Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Akcesoria do polerek

Strzałka w prawo

Pasty polerskie

Strzałka w prawo

Pasty polerskie

Pasty polerskie najczęściej są używane podczas polerowania elektronarzędziami. Możesz nałożyć je na krążki do polerowania z filcu lub bawełny. Pasty nie wpływają niekorzystnie na pracę elektronarzędzi.

Filtry

Pasty polerskie

Pasty polerskie najczęściej są używane podczas polerowania elektronarzędziami. Możesz nałożyć je na krążki do polerowania z filcu lub bawełny. Pasty nie wpływają niekorzystnie na pracę elektronarzędzi.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do polerek

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Pasty ułatwiające prace polerskie

Polerowanie powierzchni stalowych i wykonanych z innych materiałów ma za zadanie nadać im ostateczny wygląd i funkcjonalność. Pasty polerskie to mieszaniny materiałów ściernych i związków chemicznych, które nadają się do najbardziej precyzyjnego gładzenia powierzchni. Możesz stosować je podczas polerowania ręcznego, jak i z użyciem elektronarzędzi.

Produkty te są wykonane z mieszaniny tlenków żelaza oraz elektrokorundu, znajdującego się w stałym roztworze woskowo-tłuszczowym. Ich konsystencja sprawia, że praca z elektronarzędziem jest prosta, a efekt nieskazitelny. W tej kategorii zgromadziliśmy pasty polerskie do różnych materiałów. Która pasta polerska będzie najbardziej odpowiednia do Twoich potrzeb?

PASTA POLERSKA – ZASTOSOWANIE

W tej kategorii znajdują się akcesoria do polerek, bez których nie obejdzie się żaden miłośnik majsterkowania lub też osoba pracująca w warsztacie. Możliwości zastosowania tych preparatów są bardzo duże. Mogą przydać Ci się w czasie drobnych napraw w domu lub prac w zaciszu stołu majsterkowicza. Z powodzeniem wykorzystasz je także w profesjonalnych warsztatach i zakładach produkcyjnych. Dzięki nim wypolerujesz stal o różnej twardości, metale szlachetne i nieżelazne. Znajdą zastosowanie podczas obróbki kamieni szlachetnych, bursztynu, a nawet kości czy rogu.

Polerowanie powierzchni za pomocą past prowadzi do wygładzenia powierzchni i stworzenia efektu lustra. Powoduje to idealne odbijanie promieni światła od wygładzonej powierzchni. W przypadku lakieru polerowanie wydobywa głębię jego koloru i sprawia, że wygląda jak niedawno nałożony. Polerując lakier, pozbędziesz się także nieodpowiednich refleksów świetlnych na powierzchni, tak zwanych hologramów.

Pasta do polerowania nie tylko ułatwia gładzenie powierzchni. Z jej pomocą możesz także nadać stali i innym materiałom niemal lustrzaną gładkość. Składniki znajdujące się w składzie pasty odpowiadają za rozmaite reakcje chemiczne. W zależności od zastosowanej pasty może dojść do nadtapiania powierzchni, trawienia jej lub wygładzenia mikroodkształceń. Wszystko to ma za zadanie doprowadzić do usunięcia wszelkich przetarć i zarysowań z powierzchni materiału.

Pasty polerskie najczęściej są używane podczas polerowania elektronarzędziami. Możesz nałożyć je na krążki do polerowania z filcu lub bawełny. Pasty nie wpływają niekorzystnie na pracę elektronarzędzi. Jeśli odrobina pasty dostanie się do wnętrza wiertarki lub szlifierki, nie spowoduje to uszkodzenia silnika.

Pasty do polerowania mają postać bloczków. Ich skład chemiczny sprawia, że niemal nie ulegają zniszczeniu czy utlenieniu. Pasta pod wpływem temperatury wytworzonej podczas tarcia nabiera konsystencji płynnej lub półpłynnej. Po zakończeniu polerowania pozostawia na materiale tłustą powłokę. Pamiętaj, aby odtłuścić obrabianą powierzchnię, jeżeli zamierzasz nanieść na nią lakier.

WYBIERZ PASTĘ POLERSKĄ NAJLEPSZĄ DLA SIEBIE

Zakup pasty polerskiej jest zmotywowany zazwyczaj jakimś impulsem. Niezależnie od tego, czy potrzebna Ci pasta do polerowania samochodu, czy metali szlachetnych, znajdziesz ją w tej kategorii. W ofercie zawarte są produkty przeznaczone do różnych zadań, więc dzięki temu zestawieniu z łatwością odnajdziesz te, które potrzebne są do obróbki konkretnych materiałów.

Aby łatwiej odróżnić od siebie pasty polerskie o różnym zastosowaniu, nadano im różne kolory. Pasta brązowa nadaje się do wstępnego polerowania różnego rodzaju powierzchni. Posiada stosunkowo grube elementy ścierne, które mogą załagodzić grubsze rysy czy pęknięcia. Możesz też używać jej do polerowania wstępnego, które nie będzie stanowiło efektu finalnego. Ta pasta świetnie sprawdzi się w warsztacie samochodowym jako pasta polerska do lakieru.

Pasta w kolorze niebieskim przyda się podczas polerowania wykończeniowego, nadając powierzchni blask. To najlepsza pasta polerska do plastiku i tworzyw sztucznych. Jeżeli potrzebujesz wypolerować bursztyn lub metale nieżelazne, jak aluminium, także powinieneś postawić na ten produkt.

Produkty zielone to idealna propozycja dla osób poszukujących uniwersalnego akcesorium. Wykonano ją na bazie tlenku chromu. Nadaje się do polerowania metali kolorowych, takich jak miedź lub mosiądz, a także stali nierdzewnej. Znakomicie sprawdzi się przy szlifowaniu stali narzędziowej czy typu INOX. Ta pasta polerska do metalu nadaje im wyjątkową gładkość, tworząc niemal lustrzaną powierzchnię.

Przy pomocy czerwonych z łatwością wypolerujesz natomiast metale szlachetne oraz metale kolorowe. Nadaje się do ostatecznego polerowania, które nadaje metalom końcowy połysk i gładkość powierzchni.

Pasty polerskie są najczęściej przygotowane w pojedynczych kostkach. Dostępne są także zestawy, które umożliwią Ci zarówno obróbkę wstępną, jak i ostateczne polerowanie materiału. Znajdziesz tu kostki o różnej wadze. W zależności od ilości planowanej pracy wybierzesz wielkość najlepszą do swoich potrzeb.

Skorzystaj z szerokiej oferty sklepów Castorama, aby dobrać pastę odpowiadającą Twoim potrzebom. Zebraliśmy je w jednym miejscu, dzięki czemu nie musisz szukać ich w wielu sklepach.