Produkty

Jak wyeliminować zapach papierosów z pomieszczeń

Jak wyeliminować zapach papierosów z pomieszczeń

Zapach dymu papierosowego nie wietrzeje tak szybko, jak inne nieprzyjemne aromaty. Jeśli dodatkowo osoba paląca nie wietrzyła należycie pomieszczeń i nie dbała o ich czystość, potrzebne będą działania dodatkowe, aby powietrze uwolnić od nieprzyjemnej woni. Co możemy zastosować w tym celu?

pralkaZ tym problemem spotykają się przede wszystkim ci, którzy często wynajmują mieszkania. Jeśli poprzedni lokatorzy byli nałogowymi palaczami, poczujemy to natychmiast i niestety czuć będziemy tak długo, dopóki nie przywrócimy nowemu lokum czystej atmosfery. Z podobną sytuacją zmierzyć się muszą ci, którzy rzucili palenie – okazuje się, że zapach dymu papierosowego pozostaje wyczuwalny nawet wtedy, gdy po ostatnim zgaszonym w popielniczce papierosie pozostały już tylko przyblakłe wspomnienia.

Niemiłym zapachem przesiąknięte są wszelkie tkaniny w naszym mieszkaniu i w takim samym stopniu dotyczy to ubrań, co zasłon, obić mebli, dywanów i wykładzin dywanowych. W celu przywrócenia pomieszczeniu świeżego powietrza dużo do zrobienia będzie miała pralka, do wnętrza której powinny trafić te tkaniny, które tylko możemy wyprać.

Aby przywrócić normalny wygląd firankom i ponownie nadać im śnieżnobiałą barwę, przed wypraniem należy je wymoczyć ze środkiem wybielającym lub sodą oczyszczoną. Aby skuteczniej pozbawić materiały niemiłego zapachu, we wnętrzu pralki umieścić możemy obraną skórkę owoców cytrusowych – limonki, pomarańczy czy cytryny. Może się też okazać, że jednorazowe wypranie materiałowych elementów wyposażenia nie wystarczy i trzeba je będzie sukcesywnie powtarzać aż do skutku. odkurzacz

Do wyczyszczenia materiałów, których z racji gabarytów i wagi nie możemy umieścić w pralce, odpowiedni będzie odkurzacz piorący, który nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale również namoczy strukturę tkaniny, co zlikwiduje przynajmniej część uporczywego problemu.

Doraźnym rozwiązaniem problemu, oprócz ciągłego wietrzenia, będzie zagłuszenie niemiłego zapachu bardziej miłą nozdrzom wonią. Posłużyć temu mogą świece i odświeżacze zapachowe (w sprayu i podłączane do gniazdek elektrycznych) i neutralizatory zapachowe – spośród tych ostatnich znajdziemy duży wybór produktów stworzonych specjalnie w celu zlikwidowania zapachu dymu papierosowego, a w zależności od naszych upodobań, nadamy wnętrzom zapach kwiatów, owoców, dalekowschodnich przypraw, ziół i rześkich cytrusów.

Szczególnie dobrą porą roku do poprawienia atmosfery w pomieszczeniach jest jesień. Wtedy właśnie w naszych kuchniach przygotowujemy przetwory na zimę, a ich aromat z pewnością będzie dominował i na długo zapanuje w całym mieszkaniu, a nie tylko pomieszczeniu kuchennym. Jeśli nie mamy w planach sporządzania potraw do domowej spiżarni, z pomocą przyjdzie nam… zwykły, dębowy patyk. Starannie oczyszczony z kory i połamany na malutkie draski, jeśli trafi do naszego piekarnika, w którym będzie długo prażony w niskiej temperaturze przy uchylonych albo otwartych drzwiczkach, wydzielać będzie zbliżony do zapachu cynamonu aromat, który ulotni się dopiero po kilku dniach.

Data publikacji: 27.08.2015
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Podpowiadamy

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Podpowiadamy
Jakość powietrza w budynkach często pozostawia wiele do życzenia. Chociaż trudno dostrzec to gołym okiem, znajduje się w nim dużo zanieczyszczeń. Samo...
Czytaj więcej

Oczyszczacz powietrza - co musisz o nim wiedzieć?

Oczyszczacz powietrza - co musisz o nim wiedzieć?
Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest filtrowanie powietrza i usuwanie z niego zanieczyszczeń, alergenów, roztoczy ...
Czytaj więcej

5 sposobów na walkę ze smogiem w mieszkaniu

5 sposobów na walkę ze smogiem w mieszkaniu
Gdy czystość powietrza w mieście pozostawia wiele do życzenia, nie pozostaje nic innego, jak chronić się przed szkodliwymi cząsteczkami na wszystkie m...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak wyeliminować zapach papierosów z pomieszczeń