Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Pompy i zbiorniki

Strzałka w prawo

Pompy specjalne

Strzałka w prawo

Pompy specjalne

Pompy specjalne znajdą zastosowanie zarówno w gospodarstwach rolnych i domowych, jak i w przemyśle oraz pracach budowlanych. Wśród sprzętu oferowanego przez sieć sklepów Castorama znajdziesz pompy głębinowe, spalinowe i syfonowe, co pozwoli Ci wybrać odpowiadający Twoim wymaganiom egzemplarz.

Filtry

Pompy specjalne

Pompy specjalne znajdą zastosowanie zarówno w gospodarstwach rolnych i domowych, jak i w przemyśle oraz pracach budowlanych. Wśród sprzętu oferowanego przez sieć sklepów Castorama znajdziesz pompy głębinowe, spalinowe i syfonowe, co pozwoli Ci wybrać odpowiadający Twoim wymaganiom egzemplarz.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pompy i zbiorniki

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Pompy do zadań specjalnych

Nawadnianie ogrodu, odprowadzenie nadmiernej ilości wody z pomieszczenia lub działki, a także napełnienie zbiornika o dużej pojemności wymaga odpowiednich urządzeń. Aby wykonać wszystkie te zadania, potrzebna jest solidna i wydajna pompa. Modele dostępne w naszej ofercie są funkcjonalne i posłużą Ci w różnych sytuacjach. Pompa do wody spalinowa, ręczna lub elektryczna to urządzenie wykorzystywane nie tylko w domowych warunkach. Jej działanie jest także nieocenione w warsztatach oraz małych zakładach przemysłowych. Używając jej, unikniesz bezpośredniego kontaktu z cieczą chemiczną lub biologiczną, która mogłaby narazić Twoją skórę na podrażnienia. Każdy model cechuje się prostą i intuicyjną obsługą. Z kolei solidna konstrukcja oraz trwałe przewody ssące przystosowane są do najcięższych warunków roboczych.

DO CZEGO SŁUŻĄ POMPY?

Pompy specjalne znajdą zastosowanie zarówno w gospodarstwach rolnych i domowych, jak i w przemyśle oraz pracach budowlanych. Wśród sprzętu oferowanego przez sieć sklepów Castorama znajdziesz pompy głębinowe, spalinowe i syfonowe, co pozwoli Ci wybrać odpowiadający Twoim wymaganiom egzemplarz. Urządzenia te przydadzą Ci się między innymi do przetaczania bardzo dużych ilości wody z jednego zbiornika do drugiego lub ich osuszania. Oferowane pompy charakteryzują się one sporą mocą i wydajnością, dzięki czemu będziesz w stanie szybko i efektownie przepompowywać ścieki, deszczówkę lub wodę ze studni.

Wśród pomp, które znajdziesz w sieci naszych marketów budowlanych, dostępna jest między innymi pompa syfonowa, która posłuży Ci do wypompowywania płynów z beczek – jest ona przystosowana do cieczy, których temperatura może sięgać nawet do 80 stopni Celsjusza. Oferta sieci sklepów Castorama zawiera produkty takich marek, jak na przykład Vorel, która posiada spore doświadczenie w produkowaniu elektronarzędzi przeznaczonych do nawadniania.

POMPY SPECJALNE – JAK WYBRAĆ?

Pompa ręczna, spalinowa lub głębinowa cechują się określonymi właściwościami i parametrami. Aby wybrać odpowiedni model, który obsłuży teren ogrodu lub inne miejsca na działce, sprawdź, jakie aspekty wziąć pod uwagę. Pierwszym jest wydajność, która określa ile litrów wody maksymalnie pompa jest w stanie przepompować w ciągu godziny. W kartach specyfikacji wartość jest oznaczona wartością litrów na godzinę, czyli l/h. W zależności od zbiornika i własnych wymagań możesz przebierać w urządzeniach, które są zdolne przetłoczyć od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy litrów wody w ciągu zaledwie godziny.

Oprócz tego liczy się także pobór mocy, który będzie miał wpływ na wysokość Twoich rachunków, a także ewentualnie długość przewodu zasilającego, jeżeli wybierzesz pompę elektryczną. Kolejną właściwością jest deklarowana przez producenta wysokość podnoszenia wody. Wartość jest szczególnie istotna w przypadku budowy oczka wodnego lub kaskady. Informację znajdziesz na opakowaniu w formie graficznej lub jako oznaczenie H max.

POMPA RĘCZNA CZY SPALINOWA?

Zanim dokonasz wyboru, musisz wiedzieć, czym cechuje się jeden i drugi rodzaj. Oba występują w naszej ofercie, ale ze względu na różnorodność mogą przyprawić Ci problemów z identyfikacją przeznaczenia. Pompa ręczna do oleju bądź innego rodzaju cieczy do sprawnego działania wykorzystuje ludzką siłę. Wkład własnej energii będzie decydował o sprawności akcji. Z powodzeniem może stać się podstawowym i niezawodnym wyposażeniem domowego gospodarstwa lub warsztatu. Przy pomocy pompki odprowadzisz lub napełnisz cieczą pojemnik o ciasnym lub normalnym wlocie.

Przechodząc do drugiego rodzaju, z łatwością można odgadnąć, że pompa spalinowa do wody zasilana jest odpowiednim rodzajem paliwa. Jeśli na swojej posesji masz problem z dostępem do energii elektrycznej, ten model podczas pracy nie będzie sprawiał Ci problemu. Silnik spalinowy umożliwia przetaczanie wody zarówno z małych, jak i dużych zbiorników do których można zaliczyć studnie lub nawet baseny. Ze względu na solidną konstrukcję z żeliwa, stali lub aluminium obudowa pompy jest odporna na wszelkie uszkodzenia.

WYRÓŻNIKI POMPY SYFONOWEJ

Wśród dostępnych urządzeń to właśnie pompa syfonowa należy do modeli najrzadziej wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Z ich właściwości natomiast chętniej korzystają pracownicy warsztatów samochodowych lub rzemieślniczych. Przeznaczone są do pojemników o zróżnicowanych wymiarach. Przy pomocy urządzenia masz możliwość przetłoczenia cieczy przemysłowych oraz spożywczych.

Zaliczają się do nich na przykład benzyna lub alkohol. Najważniejszą cechą takiej pompy jest także obojętność na rodzaj cieczy. Zarówno niska, jak i wysoka lepkość pompowanych mediów nie wpłynie na funkcjonalność urządzenia. Oprócz szerokiego spektrum przeznaczenia pompa do beczki jest prosta w użytkowaniu. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Zasada działania pozwala w sprawny sposób pozbyć się cieczy z pojemników. Na całe urządzenie składa się silnik oraz rura pompująca, która na końcu ma wbudowaną śrubę bądź wirnik. Ten niewielki element odpowiedzialny jest wymuszenie przepływu. Pompa jest alternatywą dla większych urządzeń, które potrzebują znacznie więcej miejsca do instalacji.