Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Bramy garażowe

Strzałka w prawo

Bramy garażowe segmentowe

Strzałka w prawo

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów bram w Polsce. Są to bramy, które składają się z segmentów połączonych ze sobą specjalnymi zawiasami. Dzięki temu konstrukcja bramy jest elastyczna i dostosowuje się do wymiarów otworu.

Filtry

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów bram w Polsce. Są to bramy, które składają się z segmentów połączonych ze sobą specjalnymi zawiasami. Dzięki temu konstrukcja bramy jest elastyczna i dostosowuje się do wymiarów otworu.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bramy garażowe

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Brama segmentowa – idealne rozwiązanie do przydomowych garaży

Właściwie dopasowana do garażu brama powinna być komfortowa w użytkowaniu, zatrzymująca ciepło i estetycznie współgrająca z bryłą budynku. Źle dopasowana może niepotrzebnie wyziębiać pomieszczenie, co negatywnie przełoży się na rachunki i komfort mieszkańców. Niewłaściwie dobrana może też ograniczyć ilość miejsca w garażu oraz tuż przed nim.

Do wyboru jest mnóstwo rodzajów tego elementu, a oprócz modeli uchylnych najpopularniejsze są bramy segmentowe.

Bramy segmentowe idealnie nadają się zarówno do magazynów oraz hal przemysłowych, jak i niewielkich garaży, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Tego rodzaju brama garażowa segmentowa to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy Ci również na bezpieczeństwie oraz ochronie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Bramy garażowe segmentowe zapewniają bezpieczne przechowywanie nie tylko pojazdów, lecz także cennych urządzeń i narzędzi.

W naszym asortymencie znajdziesz bramy garażowe segmentowe w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością dopasujesz produkt do pozostałych elementów znajdujących się na posesji. Segmentowe bramy garażowe mogą być kolorystycznie dopasowane do ogrodzenia, drzwi, dachu czy okien. Wybieraj spośród jednolitych modeli, na przykład antracytowych, lub tych, których powierzchnia imituje drewno.

Oferujemy bramy garażowe segmentowe od sprawdzonych producentów, co daje gwarancję długiego użytkowania i odporności na uszkodzenia. Możesz zdecydować się na produkt marki Hormann, która do produkcji wykorzystuje zaawansowaną technikę.

Segmentowa brama – w jaki sposób może być otwierana?

W tej kategorii przedstawiamy Ci wytrzymałe i estetycznie wykonane bramy segmentowe. To rozwiązanie dobre zarówno do tych garaży, które znajdują się w bryle budynku, jak i wolnostojących.

Bramy segmentowe składają się z połączonych ze sobą elementów (segmentów), które można otwierać poprzez podciąganie pod sufit (w przypadku bram otwieranych do góry). System ten pozwala zagospodarować boczne ściany w garażu, na przykład regałami. Jest to więc dobre rozwiązanie do niewielkiego pomieszczenia, w którym liczy się każdy centymetr przestrzeni do przechowywania.

Otwierane do góry bramy pozostają pod stropem. Zapewniają one kilkanaście centymetrów większą szerokość przejazdu niż w przypadku bram uchylnych.

Bramy mogą być też przesuwane w bok (w przypadku bram garażowych bocznych). Jakie zalety ma to rozwiązanie? Jest ono dobre dla osoby, która często w ciągu dnia wchodzi do garażu i wychodzi z niego. Dzięki przesuwaniu w bok nie trzeba się schylać. Z takiego rozwiązania mogą więc skorzystać osoby, które na co dzień pracują w przydomowym garażu.

Przesuwanie w górę czy w bok sprawia, że bramy segmentowe nie potrzebują wiele miejsca do prawidłowego działania. W większości przypadków klienci wybierają bramy otwierane do góry – to one pozwalają na optymalne zagospodarowanie przestrzeni zarówno w garażu, jak i przed nim.

Zwiększ komfort korzystania z garażu przy pomocy bramy segmentowej

Każda brama segmentowa dostępna w naszej ofercie wykonana jest z wytrzymałej stali pokrytej powłoką poliestrową. Dzięki takiemu rozwiązaniu segmenty są odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Materiał bramy segmentowej nie płowieje, a powłoka się nie łuszczy.

Oprócz tego brama garażowa segmentowa jest odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać w wyniku uderzenia czy zarysowania, a o takie nietrudno w garażu, czyli miejscu, gdzie używa się rozmaitych narzędzi. Niewrażliwość na działanie słońca, wilgoci oraz uderzeń sprawia, że element na długo zachowuje estetyczny wygląd.

Bramy garażowe segmentowe, które znajdziesz w tej kategorii, sprzedawane są w zestawach. W komplecie z drzwiami garażowymi otrzymujesz – w zależności od modelu – napęd umożliwiający zdalne otwieranie bramy, a także dwa piloty i akcesoria potrzebne do montażu.

Pamiętaj, że tego rodzaju systemy montuje się za otworem wjazdu do garażu. Przed montażem upewnij się, że na ścianach i suficie, w miejscach, gdzie będzie znajdowała się brama segmentowa i prowadnice, nie ma rur lub innych instalacji, które uniemożliwiałyby montaż, a później otwieranie elementu.

Automatyczne otwieranie bramy segmentowej wpływa również na komfort korzystania z garażu. Jest to funkcja szczególnie przydatna, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki pogodowe – pada deszcz lub śnieg, a także wieje silny wiatr. Wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk pilota i brama segmentowa otwiera się sama. Ty siedzisz w tym czasie wygodnie w swoim samochodzie i możesz go opuścić dopiero w chwili, gdy znajdziesz się w ciepłym i suchym pomieszczeniu. Na bramy segmentowe garażowe prezentowane na stronie udzielana jest gwarancja.

Dodatkowe zalety segmentowych bram garażowych

Poszczególne segmenty, które składają się na bramę, wypełnione są pianką poliuretanową. Charakteryzuje się ona dobrą izolacją cieplną, a dodatkowo skutecznie izoluje akustycznie. Dlatego dobrze zamontowana brama wjazdowa segmentowa pozwala na znaczne ograniczenie strat ciepła w pomieszczeniu. To szczególnie ważne zarówno w garażach ogrzewanych, jak i pomieszczeniach, które znajdują się w bryle budynku mieszkalnego.

Bramy segmentowe skutecznie zatrzymują ciepło. Są więc doskonałym rozwiązaniem, jeśli w ogrzewanym garażu planujesz przydomowy warsztat, z którego będziesz często korzystać. Za sprawą bram segmentowych w garażu można cieszyć się komfortem cieplnym nawet w zimne miesiące.

Zaletą bram jest też dobra izolacja akustyczna. Ograniczenie hałasów przydaje się przede wszystkim, gdy brama segmentowa garażowa montowana jest w przydomowym warsztacie. Takie rozwiązanie pozwala na spokojną pracę bez obawy o to, że zakłócony zostanie spokój domowników i osób przebywających na posesji.

Idealne dopasowanie do Twojego domu

Brama garażowa zajmuje dość dużo miejsca, dlatego bez wątpienia wpływa na wygląd posesji. Warto więc dopasować ją do innych elementów, żeby całość była spójna. Z uwagi na szeroką gamę kolorystyczną w naszej ofercie z łatwością znajdziesz bramę garażową idealnie dopasowaną do Twojego domu.

Jeżeli masz dom o minimalistycznej bryle, utrzymany w nowoczesnej stylistyce, postaw na ciemne, jednolite kolory, takie jak antracyt. Brama garażowa segmentowa w tym odcieniu będzie szczególnie dobrze wyglądała, jeśli ciemnoszare są też panele ogrodzeniowe lub pokrycie dachowe. Antracyt świetnie komponuje się z bielą i czernią. Szukając bram segmentowych do nowoczesnego budynku, zwróć też uwagę na modele w kolorze ciemnego brązu. Będą świetnie współgrały z elewacją ozdobioną przy pomocy drewnianych paneli.

Do budynków, które nawiązują do klasycznej stylistyki, polecamy bramy wjazdowe do garażu, które są pokryte powłoką imitującą naturalną fakturę drewna. Jasne i średnie brązy dobrze będą komponowały się z ciepłymi i chłodnymi odcieniami bieli oraz czerwienią. Tak wykończone bramy garażowe segmentowe możesz zastosować przy elewacji tynkowanej lub malowanej, a także wykończonej klinkierem lub drewnem. Będą też dobrze wyglądać, jeśli planujesz czerwone pokrycie dachowe, a okna mają brązowe ramy.

Gdzie najlepiej sprawdzą się bramy garażowe segmentowe?

Brama segmentowa sprawdzi się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie dostępna jest ograniczona ilość miejsca. Chodzi tutaj zarówno o garaże o małej kubaturze, jak i niewielkie działki. Może być także zamontowana w garażach położonych bardzo blisko wjazdu na posesję, gdzie niemożliwe jest zamontowanie klasycznej uchylnej bramy garażowej. Zastosowanie segmentowego modelu pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w garażu bez konieczności dbania o miejsce, które pozwoli na otwarcie klasycznej bramy.

Jest to produkt, który posłuży nie tylko jako brama wjazdowa do typowego garażu przeznaczonego na samochód, lecz także do przydomowego warsztatu, w którym samodzielnie tworzysz meble lub odnawiasz na zlecenie stare elementy wyposażenia. Zastosowanie takich sam bram – jednej w garażu, a drugiej w warsztacie – da spójny efekt.

Odkryj różnorodność naszych produktów – sprawdź naszą szeroką gamę dostępnych akcesoriów!