Instrukcja wideo - montaż okapu kuchennego

Dzięki nowym technologiom możemy na bieżąco oczyszczać powietrze w kuchni podczas gotowania, nawet jeśli nad kuchenką brakuje ujścia wentylacyjnego. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie nam okap podszafkowy. Oto, jak go zamontować.

Montaż okapu kuchennego

Spis treści:

Montaż okapu kuchennego – czy potrzebny?

Obecność okapu w kuchni pozwala utrzymać powietrze w odpowiednim stanie – redukuje bowiem wytwarzaną w czasie gotowania parę wodną i neutralizuje zapachy. Okap podszafkowy działa na zasadzie pochłaniacza w obiegu zamkniętym, co oznacza, że na bieżąco oczyszcza powietrze za pomocą filtrów i oddaje je do ponownego użytku. Dzięki jego pracy ograniczasz osadzanie się tłuszczu i skroplonej pary wodnej na ścianach i meblach, co pozwala zachować ich czystość i dobry stan na dłużej, zapobiegając rozwojowi grzybów i pleśni, powstawaniu wypaczeń czy spękań. Okap kuchenny, który działa jako pochłaniacz w obiegu zamkniętym, jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie możemy zamontować urządzenia z funkcją wyciągu.

Jak zamontować okap podszafkowy?

Montaż okapu to czynność, którą często chcemy pozostawić specjaliście, podczas gdy bez trudu wykonamy ją samodzielnie. Upewnijmy się, że skompletowaliśmy odpowiednie narzędzia i wszelkie potrzebne akcesoria – poniższa instrukcja wideo nam w tym pomoże. Do naszego urządzenia potrzebujemy dopasowanego filtra węglowego. Montaż okapu podszafkowego została przedstawiona krok po kroku przez specjalistę, dzięki czemu sami wykonamy ją prawidłowo i unikniemy pomyłek czy błędów.

Czego potrzebujemy do montażu okapu?

Podstawowym narzędziem, które wykorzystamy do czynności jest wiertarko-wkrętarka, za pomocą której będziemy mogli zarówno wywiercić odpowiednie otwory pod szafką, jak i zamocować w nich odpowiednie wkręty. To na nich osadzimy okap. Aby bez trudu i prawidłowo przeprowadzić montaż okapu podszafkowego zaopatrzmy się w ołówek, dzięki któremu zaznaczmy miejsca wwiercania się. Pamiętajmy, że musimy posiadać wiertło do drewna, a także małe wkręty do drewna. Wszystkiego dowiemy się, oglądając z uwagą poniższy instruktaż w formie krótkiego filmu – z nim nasza praca będzie prosta i efektywna.

Data publikacji: 30.05.2017

Data aktualizacji: 18.06.2024