Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Akcesoria do polerek

Strzałka w prawo

Tarcze polerskie

Strzałka w prawo

Tarcze polerskie

W tej kategorii zgromadziliśmy elementy, które pomogą Ci w szlifowaniu różnych powierzchni. Tarcza polerska to narzędzie ścierne odpowiadające bezpośrednio za polerowanie. Wykonywana jest z różnych materiałów, dzięki czemu zastosowanie tych elementów jest bardzo uniwersalne.

Filtry

Tarcze polerskie

W tej kategorii zgromadziliśmy elementy, które pomogą Ci w szlifowaniu różnych powierzchni. Tarcza polerska to narzędzie ścierne odpowiadające bezpośrednio za polerowanie. Wykonywana jest z różnych materiałów, dzięki czemu zastosowanie tych elementów jest bardzo uniwersalne.

17 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do polerek

Wyświetlanie 17 z 17 produktów

Narzędzia do polerowania

W tej kategorii zgromadziliśmy elementy, które pomogą Ci w szlifowaniu różnych powierzchni. Tarcza polerska to narzędzie ścierne odpowiadające bezpośrednio za polerowanie. Wykonywana jest z różnych materiałów, dzięki czemu zastosowanie tych elementów jest bardzo uniwersalne. Tarcza najczęściej mocowana jest do elektronarzędzi, które wprawiają ją w ruch obrotowy. Sprawdź, jakie powierzchnie polerujące przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepach Castorama.

ZASTOSOWANIE DLA TARCZY POLERSKIEJ

Polerowanie i gładzenie powierzchni należy do ostatniego etapu przygotowania materiału do użycia. Jeśli jesteś w trakcie remontu albo tworzysz konstrukcje z drewna, stali lub innych materiałów, trafiłeś do właściwej kategorii. Znajduje się tu tarcza polerska do szlifierki kątowej, która przyda Ci się w zakładzie stolarskim, lub lakierniczym. Za jej pomocą wygładzisz drewno lub zetrzesz lakier z metalowych powierzchni. Wystarczy, że Twoja szlifierka będzie zaopatrzona w dysk polerski na rzep, do którego z łatwością przytwierdzisz nowe tarcze.

Za pomocą tarczy możesz także polerować powierzchnie stalowe i wykonane z tworzyw sztucznych. Wybierając odpowiednią tarczę, nadasz materiałom wymaganą gładkość. W naszym asortymencie zgromadziliśmy wiele tarczy i akcesoriów do polerowania, które sprawdzą się przy niemal każdym rodzaju materiału.

RODZAJE TARCZY POLERSKICH

Tarcze polerskie są przeznaczone do współpracy z filcami i powłokami polerskimi. W tym dziale sklepów Castorama znajdziesz tarcze do mocowania powłok polerskich wiązanych lub na rzepy. W zależności od typu mocowania tarcz możesz używać ze szlifierkami kątowymi, polerkami, szlifierkami prostymi, a także wiertarkami.

Tarcza polerska na rzep może mieć różne średnice i być wykonana z odmiennych materiałów. Jest stosowana najczęściej w ręcznych szlifierkach kątowych albo jako tarcza polerska do szlifierki stołowej. Różna gradacja materiału ściernego umożliwi Ci zarówno szlifowanie wybranych materiałów, jak również polerowanie ich.

Tarcze filcowe przeznaczone są do polerowania powierzchni z metalu oraz drewna i docierania na sucho lub z wykorzystaniem past polerskich. Takie tarcze mają zwykle mocowania na rzepy, dzięki czemu można używać ich bezpośrednio na gąbkach lub dyskach z rzepem podczas obrabiania nierównych powierzchni. Za ich pomocą usuniesz rysy na meblach drewnianych lub powierzchniach stalowych.

W tej kategorii znajduje się też tarcza polerska do wiertarki w wielu wariantach. W tym przypadku za ruch obrotowy powierzchni szlifującej odpowiada silnik wiertarki. Żeby zamontować tego typu tarczę na elektronarzędziu, wystarczy głowica polerska na wiertarkę. Do wiertarek możesz zamontować także szczotki polerskie, a nawet tarcze filcowe.

Dyski szlifierskie umożliwiają pozbycie się grubych warstw lakieru, starych powłok malarskich czy rdzy. Aby powierzchnie lśniły i były gładkie, możesz użyć tarczy polerskich z miękkich materiałów. Tarcze bawełniane pozwalają uzyskać gładkie powierzchnie na metalach nieżelaznych, takich jak mosiądz, miedź, stopy cyny i aluminium.