Produkty

Plusy zastosowania zabezpieczeń elektronicznych

Plusy zastosowania zabezpieczeń elektronicznych

System alarmowy ma jeden podstawowy cel. Powinien możliwie szybko poinformować nas o niebezpieczeństwie wynikającym z zagrożeń, jakie mogą nas spotkać z zewnątrz. Dzięki temu podejmiemy dalsze działania i być może unikniemy strat pieniężnych oraz materialnych.

przycisk alarmowyPodstawowymi urządzeniami elektronicznymi wykrywającymi niebezpieczeństwo w naszym domu lub miejscu pracy są czujniki. Na rynku istnieje wiele rodzajów tych urządzeń. Ich prawidłowe działanie w dużej mierze zależy od tego, czy dobrze dopasujemy ich parametry do miejsca i funkcji, jaką mają pełnić.

Naszym czujnikiem w większości przypadków sterują czujki. Ze względu na ich rodzaje możemy wyróżnić czujniki:

- elektromechaniczne,

- kontraktonowe,

- dualne,

- i wiele innych. 

Czujnik to ten element systemu alarmowego, który ma za zadanie powiadomić o napadzie w danym miejscu. Uruchamiany jest delikatnym dotykiem dłoni, a ukryty pod blatem czy obok szafki ma dawać nam pewność, że zdążymy zawiadomić kogoś na pomoc. Gdzie je montujemy, w jakiej formie i w razie którego z niebezpieczeństw? Przyjrzyjmy się ich rodzajom czujników:
Przyciski napadowe

Niezbędny element wyposażenia tych miejsc, gdzie możliwość napadu jest bardzo wysoka. Ten typ czujników powinien zagwarantować włączenie alarmu nawet wtedy, gdy nastąpi przecięcie linii elektrycznej lub w czasie jej zwarcia. Współczesne przyciskiu napadowe mogą mieć zasięg nawet 150 m.

Przełączniki elektromechaniczneprojektor halogenowy z czujnikiem ruchu castorama

Stosowane głównie do ochrony drzwi wejściowych lub do kontroli otwierania zamków, zasuwania żaluzji a także domykania furtek.

Ich zaletami są: odporność na drgania, niewielkie rozmiary oraz możliwość zamaskowania na różnych powierzchniach. Często montowane są także na drzwiach garażowych.

Zamki elektroniczne

Wykrywają próby siłowego otwarcia drzwi. Reagują także na próby manipulacji w zamku obcym kluczem. Przydać się mogą zatem w każdym domu oraz mieszkaniu.

Czujki wibracyjne

Reagują na drgania mechaniczne, które powstają w wyniku działań mających na celu wyważenie drzwi lub wybicie szyby.

Niestety, mogą podnieść fałszywy alarm, jeśli drgania są spowodowane zbyt silnymi podmuchami wiatru lub innymi zjawiskami, które wywołują silne drgania.

Czujniki sejsmiczne

Dedykowane do ochrony sejfów i kas. Wykrywają próby cięcia, wiercenia oraz użycia palnika.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jaki alarm do domu wybrać?

Jaki alarm do domu wybrać?
Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny to najwyższa wartość. Alarm w domu to mniejsze ryzyko włamania. Odpowiednio dobrany i zamontowany sprzęt to gwar...
Czytaj więcej

Instalacja alarmowa w domu

Instalacja alarmowa w domu
Aby podnieść bezpieczeństwo w domu, oprócz antywłamaniowych drzwi i dobrego ogrodzenia, warto zainwestować w alarm. Instalacja alarmowa skutecznie ods...
Czytaj więcej

Bezawaryjne i niezawodne zasilanie systemu alarmowego

Bezawaryjne i niezawodne zasilanie systemu alarmowego
Licho nie śpi i lepiej, żeby snem sprawiedliwego nie spał też system alarmowy. Od jego czujności często zależy, czy uda się powiadomić mieszkańców lub...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Plusy zastosowania zabezpieczeń elektronicznych