Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Bramy garażowe

Strzałka w prawo

Napędy do bram garażowych

Strzałka w prawo

Napędy do bram garażowych

Napędy do bram garażowych to niezwykle ważne produkty dla każdego, kto chce mieć łatwy i wygodny dostęp do swojego domu. Są to specjalne urządzenia, które umożliwiają zdalne sterowanie ruchem bramy, co pozwala na bezpieczne wjazd i wyjazd z posesji.

Filtry

Napędy do bram garażowych

Napędy do bram garażowych to niezwykle ważne produkty dla każdego, kto chce mieć łatwy i wygodny dostęp do swojego domu. Są to specjalne urządzenia, które umożliwiają zdalne sterowanie ruchem bramy, co pozwala na bezpieczne wjazd i wyjazd z posesji.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bramy garażowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Automatyka do bramy – ułatw sobie życie

Bramy wjazdowe wyposażone w napęd, czyli automatyczny system otwierania i zamykania, są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musisz wychodzić z auta, aby otworzyć bramę przy wjeździe czy wyjeździe z posesji, co zapewnia komfort i oszczędza czas. To rozwiązanie szczególnie docenisz zimą, a także w inne pory roku, kiedy wieje intensywny wiatr i pada deszcz.

Ważne jest tylko to, aby automatyka do bramy była odpowiednio wybrana. Ten bardzo ważny aspekt pozwoli jej na płynne działanie i bezawaryjność nawet w niesprzyjających warunkach na zewnątrz.

Napęd do bramy musi być dopasowany do sposobu jej otwierania. Dostępne są mechanizmy przeznaczone do modeli skrzydłowych. Oferujemy również napęd do bramy przesuwnej, która jest polecana w przypadku kiedy miejsce na posesji jest ograniczone lub inny typ bramy kolidowałby z zabudowaniami.

Zestaw sterujący automatyką bramową koniecznie trzeba dostosować do maksymalnego ciężaru skrzydła oraz jego długości – te informacje zawsze podane są przez producenta w opisie technicznym produktu.

Ważnym elementem są siłowniki do bramy. Koniecznie sprawdź moc siłownika. Przykładowo: jeśli decydujesz się automatykę do skrzydłowej bramy, uwzględnij około 30% zapasu mocy. Właściwe parametry zapewniają wygodne i bezawaryjne korzystanie z mechanizmu. Siłowniki do bramy muszą być też zamontowane w odpowiednim miejscu. Betonowe lub stalowe podwyższenie jest polecane w przypadku bram poruszających się na szynie oraz samonośnych.

Siłowniki do bramy szynowej powinny być usytuowane możliwie najbliżej słupka. Przed zakupem tego elementu koniecznie sprawdź stopień ochrony – wartość IP powinna wynosić przynajmniej 54, żeby element był odporny na warunki panujące na zewnątrz.

Automatyka do bramy i jej funkcje

Automat do bramy musi być dopasowany do jej rodzaju oraz sposobu otwierania. Z tego powodu starannie wybierz napęd do bramy na posesji. Inny mechanizm będzie współpracować z bramą skrzydłową, inny zaś z systemem przesuwnym. Do drzwi i bram garażowych kupuj zestawy, które są dopasowane do ich sposobu otwierania i ciężaru. Ważne, aby nie pracowały głośno i były wyposażone w systemy zapewniające bezpieczne działanie.

W zestawach automatyki bramowej znajdziesz komplet dopełniający napędy, na przykład siłowniki do bramy. Dostępne są również centralki sterujące, fotokomórki, sygnalizatory świetlne i piloty. Warto zwrócić uwagę na funkcje, które udostępniają – w niektórych systemach możesz regulować prędkość przesuwu i ustawić automatyczne zamykanie z regulowanym opóźnieniem. Automatyka do bram może być wyposażona w czujniki wykrywające przeszkody – skrzydło ogrodzenia nie uderzy w Twój samochód.

Sprawdź też pakiety uzupełniające do pojedynczych napędów do bram. Piloty i fotokomórki zapewnią Ci wygodne i szybkie otwarcie wjazdu na posesję, a lampy sygnalizacyjne poinformują o otwarciu lub zamknięciu skrzydła po zmroku. Jeśli automatyka do bram będzie dobrze dobrana, masz gwarancję, że jej działanie będzie przebiegać bez zarzutu.

Automatyka do bramy skrzydłowej

Bramy skrzydłowe bardzo często stosowane są na posesjach prywatnych, na których nie ma ograniczenia miejsca i otwarta brama nie przeszkadza w użytkowaniu posesji. Automat do bramy skrzydłowej – czy to z jednym skrzydłem, czy z dwoma – wybieraj zawsze na podstawie parametrów technicznych.

Żaden z parametrów podawanych przez producentów napędów nie powinien być przekroczony. Co więcej, warto wybierać automaty do bram z zapasem – najlepsze będą takie, które przeznaczone są do bram o co najmniej 20–30% bardziej wymagających. W przypadku gdy skrzydło jest zabudowane, zapas ten warto dodatkowo zwiększyć z uwagi na opór stawiany przez powietrze.

Do użytku domowego zazwyczaj przeznaczone są dwa standardowe typy napędów. Jeden to śrubowy napęd do bramy. Jest on dostępny w korzystnej cenie, a przy odpowiednim doborze – praktycznie bezawaryjny. Można montować go przy wszystkich bramach skrzydłowych, które osadzone są na wąskich słupkach. Do słupków szerszych wybierz raczej siłownik z ramieniem łamanym.

Napędy śrubowe są proste w montażu i wytrzymałe. Nadają się do większości bram, w których słupek bramy wjazdowej ma mniej niż trzydzieści osiem centymetrów wysokości, a brama jest otwierana do wewnątrz. Natomiast napęd do bramy z ramieniem łamanym jest stosowany w bramach otwieranych na zewnątrz i o słupkach szerszych niż trzydzieści osiem centymetrów.

Automaty do drzwi i bram garażowych

Obecnie automatyka do bram segmentowych oraz uchylnych w przypadku wykorzystania domowego jest jednakowa. Jeśli brama garażowa ma być użytkowana nawet kilkanaście razy dziennie, wyłącznie przez domowników, napęd ciągnący będzie wystarczający. Wybierając konkretny mechanizm, zwróć uwagę na parametry podawane przez producenta, w tym bardzo istotną wagę bramy.

Gdy wybierasz mechanizm do bramy garażowej, zadbaj o to, aby nie był uciążliwy w użytkowaniu. Zazwyczaj garaż sąsiaduje bezpośrednio z częścią mieszkalną, dlatego zastosowanie napędu z łańcuchem mogłoby generować zbyt duży hałas. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie napęd do bramy z paskiem kevlarowym. Aby zapobiegać wypadkom, na przykład próbie zamknięcia się bramy na zaparkowanym aucie albo jakimkolwiek innym obiekcie, wybierz dodatkowe akcesoria w formie fotokomórek. Zatrzymają one proces zamykania w momencie wykrycia przeszkody.

Automatyka do bramy przesuwnej

Bramy przesuwne często wybierane są w sytuacji, gdy zastosowanie bramy ze skrzydłem jest niewygodne z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. Ten typ bramy otwiera się wzdłuż ogrodzenia, przesuwając się na odpowiednio dopasowanej listwie. Jeśli napęd do bramy przesuwnej nie będzie intensywnie użytkowany, a brama otwierana kilkadziesiąt razy w czasie dnia, jego moc nie musi być tak wysoka. Silniejszy napęd do bramy przesuwnej wybierz, jeśli szukasz mechanizmu do firmy lub ogrodzonego osiedla.

W przypadku ciężkich bram, czyli takich, których waga wynosi ponad pięćset kilogramów, zaleca się wybór stalowych listew zębatych.

Akcesoria do automatyki bramowej – jakie wybrać?

Mechanizm do bramy stanie się jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu, jeśli zdecydujesz się na akcesoria dostępne w naszym asortymencie. Napęd do bramy przesuwnej warto połączyć z lampą ostrzegawczą. Takie oświetlenie będzie intensywnym sygnałem świetlnym informowało, że za chwilę dojdzie do zamknięcia lub otwarcia bramy. Lampy dostępne w naszej ofercie mają wysoki poziom ochrony – dzięki temu rozmaite czynniki atmosferyczne nie spowodują ich uszkodzenia.

Automat do bramy stanie się jeszcze wygodniejszy, jeśli zdecydujesz się na montaż fotokomórki. To produkt, dzięki któremu brama zamknie się automatycznie. Fotokomórka wykrywa bowiem, czy samochód zdążył już przejechać. Żeby mechanizm do bramy działał automatycznie, potrzebne są dwie fotokomórki.

Automat do bramy potrzebuje do sprawnego działania pilota. W naszym asortymencie znajdziesz uniwersalne modele. Oferujemy też specjalne systemy, dzięki którym możesz obsłużyć bramę, ale posłużą Ci też do sterowania furtką lub do włączenia oświetlenia przed domem.