Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Pompy i zbiorniki

Strzałka w prawo

Zbiorniki i akcesoria na wodę

Strzałka w prawo

Zbiorniki i akcesoria na wodę

Zbiorniki na wodę są nieodłącznym elementem każdego ogrodu. Mogą służyć zarówno jako dekoracja, jak i praktyczny zbiornik do podlewania roślin czy karmienia zwierząt. Castorama oferuje szeroki wybór różnego rodzaju zbiorników, począwszy od tradycyjnych betonowych aż po bardziej nowoczesne z tworzyw sztucznych.

Filtry

Zbiorniki i akcesoria na wodę

Zbiorniki na wodę są nieodłącznym elementem każdego ogrodu. Mogą służyć zarówno jako dekoracja, jak i praktyczny zbiornik do podlewania roślin czy karmienia zwierząt. Castorama oferuje szeroki wybór różnego rodzaju zbiorników, począwszy od tradycyjnych betonowych aż po bardziej nowoczesne z tworzyw sztucznych.

32 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pompy i zbiorniki

Wyświetlanie 24 z 32 produktów

Załaduj więcej

Żyj ekologicznie dzięki zbiornikom na deszczówkę

Stworzenie samowystarczalnego domu to optymalny i możliwy do realizacji plan, który pozwoli na zminimalizowanie strat energii oraz zasobów wodnych. Aby wdrożyć takie założenia w życie nawet w minimalnym stopniu, nie potrzebujesz skomplikowanych i kosztownych urządzeń, których instalacja jest naprawdę skomplikowana. Możesz zacząć nawet od teraz – rano zbierz wodę wykorzystywaną podczas mycia włosów i wykorzystaj ją do spłukiwania toalety. Poszukujesz bardziej wydajnych rozwiązań, które sprawdzą się nie tylko w domu, lecz także w ogrodzie?

Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie wody deszczowej w gospodarstwie domowym. Do tego posłużą Ci specjalne pojemniki. Ustawienie takiego zbiornika na posesji to popularny sposób na znalezienie dodatkowych oszczędności oraz zmniejszenie zużycia wody wodociągowej do podlewania ogródka.

W ofercie sklepów Castorama znajdziesz akcesoria niezbędne do stworzenia przydomowego systemu uzdatniania, w tym pojemne zbiorniki na deszczówkę. Montaż urządzeń i zbieranie deszczówki jest proekologicznym rozwiązaniem, które zdobywa coraz więcej zwolenników. Zgromadzone informacje pomogą Ci także w prawidłowym wyborze produktu. Dzięki temu samodzielnie dobierzesz odpowiedni zbiornik na deszczówkę i zaczniesz żyć ekologicznie. Nie pozostanie to także bez wpływu na domowy budżet.

Pojemniki na deszczówkę i zbiorniki hydroforowe

Zbiornik na deszczówkę przyda się przy każdym domu. Może mieć on różną formę – w najprostszej wersji wystarczy zwyczajna, ale pojemna beczka, którą postawisz w dowolnym miejscu ogrodu. Już to wydatnie przyczyni się do zmniejszenia zużycia wody w gospodarstwie domowym. Niektórym wystarcza nawet stojąca na balkonie czy tarasie dodatkowa donica. Napełnia się ona podczas intensywnych opadów, a w słoneczny dzień wodę deszczową można wykorzystać, żeby nawodnić zasadzone kwiaty i zioła.

Wykorzystanie deszczówki może zmniejszyć koszty zużycia wody w gospodarstwie nawet o połowę! Ciecz zebraną w beczce lub zbiorniku hydroforowym można z powodzeniem zużyć do wielu czynności wykonywanych w domu oraz w ogrodzie. Sprawdza się ona do podlewania roślin czy spłukiwania toalety. Zbiorniki na deszczówkę pomagają utrzymać płyn w optymalnej temperaturze, która umożliwia jej natychmiastowe dalsze wykorzystanie – szczególnie jeśli zdecydujesz się dodatkowo na kupno odpowiedniej podstawki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika na wodę?

W naszym asortymencie znajdziesz zbiorniki na wodę deszczową wykonane z trwałych tworzyw. To, jaki model wybierzesz, zależy głównie od Twojego gustu oraz metody pozyskiwania wody deszczowej do wykorzystania w gospodarstwie.

Jeśli zdecydujesz się na pojemnik stojący na ziemi, a nie zakopany, z pewnością bardziej przypadną Ci do gustu zbiorniki na wodę deszczową, które cechują się estetycznym wzornictwem. Przykładem są modele inspirowane tradycyjnymi drewnianymi beczkami, czyli takie, których powierzchnia imituje wygląd naturalnego surowca. Oferujemy też model w ceglanym odcieniu – będzie świetnie się prezentował w eleganckich ogrodach.

Kiedy wybierasz beczkę, możesz dopasować ją kolorystycznie do elementów ogrodzeniowych czy dachu. W naszej ofercie nie brakuje antracytowych modeli, a to kolor, który jest od wielu lat chętnie wybierany na pokrycia dachowe i ogrodzenia.

W naszej ofercie znajdziesz zbiorniki na wodę deszczową o różnych parametrach technicznych. W zależności od przeznaczenia pojemnik na deszczówkę możesz umieścić pod ziemią. Te jednak cechują się dużo większą pojemnością, która wynosi nawet do 2000 litrów. Wykonane są w systemie modułowym, dlatego bez problemu połączysz je z innymi zbiornikami. Jest to dobre rozwiązanie dla siedlisk hotelowych i agroturystycznych, ponieważ zmniejszy koszty prowadzenia obiektów.

Popularnym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych są naziemne pojemniki, które gromadzą wodę płynącą z systemu rynien. Adekwatnie do przeznaczenia umieszczane są zazwyczaj przy elewacji. Deklarowana pojemność to ważniejsza z informacji, jaką ma w specyfikacji każdy zbiornik na deszczówkę. 100 lub 200 litrów to najpopularniejsze i najchętniej wybierane pojemności. Aby wybrać wystarczającą, uwzględnij liczbę osób zamieszkałych w domu oraz ewentualną częstotliwość podlewania roślin. Ważna jest również ilość roślinności zdobiącej ogród. Masz tylko piękny duży trawnik, a może posesję porastają barwne kwiaty i owocowe krzewy? Zwróć na to uwagę, kiedy wybierasz wielkość zbiornika na wodę.

Dzięki kreatywności producentów współczesne produkty do zbierania wody wyróżniają się także zróżnicowaną stylistyką, która wpisze się w scenerię każdego ogrodu. Możesz wybrać spośród modeli w różnych wersjach kolorystycznych – w ofercie znajdziesz na przykład zbiornik czarny albo zielony.

Wybierz właściwy zbiornik hydroforowy

Wśród dostępnych produktów znajdziesz także te o bardziej złożonej konstrukcji. Zbiornik hydroforowy również służy do magazynowania wody. Wykorzystasz ją do celów pitnych lub przemysłowych. Ten model przyda Ci się do stworzenia zestawu hydroforowego na zewnątrz domu. Standardową lokalizacją jest jednak miejsce w kotłowni, gdyż to tam zazwyczaj panuje optymalna do pracy urządzenia temperatura.

To, co wyróżnia zbiornik, to membrana wykonana z EPDM. Skrót oznacza nazwę materiału, terpolimeru. Elastomer pod wpływem siły nacisku nie odkształca się i zachowuje swoją strukturę, co jest ważne w przypadku tego rodzaju produktu. W zależności od liczby domowników oraz dodatkowych potrzeb, które wpływają na ilość zużywanej wody, wybierz odpowiednią pojemność. Zbiornik na deszczówkę 100 lub 200 litrów to standardowa pojemność, która obsłuży niewielkie gospodarstwo domowe. Wraz ze wzrostem objętości zwiększają się także waga, rozmiar oraz średnica potrzebnego przyłącza.

Akcesoria do zbiorników na wodę

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie także szeroki wybór podstawek pod zbiorniki na deszczówkę. Akcesoria te umożliwią Ci zbudowanie funkcjonalnego i trwałego systemu pozyskiwania wody deszczowej. Stosując ten rodzaj podparcia, ustawisz zbiornik na pożądanej wysokości. Takie produkty cechują się wysoką wytrzymałością. Są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz kształtach. Dzięki podstawce beczka nie stoi bezpośrednio na ziemi, co sprawia, że zebrana woda zachowuje optymalną temperaturę. Stojąca na podwyższeniu beczka to też gwarancja, że bez trudu skorzystasz z kranika. Sprawnie napełnisz naczynie czy konewkę dowolnych rozmiarów.

Ponadto znajdziesz także kolektory do szybkiego napełnienia beczek, które przy okazji skutecznie pozbędą się dużych zanieczyszczeń. Ich zastosowanie zapewni Ci także zabezpieczenie przed przelaniem się zebranej wody. W naszej ofercie dostępny jest również zestaw rynnowy, który pozwala napełniać zbiornik wodą z rynny. Montaż akcesorium nie sprawi Ci trudności. Dodatkowe elementy znacznie usprawnią każdy system gromadzenia wody.

Ekonomiczny i ekologiczny dom z Castoramą

W gospodarstwie domowym niemal 45% wody zużywanej jest do innych celów niż spożywcze. Resztę wykorzystuje się do spłukiwania toalet, prania oraz innych prac porządkowych. Stosowanie deszczówki zebranej w zbiornikach na wodę to przyczynienie się nie tylko do zwiększenia oszczędności w domowym budżecie, ale także do mniejszego zużycia zasobów naturalnych planety. Przekonaj się sam! Wybierz zbiornik i razem z Castoramą zbuduj system uzdatniania wody!