Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Pompy i zbiorniki

Strzałka w prawo

Pompy zatapialne

Strzałka w prawo

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne to niezwykle przydatne urządzenia w ogrodowych stawach, basenach czy też studniach. Służą one do pompowania wody, aby utrzymać odpowiedni poziom wody lub pozbyć się jej w razie potrzeby.

Filtry

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne to niezwykle przydatne urządzenia w ogrodowych stawach, basenach czy też studniach. Służą one do pompowania wody, aby utrzymać odpowiedni poziom wody lub pozbyć się jej w razie potrzeby.

25 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pompy i zbiorniki

Wyświetlanie 24 z 25 produktów

Załaduj więcej

Pompy w Twoim gospodarstwie domowym

Podłączenie do sieci wodociągowej to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak nie każdy dom może z niego skorzystać – rury sieciowe nie docierają wszędzie. W takiej sytuacji jedyną możliwością jest czerpanie wody ze studni. Aby ułatwić sobie to zadanie, zaopatrz się w pompę. Jak działa taki sprzęt?

Pompka do wody jest urządzeniem, które służy do wytworzenia różnicy ciśnień między stroną zasysającą wodę (przy wlocie do pompy) a tłoczącą (przy wylocie z pompy). Działanie pompy polega na przekazaniu wody siły mechanicznej przez wirnik, tłok lub membranę, celem jej sprężenia i końcowego wyprowadzenia. W gospodarstwie domowym mają zastosowanie pompy wirowe, wyporowe, strumieniowe oraz próżniowe.

Sprawne wypompowanie wody ze studni to tylko jedno z zastosowań, które mają pompy zatapialne. Ich zastosowanie jest znacznie szersze. Z pomocą pompy zaopatrzysz swój dom w wodę z alternatywnych źródeł oraz szybko i wygodnie wypompujesz ją z ogrodowego oczka wodnego lub basenu. Możesz wybrać pompy ciśnieniowe dostarczające wodę ze zbiorników zewnętrznych lub zanurzeniowe, gdy chcesz oczyścić zalane pomieszczenie z wody oraz opróżnić basen czy oczko. Specjalne pompy zatapialne do wody brudnej pomogą Ci wyczyścić szambo czy ścieki.

Pompy zanurzeniowe – co to takiego?

Co do zasady wszystkie pompy mają podobny schemat pracy. Głównym kryterium jej wyboru powinno być ich przeznaczenie. Na rynku znajdziesz różne produkty. To między innymi pompka do wody ze studni czy deszczówki. Są też sprzęty pozwalające na wyciągnięcie z pomieszczeń pozostałości po zalaniu czy powodzi.

Jednym z powszechniejszych urządzeń jest pompa zanurzeniowa. Takie urządzenia są przeznaczone do umieszczenia poniżej poziomu wody. Pompa zanurzeniowa jest więc bardzo szczelna. Pracujący w niej silnik zajmuje się głównie wypompowywaniem i przepompowywaniem wody. Przestanie działać, gdy poziom cieczy będzie zbyt niski. Pompa zanurzeniowa dzieli się na sprzęt przeznaczony do czystej i brudnej wody.

Pompa do brudnej wody – zastosowanie

Pompa zanurzeniowa do brudnej wody to urządzenie, które najczęściej służy do oczyszczania szamba. Zastosujesz ją do wygodnego wypompowania nieczystości z przydomowego zbiornika. Urządzenie zostało wyposażone w kwasoodporną obudowę wykonaną z żeliwa. Pompy zatapialne do wody brudnej mają pływak, który automatycznie uruchamia silnik. Urządzenie jest uniwersalne, może być stosowane również do usuwania wody z zalanych pomieszczeń. Ślimakowy rozdrabniacz został wbudowany w celu uniknięcia zapchania. Najczęstszym typem pomp do usuwania nieczystości są pompy zatapialne do szamba.

Pompy zatapialne do brudnej wody z rozdrabniaczem zapewnią skuteczne i bezawaryjne funkcjonowanie oczyszczalni. Produkt tego typu wyposażony jest w rozdrabniacz z elementami ze stali nierdzewnej, może posiadać poręczny uchwyt do transportu. Pompa przystosowana jest do działania z różnego rodzaju wężami elastycznymi do tłoczenia.

Pompy zatapialne do wody brudnej stanowią funkcjonalny produkt przydatny do odwadniania gruntów i budynków. Sprawdzają się podczas odsysania wody i nieczystości z zalanych lub podtopionych piwnic oraz innych pomieszczeń. Na większą skalę możesz z nich skorzystać również podczas osuszania stawu czy oczka wodnego.

Pompy zatapialne i ich funkcje

Pompy zatapialne możesz wykorzystać z powodzeniem we własnym gospodarstwie domowym i rolnym lub podczas budowy czy remontu, a także w firmach zajmujących się osuszaniem budynków. Pompy zatapialne doskonale nadają się do przepompowywania wody ze stawów i innych zbiorników wodnych lub do ich osuszania, co umożliwia Ci także używanie ich w szczególnych wypadkach, takich jak powodzie i zalania.

Zatapialna pompka do wody ułatwi Ci także wykorzystanie deszczówki do podlewania roślinności występującej w Twoim ogrodzie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Takie urządzenie ma wbudowany filtr, który zabezpiecza przed pobraniem zbyt dużych ilości zanieczyszczeń.

Tak działają pompy – oferta w Castoramie

Mnogość zastosowań pomp zatapialnych – oferowanych przez sieć marketów budowlanych Castorama – sprawia, że z łatwością wybierzesz odpowiedni dla swoich potrzeb egzemplarz. W naszych sklepach znajdziesz produkty renomowanych marek, takich jak AL-KO czy MacAllister, które od lat zajmują się wytwarzaniem sprzętu wykorzystywanego w ogrodnictwie, nawadnianiu i pracach remontowo-budowlanych. Dzięki temu doświadczeniu ich produkty działają sprawnie, są trwałe i z całą pewnością posłużą Ci przez długi czas.

Pompa zanurzeniowa membranowa to urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Można się nią posłużyć do doprowadzenia wody ze studni lub wypompowania jej z basenu albo innego zbiornika. Taka pompa zanurzeniowa do wody jest łatwa w obsłudze i wydajna. Pracuje w systemie dwugodzinnym, co oznacza, że po dwóch godzinach pompowania należy ją wyłączyć na taki sam okres.

Pompa zanurzeniowa Gardena jest produktem służącym do wypompowywania czystej lub lekko zabrudzonej wody ze zbiorników, na przykład basenów. Pompa posiada silnik kondensatorowy z wyłącznikiem termicznym, dzięki czemu zabezpiecza przedmiot przed możliwymi awariami, na przykład dotyczącymi nieprawidłowej pracy. Produkt wykonano z tworzywa sztucznego – materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych.

Pompa zanurzeniowa do brudnej wody Flo służy do oczyszczania zbiorników wodnych, takich jak na przykład ogrodowe oczka wodne. Dzięki wysokiej wydajności i mocnemu silnikowi pompa może działać bezawaryjnie przez długi czas. Obudowa została wykonana z wytrzymałej stali Inox – na jej powierzchni nie osadzają się glony i grzyby. Ta pompka do wody brudnej charakteryzuje się wysoką jakością oraz mocnym silnikiem.

Pompy zatapialne do ścieków Kaltmann umożliwią Ci sprawne wypompowanie wody z zanieczyszczeniami. Najczęściej występującym tego typu urządzeniem jest pompa zatapialna z rozdrabniaczem. Wykorzystasz ją w swoim gospodarstwie domowym, a także w ogrodnictwie. Produkt został wykonany solidnie, jest szczelny oraz zabezpieczony przed korozją, dlatego z pewnością będzie Ci dobrze służył przez długi czas.

Pompa zatapialna ciśnieniowa Mac Allister posłuży Ci do rozmaitych czynności na działkach czy w ogrodach. Z jej pomocą pobierzesz deszczówkę z beczki bądź wodę ze studni. Użyjesz jej do podlewania roślinności, nawet na rozległych terenach. Pompa zatapialna 400 V okaże się niezbędna, gdy opady atmosferyczne przenikną do nisko położonych pomieszczeń w Twoim domu. W takiej sytuacji szybko odessiesz wodę i unikniesz zniszczenia piwnicy lub przyziemia. Pompa może współpracować z elektronicznymi urządzeniami kontroli pracy, tworząc funkcjonalny system przeznaczony do prac domowych.

Jak wybrać pompę? – praktyczne wskazówki

Dostępne urządzenia różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale też parametrami. Jak dokonać właściwego zakupu? Dopasowana do Twoich potrzeb pompa zanurzeniowa do wody ma odpowiednią wydajność i ciśnienie. Zwróć uwagę na maksymalną głębokość, na której może pracować. Istotne jest także to, w jaki sposób zasilana jest pompa zanurzeniowa do wody, jaką ma moc silnika i maksymalną dopuszczalną średnicę zanieczyszczeń.