Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Rusztowania

Strzałka w prawo

Rusztowania warszawskie

Strzałka w prawo

Rusztowania warszawskie

Rusztowanie warszawskie to najbardziej powszechne rozwiązanie przy wznoszeniu i remontowaniu budynków na zewnątrz – to kolumnowe rusztowanie łączone czopowo jest sprzętem przede wszystkim łatwym w montażu. W naszej ofercie znajdziesz też rusztowania segmentowe, które są nieocenione przy wykonywaniu elewacji budynków.

Filtry

Rusztowania warszawskie

Rusztowanie warszawskie to najbardziej powszechne rozwiązanie przy wznoszeniu i remontowaniu budynków na zewnątrz – to kolumnowe rusztowanie łączone czopowo jest sprzętem przede wszystkim łatwym w montażu. W naszej ofercie znajdziesz też rusztowania segmentowe, które są nieocenione przy wykonywaniu elewacji budynków.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rusztowania

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Rusztowanie warszawskie - co to takiego?

Wiele prac remontowo-budowlanych jest wykonywanych na wysokości. Tynkowanie, ocieplanie budynków czy ich wznoszenie wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Wśród wielu popularnych konstrukcji wyróżniamy rusztowania warszawskie. Jest to konstrukcja składająca się z modułów, której wysokość i kształt możesz - w pewnych ramach - dowolnie budować, ta, aby jak najlepiej dopasować je do Twoich potrzeb. Rusztowanie warszawskie jest do dzisiaj jednym z najpopularniejszych rodzajów rusztowań, które instalowane są podczas prac remontowo-budowlanych zarówno przez firmy budowlane, jak i osoby prywatne.

KIEDY WARTO WYBRAĆ RUSZTOWANIE WARSZAWSKIE?

Sprzęt budowlany jest najczęściej stosowany podczas wznoszenia budynku oraz w trakcie każdego większego remontu. Korzystanie w trakcie prac z drabin jest czasochłonne - pojedyncze wejście na drabinę pozwala na wykonanie czynności w zakresie, w jakim sięgają ramiona, oraz niebezpieczne - drabina nie jest tak stabilna jak bardziej profesjonalne konstrukcje rusztowań. Dlatego też podczas wznoszenia ścian, ich tynkowania, malowania czy ocieplania dobrze jest skorzystać z rozwiązania, jakim jest rusztowanie warszawskie. Cena całości zależeć będzie od tego, z ilu elementów zamierzasz skorzystać, więc nie zapłacisz więcej za coś, czego nie potrzebujesz.

PODSTAWA: SOLIDNA RAMA RUSZTOWANIA

Rusztowanie kolumnowe łączone czopowo jest zbudowane z modułów – ram. Rama rusztowania pozwala w łatwy sposób zbudować rusztowanie o określonej wysokości, bez korzystania z dodatkowych elementów złącznych. Dzięki temu znacznie usprawnisz montaż konstrukcji. Tego typu budowa ułatwia również czynności demontażowe. Pojedyncze elementy wykonane są z trwałego i lekkiego jednocześnie materiału, co sprawia, że złożenie rusztowania jest możliwe nawet w pojedynkę. W sieci sklepów Castorama zgromadziliśmy rozmaite elementy przeznaczone do budowy rusztowań warszawskich.

BEZPIECZNE PODŁOŻE GWARANCJĄ SUKCESU

Innym ważnym elementem konstrukcyjnym rusztowania typu warszawskiego jest przestrzeń, po której poruszają się pracownicy - podest rusztowania. Zdarza się, że jego funkcję pełnią deski, jednak ze względów bezpieczeństwa warto zastanowić się nad uzupełnieniem zestawu ram dedykowanym progiem. W przeciwieństwie do desek, aluminiowe podesty charakteryzują się wysoką trwałością. Są również wyposażone w zaczepy, dzięki którym trwale zamocujesz je na ramie konstrukcyjnej. Elementy te, podobnie jak inne części zestawu, są łatwe w montażu oraz wygodne w transporcie.

BOGATY WYBÓR NIEZBĘDNYCH DODATKÓW

W pracach wykonywanych na wysokościach bezpieczeństwo pracowników jest najistotniejszym kryterium, za pomocą którego dokonujesz wyboru rusztowania. Poza profesjonalnymi podestami, ryzyko minimalizuje też wykorzystanie solidnych i sprawdzonych łączników konstrukcji. Dlatego w naszych sklepach zaopatrzysz się nie tylko w ramy konstrukcyjne oraz moduły, ale także znajdziesz podstawki regulowane, podesty z włazami czy złącza krzyżowe oraz obrotowe. Wszystkie te elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość podczas ich użytkowania oraz dodatkowo zabezpiecza osoby wykonujące prace, ponieważ poprawia stabilność całej konstrukcji.

PIONOWA STABILIZACJA RUSZTOWANIA - JAK JĄ UZYSKASZ?

Stabilny i solidny pion rusztowania jest kolejnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa pracy. Dlatego też w sklepach Castorama znajdziesz niezbędne elementy szkieletu konstrukcji, stężenia ukośne. Wykonane z lekkiego materiału, są łatwe w montażu i demontażu, nie wymagają również wielkiego nakładu siły podczas transportu, a z ich pomocą skonstruujesz rusztowanie, które nie będzie zagrażało ani pracownikom, ani innym osobom korzystającym z terenu w okolicy budowy. Ogromną rolę w konstruowaniu bezpiecznej w użyciu konstrukcji odgrywają także barierki, które nie tylko stanowią fizyczną blokadę w razie utraty równowagi, ale również dodatkowo stabilizują konstrukcję.

DRABINKA - NIEZBĘDNY ELEMENT PODCZAS PRACY NA KILKU PIĘTRACH

W poniższej kategorii odnajdziesz także inne dodatki, które uzupełnią twój zestaw konstrukcyjny. Za pomocą dodatkowych drabin zbudujesz bezpieczne połączenia pomiędzy różnymi poziomami rusztowania, co umożliwia szybsze i sprawniejszej poruszanie się pracowników po jego konstrukcji. Jest to szczególnie przydatne podczas pracy przy kilku piętrowych budynkach. Zamontowanie drabinki umożliwia jednoczesną pracę na kilku segmentach, co przyczynia się też do  przyspieszenia tempa pracy i - w efekcie - jej szybszego zakończenia.

DODATKOWE PUNKTY ZA MOBILNOŚĆ

W asortymencie sklepu Castorama znajdziesz również takie elementy dodatkowe, jak kółka. Nie należą one do podstawowego wyposażenia zestawu, a przepisy i zdroworozsądkowe zasady związane z bezpieczeństwem pracy na wysokości nie wymagają ich obecności. Jeśli jednak planowane prace obejmują elewacje zewnętrzne mieszczące się w ramach jednego podwórka lub duże przestrzenie wewnątrz zabudowań, dodatkowe wyposażenie rusztowania w kółka zwiększa komfort pracy. Rusztowania wyposażonego w kółka z opcją blokady nie musisz demontować, by zmienić jego położenie - wystarczy je przesunąć.