów, które nadają się do podbitek z różnych materiałów. Same jednak są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu są łatwe w użyciu, trwałe, a przy tym prezentują się estetycznie.

Listwy do podbitki mogą być wykorzystane do rozpoczęcia, zakończenia i łączenia elementów podbitki dachowej. Niektóre z nich natomiast znajdą zastosowanie również do zapewnienia odpowiedniej wentylacji podbitki dachowej. Produkty te pełnią tym samym wiele funkcji. Estetyczne wykończenie jest tylko jedną z nich. Równie istotny jest ich aspekt praktyczny.

Listwy do podbitki nie są trudne do zamontowania. W rzeczywistości wykorzystanie ich zajmuje niewiele czasu. Możesz natomiast wykorzystać je w wielu miejscach i do różnych zastosowań. Pozwala to na stworzenie estetycznego wykończenia podbitki o dużej funkcjonalności.

Listwy do podbitki do każdego zastosowania

Listwy do podbitki to duża grupa produktów. Obejmuje ona przede wszystkim różne rodzaje listew. Wśród nich znajdziesz elementy o wielu kształtach np. literze H lub J. Możesz także wybierać spośród listew dostępnych w wielu rozmiarach. Dotyczy to ich grubości, szerokości, a także długości.

Listwy do podbitki charakteryzują się także dużą rozpiętością pod względem dostępnych kolorów. Jednolite lub imitujące naturalne drewno – to tylko niektóre z dostępnych modeli. Listwy do podbitki możesz zatem dopasować do każdego rodzaju tworzonego wykończenia podbicia dachu.

W zależności od miejsca montażu może przydać Ci się listwa do podbitki końcowa, początkowa, wentylacyjna, a także narożna. Ich odpowiednie stosowanie zapewnia Ci trwałe wykończenie podbitki dachu.

Listwy kończące i końcowe w kształcie liter F oraz J

Podczas tworzenia podbitki dachowej ogromne znaczenie ma zastosowanie odpowiednich listew w miejscu rozpoczęcia, ale też i zakończenia podbitki dachowej. W tym celu używa się w zasadzie listwy wykończeniowe do podbitki PCV dwojakiego rodzaju.

Listwa startowa do podbitki może mieć kształt litery F. Taka listwa startowa do podbitki PCV majeden brzeg dłuższy, drugi natomiast krótszy. Nakłada się ją na podbitkę w miejscu jej rozpoczęcia. Dzięki temu brzeg paneli jest chroniony przed uszkodzeniami. Sama podbitka natomiast zyskuje estetyczne rozpoczęcie.

Montaż takiej listwy nie jest trudny. Nie wymaga ona nawet dodatkowego mocowania. Wystarczy odpowiednie dopasowanie jej do zastosowanego materiału wykończeniowego. Taka listwa startowa do podbitki jest równocześnie elementem, który zabezpiecza krawędzie dzięki wykonaniu z wytrzymałego materiału.

Innym produktem stosowanym w tym samym miejscu jest listwa do podbitki J. Taka listwa charakteryzuje się bardzo ciekawym kształtem. Jest wyprofilowana tak, aby imitowała literę J. Ją również nasuwa się na panele lub inny zastosowany materiał wykończeniowy do podbitki. Równocześnie jednak taka listwa do podbitki wymaga zastosowania dodatkowego montażu w postaci np. wkrętów lub zaczepów. Dzięki temu jotki do podbitki są przymocowane w sposób trwały. Pozwala to na zastosowanie ich również na materiałach o różnej grubości.

Jotki do podbitki są zatem uniwersalnym rozwiązaniem. Znacznie łatwiej dopasujesz je do grubości podbitki. Możesz też mieć pewność, że doskonale będą spełniały swoje zadanie pod względem estetycznym i ochronnym.

Listwa J do podbitki może być wykonana z różnych materiałów. Wśród nich znajdziesz listwy z aluminium. Charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz trwałością. Co więcej, mogą być wykończone w ciekawy sposób. Listwa J do podbitki z PCV natomiast to produkt, który również jest trwały, a przy tym w pełni odporny na działanie warunków atmosferycznych. Mniejsza waga i duży wybór dostępnych kolorów sprawiają, że listwa startowa do podbitki PCV może być stosowana niemal bez ograniczeń.

Listwa narożna do podbitki również jest elementem wykończeniowym. Może być zamontowana w rogach podbitki dachowej. Taka listwa narożna do podbitki montowana jest zazwyczaj z wykorzystaniem wkrętów.

Listwa łącząca H i inne łączniki

Podbitka dachowa musi być wykonana zgodnie z pewnymi zasadami, aby dobrze spełniała swoje funkcje. Oznacza to zastosowanie wielu paneli, a także umieszczenie pomiędzy nimi w odpowiedniej odległości paneli wentylacyjnych. Aby było to możliwe, musisz wykorzystać łączniki do podbitki dachowej. W roli tej nie sprawdzi się listwa startowa. Podbitka nie będzie nią dobrze połączona.

Listwa H do podbitki w tej sytuacji sprawdzi się znacznie lepiej. Z jednej i drugiej strony ma otwory, w które wsuwa się panele tworzące podbitkę. Zastosowanie takiej listwy jest bardzo proste. Wystarczy nasunąć ją na krawędź panelu, a następnie od drugiej strony wsunąć kolejny panel. Listwa H do podbitki jest praktycznym łącznikiem, który pozwoli Ci na zlikwidowanie szczelin między panelami.

Co bardzo ważne, nie tylko zapewnia estetyczne wykończenie. Jest również wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Zasłania szczeliny w podbitce. Ogranicza tym samym przedostawanie się do środka zabrudzeń czy wody. Dzięki temu ma realny wpływ na trwałość tworzonego przez Ciebie wykończenia.

Listwa podsufitowa

Listwa do podbitki podsufitowa to przede wszystkim estetyczny produkt. Przypomina listwy dekoracyjne stosowane w domach. Różnica polega na tym, że element ten znajdzie zastosowanie, gdy chcesz w estetyczny sposób wykończyć podbitkę. O ile zatem listwy do podbitki PCV montuje się na początku i na zakończeniu podbitki, o tyle modele podsufitowe są umieszczane w miejscu styku elewacji z podbitką. Dzięki temu szczelina między nimi jest przesłonięta w estetyczny sposób.

Listwy wykończeniowe do podbitki PCV podsufitowe charakteryzują się ciekawymi kształtami oraz wieloma atrakcyjnymi wykończeniami.

Listwy wentylacyjne

Aby dach dobrze spełniał swoje zadanie, musi zapewniać odpowiednią wentylację. To natomiast oznacza, że zamontowana podbitka nie może zakłócać cyrkulacji powietrza. Dzięki temu zachowana jest pełna funkcjonalność dachu. W tym celu stosuje się panele wentylacyjne, które mają za zadanie umożliwić obieg powietrza. Niekiedy jednak mogą być niewystarczające. Wentylację może zapewnić też listwa startowa. Podbitka wymaga jednak dodatkowych elementów.

Alternatywną metodą może być montaż listew wentylacyjnych. Listwy do podbitki PCV wentylacyjne charakteryzują się większą szerokością od klasycznych elementów wykończeniowych. Co jednak najważniejsze, wykonane w nich otwory umożliwiają skuteczną wentylację podbitki dachowej.

Listwa do podbitki wentylacyjna jest zazwyczaj wykonana z PCV. Materiał ten zapewnia elastyczność. Jest przy tym wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo taka listwa do podbitki jest dostępna w wielu kolorach i wzorach. Pozwala to na dopasowanie jej do każdego typu podbitki dachowej.

Znajdziesz tu nie tylko ten produkt – mamy wiele innych opcji w tej samej kategorii.