Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Opryskiwacze ogrodowe

Strzałka w prawo

Akcesoria do opryskiwaczy ogrodowych

Strzałka w prawo

Akcesoria do opryskiwaczy ogrodowych

Akcesoria do opryskiwaczy to nieodzowne narzędzia ogrodowe dla osób zajmujących się pielęgnacją swojego ogrodu lub działki. W ofercie Castoramy znajdziesz wiele różnych akcesoriów, które umożliwią Ci skuteczne i łatwe prowadzenie oprysków w Twoim ogrodzie.

Filtry

Akcesoria do opryskiwaczy ogrodowych

Akcesoria do opryskiwaczy to nieodzowne narzędzia ogrodowe dla osób zajmujących się pielęgnacją swojego ogrodu lub działki. W ofercie Castoramy znajdziesz wiele różnych akcesoriów, które umożliwią Ci skuteczne i łatwe prowadzenie oprysków w Twoim ogrodzie.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Opryskiwacze ogrodowe

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Części do opryskiwaczy – czym są?

Prawidłowa pielęgnacja ogrodu nie ogranicza się tylko do właściwego nawożenia roślin i ich podlewania. Czasami wiąże się ona również z intensywną walką z chwastami, które powoli wyniszczają uprawiane przez Ciebie drzewa, krzewy i kwiaty.

Skutecznym sposobem na walkę z tymi szkodnikami jest zastosowanie oprysków – usuwają one chwasty, ale są nieszkodliwe dla innych roślin, gdyż podczas ich aplikacji są one nanoszone tylko na wybrane punkty. Do wykonania oprysku potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Jest nim opryskiwacz, który sprawdzi się nie tylko do prac w ogrodzie, lecz także na balkonie, a nawet w domu. Ręczny model może Ci przecież pomóc w czyszczeniu liści zielonych roślin doniczkowych, na których często zbiera się kurz.

Korzystanie z opryskiwacza będzie wygodniejsze dzięki zamiennym częściom. W tym dziale znajdziesz rozmaite akcesoria, które zagwarantują prawidłową pracę Twojego opryskiwacza. Liczne końcówki i przedłużające je lance zapewnią łatwą i bezpieczną dla Twojego zdrowia aplikację preparatów z odpowiedniej odległości. Przydatna jest również osłona herbicydowa, która umożliwia precyzyjną aplikację środków. Dostępne są także specjalne komplety, które umożliwią naprawę drobnych usterek w opryskiwaczu, a także zestawy wymiennych dysz, zapewniających zróżnicowane strumienie.

W naszej ofercie znajdziesz pełen wybór wszelkich akcesoriów do opryskiwaczy. W związku z tym będziesz w stanie wybrać te elementy, które będą Ci potrzebne podczas walki z chwastami w ogrodzie i zapewnią bezpieczeństwo Tobie i uprawianym przez Ciebie roślinom. Przygotowaliśmy produkty od sprawdzonych producentów, na przykład Verve. 

Akcesoria do opryskiwacza – kiedy się przydają?

Opryskiwacz jest przydatnym narzędziem do ogrodu. Czasem jednak nawet najlepszy model może nie spełniać Twoich oczekiwań, na przykład ze względu na zbyt krótką lancę. W takim przypadku warto zdecydować się na jej przedłużenie. Dzięki akcesorium zyskasz możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych zakamarków w Twoim ogrodzie.

Przedłużenie do lancy jest też przydatne, jeśli używasz silnych środków chemicznych. Dzięki akcesorium zachowasz bezpieczną odległość od preparatów. Możesz wybrać też zamiast przedłużenia lancę teleskopową – jej długość łatwo regulować na bieżąco.

Akcesoria do opryskiwaczy to również osłony herbicydowe, które należy zamontować do lancy. Produkt pozwoli Ci wykonać oprysk w precyzyjny sposób. Osłona jest przydatna do ogrodów, w których blisko siebie rosną różne gatunki, o różnych potrzebach. Dzięki akcesorium skierujesz preparat wyłącznie tam, gdzie jest to potrzebne. To gwarancja, że nie opryskasz niepotrzebnie zdrowych roślin preparatem dla tych zaatakowanych przez szkodniki lub chorobę.

Wymienne części przydają się również, gdy dochodzi do zniszczenia opryskiwacza. Oferujemy zestawy, dzięki którym sprawnie usuniesz usterkę. Nie musisz więc wymieniać opryskiwacza na nowy, a to nie tylko ekologiczne, lecz także oszczędne.

Opryskiwacz jest często eksploatowany w ogrodzie. To produkt, który jest też narażony na działanie różnych cieczy. Mimo solidnego materiału wykonania opryskiwacz może w końcu pod ich wpływem ulec zniszczeniu. Nie spisuj go jednak na straty. Zdecyduj się na komplet akcesoriów. Co znajdziesz w zestawach naprawczych? Możesz wybrać komplet z uszczelkami. Wymienisz je łatwo, dzięki czemu opryskiwacz będzie znów działał sprawnie, a jego używanie będzie dla Ciebie bezpieczne.

Akcesoria do opryskiwaczy to również dysze. Możesz zdecydować się na cały komplet innych końcówek. Dzięki nim zyskasz możliwość skorzystania z różnych rodzajów strumienia. Będzie Ci łatwiej kontrolować oprysk.

Akcesoria do opryskiwaczy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Niezależnie od tego, czy masz duży opryskiwacz z paskiem, czy mniejszy opryskiwacz ręczny, części zamienne z pewnością Ci się przydadzą. Gdy je wybierasz, zwróć uwagę na materiał wykonania. Części do opryskiwaczy mają kontakt z cieczami. Muszą być więc odporne na ich działanie.

W naszej ofercie znajdziesz na przykład lance wykonane z włókna szklanego i polipropylenu. Dzięki tym materiałom są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie wchodzą one w reakcje ze środkami ochrony roślin. Przy wyborze lancy zwróć też uwagę na jej długość. Możesz zdecydować się na model teleskopowy, co pozwoli Ci dopasować jedno akcesorium do pracy zarówno niskiej, jak i wysokiej osoby.

Kiedy szukasz idealnej osłony herbicydowej, zwróć uwagę na jej kolor. Te akcesoria do opryskiwaczy najlepiej sprawdzają się w wersji transparentnej. Przezroczyste tworzywo dodatkowo ułatwia skierowanie preparatu w wybrane miejsce i tym samym kontrolowanie wykonywanego oprysku. W naszej ofercie znajdziesz osłonę wykonaną z polipropylenu. Wykorzystanie tego materiału do produkcji to gwarancja, że akcesorium będzie odporne na działanie środków chemicznych i posłuży Ci przez wiele sezonów.

W garażu zawsze warto mieć zestaw naprawczy. Wybierając go, zwróć uwagę na to, do którego modelu opryskiwacza jest przeznaczony. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że uszczelki będą dobrze dopasowane. Naprawa opryskiwacza przebiegnie sprawnie.