Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Rusztowania

Strzałka w prawo

Rusztowania modułowe

Strzałka w prawo

Rusztowania modułowe

Rusztowania modułowe to idealne rozwiązanie dla budowlanych, którzy potrzebują czasowozaadaptować wysokość robót lub pracować na niestabilnym terenie. To uniwersalinesystem szkieletowy, który składa się z kilku połączonych modułów, dzięki czemu możnaprzenosić lub rozbudowywać rusztowanie w razie potrzeby.

Filtry

Rusztowania modułowe

Rusztowania modułowe to idealne rozwiązanie dla budowlanych, którzy potrzebują czasowozaadaptować wysokość robót lub pracować na niestabilnym terenie. To uniwersalinesystem szkieletowy, który składa się z kilku połączonych modułów, dzięki czemu możnaprzenosić lub rozbudowywać rusztowanie w razie potrzeby.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rusztowania

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Rusztowania modułowe – praktyczne konstrukcje o szybkiej budowie

Praca na budowie czy też w czasie renowacji obiektów wymaga niemal zawsze postawienia rusztowania odpowiedniego typu. Takie rusztowanie pozwala na efektywną pracę na wysokości całej fasady budynku, a także w jego wnętrzu. Wszędzie tam, gdzie korzystanie z drabiny byłoby mało efektywne, rusztowanie modułowe będzie dobrym rozwiązaniem.

Oczywiście typów rusztowań jest dostępnych co najmniej kilka. Nie każde jednak charakteryzują się taką samą uniwersalnością zastosowania. Nieco inaczej prezentuje się także ich budowa.

Rusztowania modułowe czy też inaczej systemowe są przestrzenną konstrukcją. W ich przypadku połączenia rygli i stężeń powstają w stałych punktach. One natomiast są rozmieszczone w regularnych odstępach, które nazywa się modułami. Złączkami w takich rusztowaniach są przyspawane kryzy. Mogą nimi być także złączki rozetowe, które zapewniają ogromną swobodę podczas tworzenia przestrzennej konstrukcji.

Rusztowanie modułowe składa się zatem z pionowych stojaków. To one stanowią szkielet konstrukcji. Na tych stojakach natomiast są umieszczone węzły, do których mocuje się inne elementy, w tym rygle, stężenia i wsporniki. Dzięki temu rusztowanie zachowuje sztywność.

Rusztowania modułowe mogą przyjmować bardzo różne rozmiary i kształty. Nadają się zatem do stosowania w przypadku wielu budynków, w tym i obiektów o nieregularnych formach. Co więcej, takie rusztowania nie wymagają kotwiczenia.

W zależności od wybranego modelu rusztowania modułowe mogą być również wyposażone w kółka, które zapewniają im mobilność. Dzięki temu transport rusztowania w inne miejsce nie sprawia najmniejszych problemów. Nie zajmuje też wiele czasu.

Rusztowania modułowe sprawdzą się na budowie i podczas imprez masowych

Rusztowanie modułowe to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim taki rodzaj rusztowania nie wymaga kotwiczenia. Dzięki temu może być zastosowany w obiektach, których struktury nie możesz naruszyć. Dotyczy to np. budynków sakralnych poddawanych renowacji. Dodatkowo rusztowanie modułowe będzie odpowiednie do montażu wewnątrz budynków. Nie będziesz musiał wkuwać się w ścianę, a następnie naprawiać jej po wykonaniu określonych prac.

Rusztowania modułowe charakteryzują się nie tylko dużą mobilnością, ale też elastycznością. Mogą przyjmować praktycznie dowolne kształty. Dzięki temu idealnie dopasowują się do obiektów o różnej bryle i rozmiarze.

Dużą łatwość tworzenia takich rusztowań sprawia, że są one również wykorzystywane podczas imprez masowych. Tworzy się z nich sceny i inne konstrukcje. Można do nich przymocować oświetlenie lub elementy systemu nagłośnieniowego czy też ekrany.

Rusztowanie przegubowe czy ze złączami rozetowymi?

Rusztowanie modułowe charakteryzuje się dużą elastycznością pod względem możliwości tworzonych z niego konstrukcji. Samo stawianie takiego rusztowania może jednak zająć więcej czasu niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Wiele tez zależy od tego, na jaki rodzaj rusztowania modułowego finalnie się zdecydujesz.

Rusztowanie przegubowe to bardzo praktyczna opcja w wielu sytuacjach. W jego przypadku drabiny boczne są wyposażone w funkcjonalne przeguby. Dzięki nim możesz rozłożyć rusztowanie tylko do połowy wysokości. Równocześnie, gdy tego potrzebujesz, z łatwością stworzysz znacznie wyższą konstrukcję.

Rusztowanie przegubowe charakteryzuje się prostym i szybkim montażem. Jednak już jego rozbudowa na boki może być nieco utrudniona. Jeśli zatem zależy Ci na stworzeniu bardziej złożonej konstrukcji, wybierz rusztowanie ze złączami rozetowymi.

Złącza te przypominają talerz, w którym wykonano kilka otworów. To w nich umieszcza się elementy łączące kolejne moduły rusztowania w poziomie. Te elementy rusztowania modułowego zapewniają równocześnie szybki montaż. Takie rusztowanie może przybierać dowolną wielkość i kształt. Dzięki temu sprawdza się w każdej sytuacji. Może być wykorzystany podczas remontu czy też w czasie imprez masowych.

Koła jezdne do rusztowania – kiedy warto w nie zainwestować i co do nich dokupić?

Jeśli zależy Ci na stworzeniu w pełni mobilnej konstrukcji, zaopatrz się w koła jezdne do rusztowania. Aby dobrze spełniały swoje zadanie, najlepszym rozwiązaniem będzie podstawa rusztowania krzyżowa. W rogach takiej podstawy umieszcza się koła z blokadą. Dzięki nim rusztowanie możesz dowolnie przesuwać, co przydaje się przede wszystkim podczas prac wewnątrz budynków.

Podstawa rusztowania mobilnego może wymagać dodatkowego wzmocnienia. Jeśli zależy Ci na zapewnieniu większej stabilności konstrukcji, dobrym rozwiązaniem będzie podpora do rusztowania. Montuje się ją również w czterech punktach rusztowania, aczkolwiek nie do samej podstawy. Dzięki temu rusztowanie nadal zachowuje mobilność, ale też jest bardziej odporne na ewentualne przewrócenie się.

Co bardzo ważne, podpora do rusztowania nie jest potrzebna w modelach przegubowych. Ich konstrukcja sprawia, że same w sobie zapewniają sobie dużą stabilność. Podstawa rusztowania przegubowego to w rzeczywistości dwie drabiny ułożone względem siebie równolegle. Dzięki temu montaż takiej konstrukcji jest prosty, a samo rusztowanie jest bezpieczne w użytkowaniu.

Jakie inne elementy będą Ci potrzebne podczas budowy rusztowania?

Elementy rusztowania modułowego to zazwyczaj gotowe zestawy, które wykorzystuje się do rozbudowy konstrukcji. W przypadku modeli modułowych samą konstrukcję wykonuje się, łącząc ze sobą moduły górne i dolne. Tyle wystarczy, by stworzyć konstrukcję o praktycznie dowolnej złożoności.

Inne rodzaje rusztowań modułowych mogą być wzbogacone o znacznie więcej praktycznych elementów. Mowa o rolkach jezdnych, podporach, dodatkowych platformach. Takie elementyrusztowania modułowego zwiększają jego funkcjonalność. Dzięki temu znajdą zastosowanie w różnych miejscach i podczas wielu różnorodnych zadań. Ich niewątpliwa funkcjonalność wynika przede wszystkim ze sposobu montażu.