Szkło dekoracyjne do kuchni − funkcje i zalety szklanych paneli

Jak wykorzystać szkło dekoracyjne w aranżacji pomieszczeń? Ci, którzy szukają połączenia niebanalnego stylu, funkcjonalności oraz spersonalizowanego sposobu wykończenia kuchni – prawdopodobnie docenią możliwość jego zastosowania. Jak i dlaczego warto je wkomponować we wnętrze?

Szkło dekoracyjne w kuchni − jakie pełni funkcje?

Szkło ozdobne do kuchni to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala skutecznie zabezpieczyć np. powierzchnię nad blatem roboczym, będąc przy tym istotnym elementem dekoracyjnym. Tafla szkła daje jednolity, spójny efekt, a dzięki możliwości nadrukowania na niej dowolnego zdjęcia czy fotografii, może stworzyć indywidualną i oryginalną przestrzeń, w której będziesz dobrze się czuć. 

Możliwości zastosowania szkła jest wiele. Od jednolitej przezroczystej szyby nakładanej na pomalowaną czy wytapetowaną ścianę, przez taflę w modnych kolorach, aż do tej z nadrukowanymi na niej ulubionymi grafikami. Zależnie od wybranego designu i Twojej wyobraźni, możesz stworzyć dopasowane do własnego gustu wykończenie powierzchni, które nada mu zindywidualizowaną i niepowtarzalną aranżację.

Szkło dekoracyjne w kuchni może chronić blaty oraz otaczające je ściany przed zabrudzeniami, co podczas gotowania zdarza się niezwykle często. Szkło bardzo łatwo możesz zdezynfekować, wyparzyć i umyć − czasem dużo prościej niż glazurę. Jest też odporne na zarysowania oraz daje swobodę pracy. Montaż szyb dekoracyjnych w kuchni jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalnych narzędzi. 

Warto zwrócić również uwagę na szyby ozdobne do mebli kuchennych. To niezwykła dekoracja wnętrza, która sprawdzi się szczególnie przy tradycyjnych aranżacjach. Dobrze będą wyglądać w zabudowie meblowej w stylu prowansalskim czy angielskim. Za ozdobnymi, przeszklonymi drzwiczkami szafek kuchennych możesz ustawić dekoracyjną zastawę stołową, która będzie stanowić ozdobę pomieszczenia. 

Zastosowanie szkła ozdobnego w kuchni pomoże Ci także w funkcjonalny sposób ukryć drzwi do spiżarni. Możesz również wykonać przesuwne drzwi z nieprzezroczystych szyb. 

Przeczytaj także: Jak ukryć drzwi do spiżarni w kuchni? Poznaj nasze rozwiązania

szklo-dekoracyjne-do-kuchni-1szklo-dekoracyjne-do-kuchni-1szklo-dekoracyjne-do-kuchni-1szklo-dekoracyjne-do-kuchni-1

Szklane panele w kuchni − zalety

Dlaczego szyby ozdobne do kuchni to dobre rozwiązanie? Zastosowanie tego materiału we wnętrzu ma sporo zalet. Zwłaszcza w przestrzeni roboczej, która narażona jest na częste zabrudzenia czy wilgoć. 

Dlaczego warto szkło dekoracyjne do kuchni? Poznaj jego zalety:

  • Szkło dekoracyjne powala na uzyskanie jednolitej, gładkiej tafli bez widocznych łączeń. Nie tylko daje to imponujący efekt, ale także ułatwia konserwację i utrzymanie powierzchni w czystości,

  • Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz konieczności zastosowania fug. Nie musisz więc regularnie czyścić i odświeżać tego elementu, gdzie często zbiera się brud. Wybierając jednolitą szklaną taflę, wszelkie nieczystości usuniesz szybko oraz z niezwykłą łatwością,

  • Powierzchnia szklana jest odporna na wilgoć, wysoką temperaturę i zabrudzenia, których nie brakuje w pomieszczeniach, jakim jest kuchnia. To zdecydowanie ułatwia sprzątanie i utrzymanie czystości w kuchni,

  • Szklana tafla pozwala optycznie powiększyć i rozjaśnić dane wnętrze, przez co może być dobrą propozycją do niewielkich i ciemnych kuchni,

  • Może stać się również modnym i eleganckim łącznikiem między otwartą kuchnią a przestronnym salonem,

  • Szkło dekoracyjne będzie prezentować się bardzo efektownie, jeśli zastosujesz do niego dodatkowe oświetlenie podszafkowe, np. taśmy LED. Pozwoli to stworzyć w kuchni przyjemny nastrój, idealny podczas wieczornych spotkań i rozmów,

  • Szkoło dekoracyjne w kuchni pozwala zrealizować ciekawe pomysły graficzne i spersonalizować Twoją kuchnię,

  • Dzięki niej stworzysz gładką, łatwą w czyszczeniu i efektowną taflę, której nie da się uzyskać, stosując typowe płytki.

Zainspiruj się: Planowanie kuchni krok po kroku.

szklo-dekoracyjne-do-kuchniszklo-dekoracyjne-do-kuchniszklo-dekoracyjne-do-kuchniszklo-dekoracyjne-do-kuchni

Szkło dekoracyjne w kuchni − jakie wybrać?

Szkło dekoracyjne można zamawiać w wybranych wymiarach, aby dobrze je dopasować nawet do kuchni o nietypowych rozmiarach. Możesz skorzystać również z gotowych i przyciętych formatów oraz wzorów. Poza tym w sklepie,  na życzenie klientów, można wyciąć otwory na gniazdka elektryczne, by ich estetykę połączyć z funkcjonalnością. Pozwoli to stworzyć doskonałe wykończenie na miarę Twojej kuchni. 

Dzięki szybom stworzysz efekt jednolitej, błyszczącej tafli, która nada Twojej kuchni nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. W minimalistycznych czy loftowych aranżacjach można wybrać przezroczyste szkło. Z kolei w bardziej odważnych realizacjach dobrać taflę w jednym ze świeżych kolorów, aby współgrała ona z wybranymi meblami kuchennymi czy podłogą. Tym sposobem nada przestrzeni wyrazistego oraz modnego akcentu. 

Do wyboru masz także szkło dekoracyjne z gotowymi grafikami lub te tworzone na specjalne zamówienie – wykonane z Twoich zdjęć czy ulubionych wzorów oraz obrazów. Można także nadrukować na nich np. dziecięce rysunki i malunki, wybrany tekst czy sentencję – dzięki temu sposób wykończenia będzie wyrażał osobowość mieszkańców.

Jakie szkło dekoracyjne do kuchni możesz wybrać? Na rynku znajdziesz z pewnością materiały, które różnią się od siebie grubością, wytrzymałością czy fakturą. Znajdziesz szkła mleczne oraz zupełnie przezroczyste i przepuszczające światło. Ciekawym rozwiązaniem są również szyby o różnych fakturach, np. karbowane. Jeżeli jednak potrzebujesz szyb do zadań specjalnych, wybierz szkło zbrojone.  

Sprawdź również: Co na pustą ścianę w kuchni? Zainspiruj się!

szklo-dekoracyjne-do-kuchni-2szklo-dekoracyjne-do-kuchni-2szklo-dekoracyjne-do-kuchni-2szklo-dekoracyjne-do-kuchni-2

Szkło dekoracyjne do kuchni − podsumowanie

Wybierając szkło dekoracyjne do wnętrza swojej kuchni, stawiasz na nowoczesne i bardzo eleganckie rozwiązanie. Co więcej, szklane powierzchnie, które pokrywają blaty czy ściany przy blatach roboczych, są bardzo funkcjonalne. Można łatwo zdezynfekować je i pozbyć się zabrudzeń z jedzenia. Na szkle możesz wykonać także własny projekt, który nada wnętrzu osobistego charakteru. Niezbędne narzędzia do wykończenia kuchni znajdziesz na Castorama.pl.

Data publikacji: 24.04.2015

Data aktualizacji: 27.10.2022