Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Pompy i zbiorniki

Strzałka w prawo

Kanistry na wodę, paliwo, kraniki do kanistrów

Strzałka w prawo

Kanistry na wodę, paliwo, kraniki do kanistrów

Kanister to wygodny w użyciu pojemnik. Produkt wykorzystasz do przechowywania i przewożenia różnego rodzaju płynów ropopochodnych, w tym oleju i paliwa.

Filtry

Kanistry na wodę, paliwo, kraniki do kanistrów

Kanister to wygodny w użyciu pojemnik. Produkt wykorzystasz do przechowywania i przewożenia różnego rodzaju płynów ropopochodnych, w tym oleju i paliwa.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pompy i zbiorniki

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Kanister – jeden zbiornik, wiele zastosowań

Kanister to przedmiot, który przydaje się w wielu sytuacjach. Nie musisz mieszkać w dużym gospodarstwie domowym, by skorzystać z jego zalet. Kanister pełni funkcję mniejszego zbiornika na różnego rodzaju ciecz. W naszej ofercie znajdziesz najróżniejsze modele, różniące się zarówno budową, jak i pojemnością.

To, co wyróżnia pojemniki tego typu, to przede wszystkim sposób i jakość wykonania. Ze względu na fakt, że w kanistrach przechowywane są ciecze o różnych właściwościach, materiał jest trwały i spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Każdy kanister 5 l (lub o mniejszej albo większej pojemności) kupiony z pewnego źródła ma atest jakości. To znaczy, że materiał jest sprawdzony pod kątem różnych zagrożeń, na przykład takich jak zapłon podczas przewożenia paliwa. W ten sposób nie musisz martwić się, że podczas prawidłowego przechowywania i transportu wewnątrz wytworzą się niebezpieczne opary lub ładunki elektrostatyczne.

Kanister ma uniwersalne zastosowanie. Szczelna konstrukcja sprawia, że bez problemu możesz przewieźć lub trzymać w nim paliwo. Nadaje się również do przechowywania wody lub rozrobionych nawozów do kwiatów. W naszej ofercie znajdziesz jakościowe produkty. Każdy kanister na paliwo lub inną ciecz wyróżnia się trwałością oraz wygodą użytkowania. Niektóre przenośne zbiorniki mają w komplecie dodatkowe lejki. Z kolei wyprofilowane rączki umożliwią Ci bezpieczny transport z miejsca na miejsce.

Ponadto zgromadziliśmy trochę informacji o sposobach wykorzystania oraz kryteriach wyboru. Dzięki temu dowiesz się, który kanister na paliwo najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Przeznaczenie kanistra

Kanistry pozwolą Ci na bezpieczne przechowywanie i przenoszenie płynów – wody czy ropopochodnych, takich jak benzyna. Taki kanister na paliwo przyda Ci się do wykonywania różnorakich prac, które wymagają użycia sprzętów spalinowych, ponieważ umożliwi Ci swobodne napełnianie baku. Kanister na paliwo będzie szczególnie pomocny w dużych gospodarstwach domowych i rolnych, a także na działkach lub terenach użytku publicznego.

W tego rodzaju zbiorniku możesz wygodnie przenosić między innymi paliwo do kosiarek lub pomp spalinowych. Nawet niewielki kanister 5 l zapewni Ci podręczny zapas benzyny. To dobry wybór, jeśli wybierasz się na działkę rekreacyjną lub w dalszą część ogrodu i wiesz, że w trakcie pracy będziesz musiał uzupełnić bak.

Kanistry przydadzą Ci się w podróży oraz jako pojemniki, w których będziesz trzymał wodę dla zwierząt hodowlanych w czasie ich długotrwałego przewozu. Wygodne krany, w które wyposażone są kanistry oferowane przez sieć marketów budowlanych Castorama, pozwolą Ci szybko napełnić pojemnik, i to bez rozlewania cieczy. W tej sytuacji również sprawdzi się niewielki kanister 10 l lub nawet mniejszy.

W naszych sklepach znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, co pozwoli Ci wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb egzemplarz, cechujący się wymaganymi przez Ciebie pojemnością i kształtem.

Idealny kanister, czyli jaki?

Zamierzasz kupić kanister na paliwo i zastanawiasz się nad odpowiednią opcją? Jeśli często użytkujesz tego typu zbiorniki, to wygodnym rozwiązaniem będzie zakup takich o różnych pojemnościach. Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji o tym, jak wybrać odpowiedni kanister. 20 l, 10 l czy może 5 l? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Wśród dostępnych na rynku kanistrów można wyróżnić przede wszystkim dwa rodzaje: metalowe lub plastikowe. Nowoczesna technologia i mieszanka tworzyw sztucznych sprawiają, że drugi rodzaj cechuje się wysokimi właściwościami wytrzymałościowymi. Ponadto odpowiednia grubość ścianki nie jest tak jak kiedyś podatna na uszkodzenia tuż po rozpoczęciu użytkowania. Dobierz także potrzebną Ci pojemność.

Kanister 10 l to optymalna wielkość, która pomoże podczas koszenia trawy na działce, niespodziewanego braku paliwa w samochodzie lub pozwoli na zgromadzenie wody, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jeżeli szukasz modelu, który będzie służył Ci na co dzień, możesz wybrać kanister 20 l, który pomieści już o wiele większą ilość płynów. Zadbaliśmy o to, abyś mógł przebierać w różnych pojemnościach. Począwszy od niewielkich 3 l, aż po kanistry 50 l.

Praktycznym rozwiązaniem są produkty z dwiema komorami. Dzięki nim możesz kontrolować stan paliwa lub wody. Jakość użytkowania poprawia także obecność lejka lub rurki. Oprócz tego zwróć uwagę, czy uchwyt kanistra jest na tyle wygodny, aby było możliwe utrzymanie go przez kilka minut.

Kanister na paliwo 20 l (a także każdy inny) powinien mieć solidną rączkę, która umożliwi trzymanie pojemnika w bezpiecznej pionowej pozycji. Najlepiej, jeśli uchwyt będzie zespolony z całą resztą konstrukcji. Dzięki temu nie urwie się w trakcie przenoszenia pełnego pojemnika.

Bezpieczne przechowywanie paliwa lub wody

Bezpieczne przechowywanie wody lub paliwa w kanistrze jest możliwe dzięki kilku czynnikom. Tworzywo sztuczne jest materiałem, który częściowo chłonie zapach płynu. To dlatego nie jest zalecane, by w tym samym zbiorniku przechowywać później wodę pitną. Do tego celu użyj dwóch oddzielnych pojemników. Zadbaj o to, aby każdy kanister na paliwo 20 l był przeznaczony do innego rodzaju płynu.

Kanister na wodę zaraz po zakupie możesz dla pewności przepłukać ciepłą wodą. Nie musisz także obawiać się o to, że woda będzie chłonąć ze ścianek różne substancje chemiczne.

Jeśli dbasz o bezpieczeństwo, pamiętaj o tym, by kanister 20l lub mniejszy był przechowywany w odpowiednich warunkach. Unikaj mocno nasłonecznionych lub gorących miejsc.

Mimo wysokiej wytrzymałości benzyna ma tendencję do parowania. Tym samym w środku pojemnika może wytworzyć się zbyt duże ciśnienie. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca po wyeliminowaniu niekorzystnych czynników. W tego typu zbiornikach możesz także rozrabiać wodę z nawozami, jeżeli zabierasz ją na działkę ogrodową. Aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia, nie trzymaj w tym kanistrze wody do celów spożywczych.

Akcesoria do kanistra

Oprócz samych kanistrów w naszej ofercie znajdziesz także praktyczne akcesoria. Kranik do kanistrów jest niezwykle przydatny i łatwy w montażu. Umieścisz go w otworze pojemnika. Bez problemu dopasujesz odpowiednią średnicę, dzięki czemu ryzyko przecieku będzie praktycznie zerowe. Niewielki element ułatwi dawkowanie paliwa oraz wody.

Montaż kranika znacznie wpływa na wygodę użytkowania, zwłaszcza gdy kanister ma dużą pojemność. Unikniesz każdorazowego podnoszenia zbiornika, by nalać odpowiednią dawkę płynu. Odmierzysz tylko tyle płynu, ile będzie Ci potrzebne w danym momencie.

W ten sposób ograniczysz straty podczas podnoszenia całego zbiornika i przelewania cieczy w docelowe miejsce. Oprócz tego kraniki zostały wyposażone w system odpowietrzający, który usprawnia korzystanie z pojemnika. Kanister z kranikiem to praktyczne i ergonomiczne rozwiązanie – bez względu na to, jaki rodzaj cieczy przechowujesz.

Niektóre z kanistrów mają również w zestawie lejki. Ten niewielki element również ułatwia korzystanie i przelewanie cieczy z jednego zbiornika do drugiego.