Szkło dekoracyjne – idealne do kuchni

Szkło dekoracyjne – idealne do kuchni

Ci, którzy szukają połączenia niebanalnego stylu, funkcjonalności oraz spersonalizowanego sposobu wykończenia kuchni – prawdopodobnie docenią możliwość zastosowania dekoracyjnego szkła. Jak i dlaczego warto je wykorzystać?

szkło dekoracyjneNowocześnie i po naszemu

Szkło w kuchni to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala skutecznie zabezpieczyć np. powierzchnię nad blatem roboczym, będąc przy tym istotnym elementem dekoracyjnym. Tafla szkła daje jednolity, spójny efekt, a dzięki możliwości nadrukowania na niej dowolnego zdjęcia czy fotografii, może ona stanowić niepowtarzalny element dekorujący.

Możliwości zastosowania szkła jest wiele. Od jednolitej przezroczystej szyby nakładanej na pomalowaną czy wytapetowaną ścianę, przez taflę w soczystych, modnych kolorach, aż do tej z nadrukowanymi na niej ulubionymi grafikami. Zależnie od oczekiwanego efektu i naszej wyobraźni, możemy stworzyć dopasowane do naszego gustu wykończenie powierzchni. Pozwala to uzyskać zindywidualizowany i niepowtarzalny efekt, który doprawi naszą aranżację dokładnie tak, jak tego chcemy.

Szyby można zamawiać w wybranych wymiarach, aby dobrze je dopasować nawet do kuchni o nietypowych rozmiarach, ale można także skorzystać z gotowych i przyciętych formatów i wzorów. Poza tym,  na życzenie klientów, w sklepie można wyciąć otwory na gniazdka elektryczne, by estetyczny efekt połączyć z funkcjonalnością i stworzyć wykończenie na miarę naszej kuchni.

Dzięki szybom możemy stworzyć efekt jednolitej, błyszczącej tafli, która nada kuchni nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. W minimalistycznych czy loftowych aranżacjach można wybrać przezroczyste szkło, zaś w bardziej odważnych realizacjach dobrać taflę w jednym ze świeżych kolorów, aby współgrała ona z wybranymi meblami kuchennymi czy podłogą i stanowiła wyrazisty oraz modny akcent. Do wyboru mamy także tafle z gotowymi grafikami lub też te tworzone na specjalne zamówienie – wykonane z naszych zdjęć czy ulubionych wzorów i obrazów. Można także nadrukować na nich np. rysunki naszych pociech, wybrany tekst czy sentencję – dzięki temu sposób wykończenia będzie wyrażał także osobowość mieszkańców.

Zalety szkła dekoracyjnegoszkło dekoracyjne różne rodzaje

- Szkło dekoracyjne powala na uzyskanie jednolitej, gładkiej tafli bez widocznych łączeń. Nie tylko daje to imponujący efekt końcowy, ale także ułatwia konserwację i utrzymanie powierzchni w czystości.

- Dzięki temu rozwiązaniu unikamy konieczności zastosowania fug, nie musimy więc regularnie czyścić i odświeżać fug, w których często zbiera się brud. Wybierając jednolitą szklaną taflę, wszelkie zabrudzenia szybko i z łatwością usuniemy.

- Powierzchnia szklana jest odporna na wilgoć, wysoką temperaturę i zabrudzenia, których nie brakuje w kuchni – dzięki temu ułatwia sprzątanie i utrzymanie czystości w kuchni.

- Szklana tafla pozwala optycznie powiększyć i rozjaśnić dane wnętrze, przez co może być dobrą propozycją do niewielkich i ciemnych kuchni.

- Może być także modnym i eleganckim łącznikiem między otwartą kuchnią, a salonem.

- Szkło dekoracyjne prezentuje się bardzo efektownie, jeśli zastosujemy dodatkowe oświetlenie podszafkowe. - Pozwoli to stworzyć w kuchni przyjemny nastrój, idealny podczas wieczornych spotkań i rozmów.

- Pozwala zrealizować ciekawe pomysły graficzne i spersonalizować naszą kuchnię.

- Dzięki niej stworzymy gładką, łatwą w czyszczeniu i efektowną taflę, której nie da się uzyskać, stosując typowe płytki.

Data publikacji: 24.04.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jaki blat do kuchni wybrać? Podpowiadamy!

Jaki blat do kuchni wybrać? Podpowiadamy!
Wybór blatu kuchennego powinien opierać się na ocenie oczekiwań dotyczących jego funkcjonalności, wyglądu czy konserwacji. Dobry blat jest trwa...
Czytaj więcej

Ściana nad blatem w kuchni – top 3 pomysły na jej aranżację

Ściana nad blatem w kuchni – top 3 pomysły na jej aranżację
Przestrzeń w kuchni daje duże możliwości aranżacji. Ściana nad blatem w kuchni to miejsce, które możesz wykończyć w konkretny i wyrazisty spos&...
Czytaj więcej

Dlaczego warto stosować szkło laminowane?

Dlaczego warto stosować szkło laminowane?
Szkło laminowane stanowi ciekawą propozycję jako materiał do wykończenia i zarazem urządzania wnętrz. Z racji swoich właściwości jest często stosowany...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Szkło dekoracyjne – idealne do kuchni