Produkty

Jak urządzić mały pokój

Jak urządzić mały pokój

Mały salon to bardzo często powód do frustracji jego właścicieli. W zbyt małej przestrzeni nie jesteśmy bowiem w stanie pomieścić wszystkiego, co jest nam potrzebne na co dzień. W naszym artykule pokażemy wam kilka trików na to, jak pięknie urządzić niewielki salon, tak aby był funkcjonalny.

mały salonPseudo-schowki

Jeden z najlepszych i jednocześnie najszybszy sposób na porządek w salonie. Jest to nic innego, jak zabudowane szafki przesuwne do których możemy włożyć wszystkie te elementy wyposażenia, które są nam niezbędne, a których pokazywać nie chcemy. Pseudo-schowki są bardzo pożyteczne, ale należy je planować z umiarem. Pamiętajmy bowiem, że każda taka zabudowa wiąże się ze znacznym pomniejszeniem naszego wnętrza.

Pierwsza kanapa

Bałagan – największy wróg małych przestrzeni. Kiedy komplet mebli znajduje się w pomieszczeniu, trudno jest nam nad nim zapanować. Pomocne będą w tym generalne porządki. Na czym polegają? Najpierw wynosimy wszystko z salonu. Następnie wnosimy wszystko raz jeszcze, ale z jednym warunkiem. Pierwsza wkracza do naszego salonu kanapa.

W małym salonie nie powinna mieć ona zbyt dużych rozmiarów. Jednocześnie ważne, żeby była wygodna na tyle, by można było na niej usiąść i w miłym nastroju obejrzeć film czy poczytać książkę.

Gdy zdecydujemy już o finalnym miejscu naszej kanapy, możemy dołożyć do pomieszczenia pozostałe meble. Wnosząc kolejno szafki, będzie nam łatwiej wyeliminować te meble, które niepotrzebnie zagracają nam przestrzeń.

Meble z niskim oparciem i bez łokietników

Takie będą najlepsze dla małego salonu. Sprawiają bowiem wrażenie mniejszych niż są w rzeczywistości. Prosta linia, o bardzo nowoczesnym wykończeniu gwarantuje, że mebel doda wnętrzu optycznie kilku centymetrów. Zresztą na kanapie bez oparć zmieści się też więcej osób niż na tradycyjnej, zabudowanej kanapie.

Jasne kolory – najlepiej maksymalnie trzy stolik blooma castorama

Wnętrze utrzymane w spokojnej tonacji kolorystycznej zawsze będzie sprawiało wrażenie dużo bardziej przestronnego, niż to, w którym dominują ciemne i mocno pstrokate meble oraz tkaniny. Przy jasnych kolorach łatwiej jest zachować harmonię i równowagę w doborze wszystkich elementów wyposażenia.

Białe meble wspaniale odbijają światło, białe ściany podwyższają optycznie wnętrze, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się być większe i bardziej przestronne.

Oświetlenie ścienne

W małym salonie liczy się każdy element naszego wnętrza. Nie warto zatem tracić go na dodatki, które znajdą swoje miejsce przymocowane do ściany lub sufitu. Lampy w małym salonie powinny być potwierdzeniem tej zasady. Zrezygnujmy zatem z lamp stojących, małych lamp dekoracyjnych rozstawionych na parapetach lub stolikach. Lepiej sprawdzi się oświetlenie ścienne oraz jedna lampa główna na suficie.

Minimalizm to najlepsze określenie zasady urządzania małego wnętrza. Im mniej wyposażenia upchniemy na kilku metrach kwadratowych salonu, tym lepiej. Nie zagracimy wnętrza, nie będziemy mieli też problemu z utrzymaniem porządku. Mniej w tym wypadku znaczy więcej.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Spiżarnia - sposoby przechowywania żywności. Akcesoria, które uporządkują Twoją przestrzeń

Spiżarnia - sposoby przechowywania żywności. Akcesoria, które uporządkują Twoją przestrzeń
Coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowaniu spiżarni w swoim domu. Jest to miejsce, które może bardzo łatwo uporządkować Twoją kuchn...
Czytaj więcej

Regały w stylu skandynawskim – co je wyróżnia?

Regały w stylu skandynawskim – co je wyróżnia?
Moda na urządzanie wnętrz skandynawskich nieco ucichła, ale popularność regałów w stylu skandynawskim nie maleje. Jakimi cechami odznaczają się...
Czytaj więcej

Samodzielna budowa regału – jakie mamy możliwości?

Samodzielna budowa regału – jakie mamy możliwości?
Regały to funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz o różnym przeznaczeniu. Znajdują zastosowanie w pokojach, ale także spiżarniach, garażach, piwnicac...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić mały pokój