Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Stal zbrojeniowa

Strzałka w prawo

Prowadnica tynkarska

Strzałka w prawo

Prowadnica tynkarska

Prowadnica tynkarska znajdzie zastosowanie podczas remontowania Twojego mieszkania. Doskonale sprawdza się w czasie nakładania tynków, ponieważ umożliwia wykonanie tej czynności w precyzyjny sposób.

Filtry

Prowadnica tynkarska

Prowadnica tynkarska znajdzie zastosowanie podczas remontowania Twojego mieszkania. Doskonale sprawdza się w czasie nakładania tynków, ponieważ umożliwia wykonanie tej czynności w precyzyjny sposób.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Stal zbrojeniowa

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

PROWADNICE I DYLATACJE

Zbrojenie do betonu to najczęściej element w postaci prętów. Jest ono niezbędne do wzmocnienia konstrukcji. Tego produktu nie mogło zabraknąć w naszym asortymencie. Przy budowie będzie też niezbędna stal zbrojeniowa, potrzebna szczególnie przy zbrojeniu ław fundamentowych, stropów, schodów, słupów oraz wieńców.

Przy potencjalnym montażu dużej liczby posadzek kluczowe będzie zaś zastosowanie dylatacji. Bardzo pomocnymi urządzeniami przy układaniu skomplikowanej konstrukcji zbrojeń będą z kolei prowadnice. W naszej ofercie znajdziesz wiele ich rodzajów. Wszystkie z nich są wykonane z materiałów o wysokiej jakości.

PROWADNICA DO WYLEWEK

Prowadnica do wylewek przeznaczona jest do prac tynkarsko-budowlanych. Wykorzystuje się ją do szybkiego i komfortowego ustalenia grubości otuliny betonowej podczas zbrojenia powierzchni poziomych oraz stropów. Prowadnica została wyperforowana, przez co beton współgra z nią i bardzo dobrze przepływa wokół całego zbrojenia. Dzięki temu wylewka dobrze wiąże się ze wszystkimi materiałami, jest trwalsza i nie tworzą się w niej pęcherze powietrza.

Prowadnica wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie wygina się i nie deformuje, a wylewka pozostaje równa. Prowadnicę łatwo przytniesz do pożądanej długości. Dzięki niej roboty budowlane przebiegną sprawnie i bez problemów.

PROWADNICA TYNKARSKA

Prowadnica tynkarska przeznaczona jest do samodzielnego wykańczania pomieszczeń w Twoim mieszkaniu. Produkt wykorzystasz do nakładania tynku murarskiego i tynkarskiego. Wykonany jest z wyjątkowo wytrzymałej blachy. Dodatkowo został ocynkowany, co podwyższa jego odporność na rdzę.

Wykorzystanie prowadnicy przy pracach wykończeniowych jest szczególnie istotne w wykańczaniu sufitów i naroży. Prowadnica sprawia, że nakładanie materiału jest znacznie dokładniejsze. Produkt ten umożliwia nakładanie tynku na ściany wyjątkowo precyzyjnie. Położenie równomiernej warstwy materiału jest tym samym znacznie łatwiejsze, co przekłada się na oszczędność czasu. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się przed wykonywaniem wewnętrznych prac dekoracyjnych. Tynk stanowi bowiem idealne podłoże dla farb, tapet i płytek ceramicznych.

Prowadnica wykonana jest z metalu, dzięki czemu zachowuje swoją funkcjonalność i nie wygina się podczas pracy. W naszej ofercie znajdziesz wiele rozmaitych prowadnic wykonanych z bardzo dobrych materiałów i w różnych rozmiarach.

DYLATACJE – PRAKTYCZNE I ESTETYCZNE

Na pewno chcesz, aby Twój dom służył Ci przez długie lata. W tym celu podczas budowy zwróć uwagę na najważniejsze potencjalne problemy i nie pomiń szczegółów. Bądź pewien, że budynek, który stawiasz, w pełni odpowie Twoim oczekiwaniom i nie będzie wymagał napraw i modyfikacji po krótkim czasie.

Każdy obiekt budowlany narażony jest na działanie wielu czynników, szczególnie atmosferycznych. Wilgotność powietrza oraz zmiany temperatur mogą doprowadzić do kurczenia się lub rozszerzania materiałów. Może to spowodować trwałe uszkodzenia konstrukcji ze względu na powstające naprężenia. Zapobiec temu możesz w prosty sposób – zostawiając odrobinę przerwy między elementami. Dzięki temu przy zmianie rozmiarów nie będą na siebie napierały lub tworzyły niebezpiecznych naprężeń, co mogłoby doprowadzić do pęknięć i kruszenia się Jeśli w pierwotnej konstrukcji nie zastosowano tego rozwiązania, koniecznie weź to pod uwagę w trakcie remontu i wymiany podłóg. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ale ma też wpływ na wygląd budynku. Wszystkie zachowane przez Ciebie odstępy możesz zabezpieczyć dylatacjami.

Oferowane dylatacje to elastyczne listwy, które szczelnie wypełniają przestrzeń między płytami. Wpływają pozytywnie na żywotność obiektów, które powinny służyć Ci przez wiele lat Zapewniają także izolację akustyczną oraz spójny wygląd posadzki. Dylatacje montuje się głownie na łączeniach płyt, niezależnie od tego, jaką rozszerzalność termiczną mają poszczególne materiały. Produkt jest bardzo funkcjonalny. Zastosowanie go w szparach zapewni wolność od kurzu i wilgoci.

Dylatacja może być też obiektem ozdobnym. Z jej pomocą estetycznie osłonisz przerwę między wszelkimi rodzajami powierzchni podłogowych. Produkt jest na tyle uniwersalny, że dzięki niemu uda Ci się nawet połączyć dwa zupełnie różne pokrycia. Będziesz więc mógł ukryć ślady po pracach budowlanych i całkowicie dostosować pomieszczenie do Twojego pomysłu wystroju. Listwa jest produktem ekologicznym i odpornym na wilgoć. Możesz więc poddawać ją standardowym metodom czyszczenia, bez obaw o negatywne skutki. Z tego powodu sprawdzi się również w łazience czy kuchni.

Wypróbuj prowadnice, dylatacje i inne produkty z tej kategorii oferowane przez sklepy Castorama! Na pewno znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do budowy i wykończenia domu. Jesteśmy pewni, że zakupy w naszym sklepie będą satysfakcjonujące.