Produkty

Zrób to sam: Ławka do ogródka

Zrób to sam: Ławka do ogródka

Ogród bez ławki nie byłby tym samym miejscem. Trudno byłoby bez tego bardzo wygodnego, praktycznego mebla podziwiać piękną roślinność, przysiąść, odpocząć. Oto sposób na szybkie i łatwe samodzielne wykonanie ławeczki ogrodowej z wykorzystaniem dostępnych materiałów.

Ławka ogrodowa może służyć do różnych celów. Podczas wiosennych spotkań możemy podejmować przy niej gości lub tak po prostu posiedzieć na niej popołudniami, by poczytać książkę, pomyśleć, odpocząć. Jedno jest pewne – ławka przyda się każdemu, kto posiada balkon, taras lub ogród.

Ławka z europalety

Ława ogrodowaJedną z najłatwiejszych ławek do wykonania będzie wykonana z europalety. To produkt, który w ostatnim czasie robi furorę w domowych i ogrodowych inspiracjach.

Do wykonania naszej ławki będą potrzebne palety. W jakiej liczbie? Do najprostszego projektu wystarczą dwie, a by stworzyć ławkę wyższą, przyda się ich kilka.

Ułóżmy palety jedną na drugiej, przymocujmy je do siebie, tak aby stworzyły mocną, stabilną kompozycję. Na palecie połóżmy gąbkę powleczoną poszewką oraz poduchy. Wygodnie?

Ławka z listewek

Listwy kupimy w każdym sklepie budowlanym.Ich ilość i wymiary powinny odpowiadać projektowanej wielkości ławki. Zwykle trzeba je odpowiednio skrócić, aby odpowiadały naszemu projektowi, ale to łatwe zadanie do wykonania. Aby otrzymać mniejsze elementy drewniane, trzeba wykorzystać piłę oraz tarczę węglikową, która umożliwi wygładzenie powierzchni drewnianych elementów.

Po docięciu listew do odpowiednich rozmiarów oznaczamy miejsca łączenia – tam nawiercimy otwory na śruby.

Fotel metalowyTaka delikatna, lekka ławeczka to idealny pomysł do ogrodów urządzanych w stylu romantycznym. Będą prezentowały się pięknie, jeśli oprócz samej ławki dołączymy do nich drewniany stelaż na wzór pergoli. Na niej będziemy mogli zawiesić zioła oraz inne pięknie kwitnące rośliny.

Ławka ze skrzynek po owocach

Kolejny pomysł, którego zrealizowanie nie zajmie nam ani zbyt dużo czasu, ani nie będzie impulsem do wydania dużej kwoty pieniędzy. Do wykonania średniej wielkości ławki potrzebujemy od dwóch do czterech skrzynek – wszystko to od ich wielkości i siedziska, które chcemy wykonać. Oczyszczamy je i przecieramy papierem ściernym, tak aby nie wychodziły z nich drzazgi. W zależności od upodobania malujemy dowolnym kolorem farby. Tak przygotowane skrzynki łączymy ze sobą, a na ich wierzch rozkładamy materac, tak samo jak w przypadku europalet, włożony w poszewkę.

Ławeczka ma dobrze się prezentować i przede wszystkim być wygodna, pamiętajmy o tym przy planowaniu mebla. Dla niektórych z nas oparcie będzie najważniejszym elementem ławki, szkoda byłoby zatem z niego rezygnować. Długie przesiadywanie z pewnością uprzyjemnią poduchy lub kolorowy kocyk, które podkreślą naszą ogrodową aranżację.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Przechowywanie na balkonie i w ogrodzie - poznaj proste sposoby

Przechowywanie na balkonie i w ogrodzie - poznaj proste sposoby
Przechowywanie na balkonie czy w ogrodzie to prawdziwe wyzwanie dla kreatywności. Warto jednak w pełni wykorzystać ich przestrzeń. Poznaj sposoby na p...
Czytaj więcej

Ławka przy stole w kuchni – jak wkomponować we wnętrze

Ławka przy stole w kuchni – jak wkomponować we wnętrze
Jeśli nie mamy pomysłu, jak zaaranżować przestrzeń dookoła stołu w kuchni, to ten artykuł z pewnością przysporzy mnóstwa inspiracji. Ławka w roli sied...
Czytaj więcej

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wypoczynku w ogrodzie bez znajdujących się w nim mebli. Stół i krzesła lub fotele to podstawa udanego relaksu na ś...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.04.2016
O! to dla mnie! Już od dawna chciałem. I musze przyznać, że te panele niegłupio brzmią. Szybka robota i tania

Ocena i komentarz dla:

Zrób to sam: Ławka do ogródka