Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Bramy garażowe

Strzałka w prawo

Bramy garażowe uchylne

Strzałka w prawo

Bramy garażowe uchylne

Bramy garażowe uchylne to jeden z najpopularniejszych rodzajów bram do montażu w garażu. Ze względu na swój mechanizm uchylania, są one bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Pozwalają na łatwe wjazd i wyjazd z garażu, zajmując minimalną przestrzeń podczas otwierania.

Filtry

Bramy garażowe uchylne

Bramy garażowe uchylne to jeden z najpopularniejszych rodzajów bram do montażu w garażu. Ze względu na swój mechanizm uchylania, są one bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Pozwalają na łatwe wjazd i wyjazd z garażu, zajmując minimalną przestrzeń podczas otwierania.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bramy garażowe

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

BRAMA GARAŻOWA UCHYLNA DOSTOSOWANA DO TWOICH POTRZEB

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie różnorodny wybór uchylnych bram garażowych. W naszej ofercie znajdziesz produkty o różnej szerokości i wysokości, a także w bogatej kolorystyce. To pozwoli Ci na wybranie bramy najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb. Brama uchylna montowana jest na ościeżnicach mocowanych na ścianach garażu. Kiedy jest otwierana, płyta jest prowadzona po specjalnych profilach pozwalających na utrzymanie jej w prawidłowej pozycji. Montowane w mechanizmie otwierania sprężyny ułatwiają podnoszenie i opuszczanie drzwi garażowych tego typu. Jest to szczególnie ważne przy bramach o dużej powierzchni, które są bardzo ciężkie.

SOLIDNA KONSTRUKCJA I BEZPIECZEŃSTWO

Bramy garażowe uchylne prezentowane w tej kategorii zostały wykonane z wysokiej klasy stali ocynkowanej z pionowymi przetłoczeniami. Płyty bram wykończone są lakierem na bazie poliestru nakładanym metodą proszkową. Produkty są tak przygotowane, aby były odporne na działanie czynników zewnętrznych, szczególnie mogącej powodować korozję wilgoci. Powierzchnia płyty jest także odporna na działanie promieni słonecznych. Nie płowieje i nie łuszczy się. Jest też odporna na niewielkie uszkodzenia mechaniczne mogące powstać w wyniku uderzenia czy zarysowania.

W zależności od modelu, wraz z płytą drzwiową w zestawie otrzymujesz również zamek wielofunkcyjny z wkładką patentową. Oprócz tego dołączane są elementy umożliwiające montaż bramy we wjeździe do garażu. Dostępne w ofercie bramy są także objęte gwarancją – osobno płyta oraz części eksploatacyjne.

PROSTE I FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIE

W naszej ofercie znajdziesz drzwi garażowe uchylne o różnej szerokości, dzięki czemu wybierzesz takie, które będą idealnie pasowały do otworu wjazdowego do garażu i zapewnią dobrą ochronę znajdujących się w jego wnętrzu przedmiotów. Dobre dopasowanie bramy garażowej do wjazdu pozwoli też zmniejszyć straty ciepła. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy masz ogrzewany garaż lub znajduje się on w bryle domu.

Zastosowanie bram uchylnych daje pewną dowolność montażu. Możesz zdecydować, czy zamontujesz ją w otworze drzwiowym, czy też za nim. Decydując się na takie rozwiązanie, pamiętaj o tym, że brama garażowa uchylna to rozwiązanie zalecane do większych garaży, w których ilość miejsca pozwoli na swobodne podnoszenie płyty. Dlatego najbliższa przestrzeń przy bramie wjazdowej do garażu powinna być pusta. Nie należy w jej pobliżu ustawiać żadnych regałów czy innych większych przedmiotów. Przed montażem należy też upewnić się, czy na ścianach lub na suficie nie zostały poprowadzone rury mogące utrudniać otwieranie. Również przestrzeń przed garażem powinna być odpowiednio zagospodarowana. Warto też zwrócić uwagę na długość podjazdu. Musi on być na tyle długi, aby pozwalał na zachowanie bezpiecznej odległości od garażu na czas otwierania bramy wjazdowej. Jeżeli potrzebujesz bramy do mniejszego garażu lub nie masz długiego podjazdu na swojej posesji, zapytaj naszych doradców o segmentowe bramy garażowe z napędem.

Brama garażowa uchylna jest polecana również ze względu na prostotę obsługi oraz niewielkie koszty związane z jej zakupem i montażem w porównaniu z innymi typami bram garażowych.

BRAMA, KTÓRA PASUJE DO KAŻDEJ ELEWACJI

Wybierając bramy uchylne, pomyśl również o estetyce budynku i całej posesji. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kolorów, które znacznie ułatwią Ci dopasowanie produktu do istniejących już zabudowań na terenie działki. Elementem, który wpływa również na estetyczny wygląd proponowanych przez nas uchylnych bram garażowych, jest pionowe przetłoczenie. Dzięki niemu płyta drzwi wygląda, jakby została stworzona z pojedynczych paneli. To powoduje, że tego rodzaju płyty będą dobrze wyglądały zarówno przy nowoczesnych budynkach, jak i tych nawiązujących do dawnego wzornictwa.

Jeżeli stawiasz na klasyczne rozwiązania, wybierz bramę w kolorze brązu – wśród naszych propozycji znajdziesz kilka odcieni tego koloru. Brąz dobrze komponuje się zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi bielami. Drzwi garażowe w tym kolorze będą pasowały również do elewacji ozdobionej naturalnym klinkierem o matowym lub błyszczącym wykończeniu, a także drewnem.

Dla podkreślenia minimalistycznej bryły budynku mieszkalnego i garażu, możesz wykorzystać bramę w kolorze antracytowym lub jasnym szarobrązowym. Te modne od wielu sezonów barwy idealnie sprawdzają się do podkreślenia nowoczesnej stylistyki projektów architektonicznych.

Brama garażowa uchylna powinna zostać dobrana tak, by pasowała do barwy stolarki kuchennej lub drzwiowej, a także wykończenia dachu. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w klasycznych projektach, które z reguły są stonowane i harmonijne. Zarówno pod względem kolorystyki, jak i zewnętrznej formy. Innym ciekawym rozwiązaniem, będzie stworzenie kontrastu pomiędzy tymi elementami. To zabieg często polecany przy nowoczesnym designie.

Sprawdź pełną ofertę bram oraz napędów.