LOTERIA CASTODAYS! Weź udział już teraz! Sprawdź szczegóły >>
Pompy napowierzchniowe
Pompy napowierzchniowe to idealne narzędzie dla każdego, kto chce skutecznie nawadniać swoje ogródki. Dzięki nim, podlewanie roślin staje się łatwe i wygodne. Woda jest pobierana z zewnętrznego źródła, a następnie przepompowywana za pomocą pompy napowierzchniowej do węża ogrodowego.
Pompy napowierzchniowe
Pompy napowierzchniowe to idealne narzędzie dla każdego, kto chce skutecznie nawadniać swoje ogródki. Dzięki nim, podlewanie roślin staje się łatwe i wygodne. Woda jest pobierana z zewnętrznego źródła, a następnie przepompowywana za pomocą pompy napowierzchniowej do węża ogrodowego.
Zobacz więcej Pompy i zbiorniki
Wyświetlanie 11 z 11 produktów
Polecane kategorie produktów:
Pompy ogrodowe – niezbędny element instalacji nawadniania
Ogrodowy system nawadniania to niezwykle wygodne rozwiązanie w sezonie wiosennym i letnim. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz samodzielnie podlewać roślin na posesji. Zamiast nosić konewkę z wodą, co wiąże się z koniecznością użycia siły, możesz włączyć instalację, która umożliwi Ci szybkie podlewanie roślin i wykonywanie wielu innych zadań w obrębie gospodarstwa domowego.
Pompy z napędem elektrycznym stosowane w tradycyjnym gospodarstwie domowym to zwykle jeden z dwóch typów: samozasysające lub zanurzone. Pompy samozasysające najczęściej wchodzą w skład zestawów hydroforowych, czyli są połączone ze zbiornikiem wody (właściwym hydroforem). Zwykle montuje się je w budynku i łączy ze studnią rurą ssawną. Służą do doprowadzania alternatywnych źródeł wody.
Pompy zanurzone są umieszczane poniżej lustra wody w studni. Cechuje je walcowaty kształt. Umożliwia to opuszczenie ich w głąb studni wierconej. Napełniają zbiornik ciśnieniowy (hydrofor) umieszczony wewnątrz budynku. Głównym przeznaczeniem pomp zanurzonych jest zaopatrzenie budynku mieszkalnego w dodatkowe źródło wody.
W tej kategorii znajdziesz wiele modeli pomp napowierzchniowych. Urządzenia różnią się parametrami technicznymi i zastosowaniem. Z reguły służą do tłoczenia wody czystej, ale wśród dostępnych opcji znajduje się również pompa do wody brudnej samozasysająca. Pompy to nie tylko techniczne urządzenia – mogą one stanowić ozdobę Twojego ogrodu. Alternatywą dla klasycznych sprzętów są pompy stojące, wyróżniające się antycznym designem wykonania.
Pompa ogrodowa na działce – zastosowanie i korzyści
Pompa ogrodowa samozasysająca jest Twoim sprzymierzeńcem w dokładnym nawadnianiu ogrodu podczas sezonu. Pompa nawierzchniowa, a przede wszystkim jej właściwy dobór, to gwarancja, że Twój ogród będzie zadbany i pełny bujnej roślinności.
Pompa ogrodowa samozasysająca zapewni równomierne podlewanie Twojej posesji oraz umożliwi dodatkowy dopływ wody do zraszaczy. Pompy powierzchniowe pomogą Ci napełnić wodą wiadra i konewki. Pompa ogrodowa wraz z hydroforami elektronicznymi bezpiecznie nawodni ogród za pomocą pistoletów zraszających.
Co jest potrzebne do pracy pompy napowierzchniowej? Przede wszystkim źródło wody, przyłącza, wąż ogrodowy i odpowiednia końcówka zraszająca. Tylko tyle wystarczy, by nawodnić ogród i wykonać inne prace związane z posesją.
Masz problem zalewaniem jakiejś części terenu wokół domu, a woda zbiera się w piwnicy lub innych pomieszczeniach gospodarczych? Niektóre pompy mają konstrukcję, która umożliwia odprowadzanie brudnej wody z dowolnego miejsca. Ta opcja przydaje się na terenach, które są narażone na nadmierne zbieranie wody opadowej. To oznacza, że dzięki pompie napowierzchniowej pozbędziesz się skutków ewentualnych awarii.
Pompy napowierzchniowe – jak działają i czym się wyróżniają?
Pompy napowierzchniowe umożliwią Ci pobór wody z własnych źródeł, takich jak zbiorniki na deszczówkę, studnie, oczka wodne czy stawy. Taka forma pozyskiwania wody jest ekologiczna i pozwoli Ci na spore oszczędności. W zależności od tego, skąd czerpiesz wodę, możesz używać jej na bieżąco do wszelkich czynności domowych, kuchennych i pielęgnacyjnych lub jedynie do nawadniania ogrodu czy działki.
Pompa ogrodowa działa w bardzo prosty sposób. Woda jest do niej doprowadzana za pomocą węża ssącego. Jeśli przewód jest pusty, to po uruchomieniu pompa sama opróżni jego wnętrze z powietrza i zassie wodę. Zaletą tych urządzeń jest ich solidna konstrukcja. Są wykonywane z bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu pozostają odporne nawet na wymagające warunki atmosferyczne i wodne.
Pompy napowierzchniowe mogą być stosowane w innych miejscach niż zbiornik wodny lub studnia. Wszystko dzięki temu, że nie wymagają zalania wodą w momencie uruchomienia. Na uwagę zasługuje konstrukcja urządzeń. Są one łatwe w przenoszeniu i często mają dodatkową podstawę, dzięki której stabilnie trzymają się podłoża.
Pompa ssąco-tłocząca ma określoną wysokość tłoczenia wody. Z reguły jest ona niższa niż w przypadku urządzeń w głębinowych i nie przekracza zazwyczaj 8 metrów. Pamiętaj, by wziąć to pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu do gospodarstwa domowego.
Pompy są bardzo łatwe w użytkowaniu. Ich podłączenie nie zajmuje wiele czasu. Również jej instalacja jest prosta i możliwa przy użyciu warsztatowych narzędzi. Pompa napowierzchniowa jest nieoceniona podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Urządzenie zasili w wodę rozbudowany system nawadniania. Oprócz tego przyda Ci się podczas podlewania roślin za pośrednictwem węża ogrodowego.
Pompy w ofercie sklepu Castorama
Jak wybrać odpowiedni model pompy napowierzchniowej? Oferta urządzeń jest ogromna. Każde z nich wyróżnia się konkretnymi parametrami technicznymi. Na czym więc skupić uwagę podczas zakupu? Poniżej przedstawiamy Ci kilka istotnych wskazówek, dzięki którym wybierzesz odpowiednią pompę napowierzchniową. Z pewnością będzie Ci służyć wiele lat!
Wśród pomp oferowanych przez sieć marketów budowlanych Castorama znajdziesz wiele różnych modeli, co pozwoli Ci wybrać ten spełniający Twoje oczekiwania. W naszych sklepach posiadamy również napowierzchniowe pompy ręczne, które efektownie ozdobią Twój ogród, a przy okazji będą stanowić funkcjonalny sprzęt do pozyskiwania wody.
Zwróć uwagę na parametry urządzeń. Pompy mają określoną wydajność, moc i maksymalne ciśnienie. Te wartości definiują to, gdzie najlepiej sprawdzi się dany wariant pompy. Ważne są także dane dotyczące głębokości zasysania wody i jej podnoszenia na odpowiednią wysokość. W celu dopasowania pozostałego osprzętu sprawdź także, jaki rodzaj przyłącza musisz wybrać.
Pompy ręczne nie tylko są proste w obsłudze, ale i bardzo efektowne. Najczęściej ich konstrukcja jest wykonana z żeliwa, czyli materiału odpornego na warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne i rdzę. Ich atutem jest ciekawy design. Jeśli chcesz urozmaicić aranżację swojego ogrodu, to ten wariant z pewnością przypadnie Ci do gustu. Wśród roślinności i pozostałej architektury będzie prezentował się w ciekawy sposób.
Pompy automatyczne marek takich jak Kärcher, które mamy w swojej ofercie, umożliwią Ci wygodne transportowanie wody z danego ujęcia prosto do Twojego systemu nawadniania, dzięki czemu z łatwością zaopatrzysz Twój ogród lub inne tereny zielone w odpowiednią ilość wody.
Pompa samozasysająca do wody zaopatrzy Twój dom lub działkę w wodę z własnych ujęć. Element możesz wykorzystać do czerpania cieczy ze zbiorników na deszczówkę, studni lub stawu. Rozwiązanie jest ekonomiczne i przełoży się na oszczędności. W ofercie znajdziesz także zestawy hydroforowe. Pompa samozasysająca jest urządzeniem, które błyskawicznie zainstalujesz za pomocą prostych narzędzi. W proponowanym przez nas asortymencie znajdziesz również inne rodzaje tego produktu, więc wybierzesz model odpowiadający Twoim potrzebom.
Pompa ogrodowa XK jest urządzeniem powierzchniowym, które przyda Ci się w ogrodzie oraz w domku letniskowym czy na działce. Taka pompa pozwoli Ci swobodnie pobrać wodę niezbędną do podlania roślinności lub wykonywania codziennych czynności związanych z przyrządzaniem posiłków albo zachowaniem higieny osobistej.
Popularna pompa nawierzchniowa ogrodowa Gardena jest wykorzystywana na działkach do pompowania, wypompowywania oraz przepompowywania wody – doskonale sprawdza się jako urządzenie nawadniające i zwiększające ciśnienie. Jest wyposażona w mocny silnik kondensatorowy, który zapewnia sprawną pracę. Ceramiczna powłoka na wale silnika zabezpiecza sprzęt przed awariami.
Pompa nawierzchniowa umożliwia przetłaczanie wody i dlatego jest często wykorzystywana w ogrodach w czasie podlewania roślin. Jest to urządzenie niezbędne podczas letnich upałów i deficytów wodnych. Korpus urządzenia powstał z żeliwa, dzięki czemu cała konstrukcja na długo pozostanie w znakomitym stanie. Pompę przymocujesz w łatwy sposób za pomocą nieskomplikowanych narzędzi. W proponowanej przez nas ofercie znajdziesz również inne rodzaje tego produktu.