Produkty

Zrób to sam - oświetlenie z lampek choinkowych

Zrób to sam - oświetlenie z lampek choinkowych

Dekoracje świąteczne dzielą się na takie, które mają charakter sezonowy oraz na te, które mogą zdobić nasz dom przed dłuższy czas. Lampki choinkowe zdecydowanie należą do tych drugich. Z powodzeniem mogą stanowić dodatkową formę oświetlenia, dzięki czemu pomogą stworzyć w danym wnętrzu wspaniałą aurę spokoju i relaksu.

oświetlenie domu z lampek choinkowychAktualnie mamy wiele rodzajów lampek choinkowych, z reguły dzielimy je na dwie grupy: lampki LED oraz tradycyjne w postaci żarówek, które już od dawna wieszaliśmy na gałązkach choinek.

Dlaczego wybieramy lampki LED?

LED-y przede wszystkim pobierają małe ilości prądu, dzięki czemu mogą świecić nawet przez większą część dnia oraz nocy. LED-y generują też mniej ciepła, nie musimy się zatem martwić o ewentualność wybuchu pożaru wywołanego zbyt mocnym nagrzewaniem się lampek. Jakość LED-ów zależy oczywiście od ich ceny. Produkty tego typu mogą być nieco droższe od żarówek tradycyjnych, ale rekompensatą jest znacznie dłuższe i komfortowe użytkowanie.

Gwiazdki, anioły, kule

Ogromny wybór lampek choinkowych, ich kształtów oraz kolorów powoduje, że możliwości dekoracyjne z ich udziałem są naprawdę ogromne. Ciekawe i bardzo efektowne będą np. lampki białe w kształcie sopli lodu. Ciekawe będą także uformowane w gwiazdki, kryształowe kule, mikołaje, a także te z widocznym elementem przepływu światła.

Oświetlenie o tak szerokiej ofercie kształtów i kolorów dopasujemy zatem do każdego wnętrza oraz dekoracji, którą chcemy wykonać.

Jeśli nie na choince, to gdzie?ozdoba renifer

Lampki choinkowe bardzo często zastępują oświetlenie dodatkowe w naszej sypialni. Dekorują oparcia od łóżka, mogą też tworzyć kurtynę świetlną, która może zdobić zarówno wnętrze naszego domu, jak i jego otoczenie.

Wspomniane kurtyny mogą być też ozdobą wiatrołapu oraz okien. Ich oryginalnym rodzajem są chociażby meteory, czyli nic innego, jak pionowe źródła światła, które przypominają lodowe sople wyposażone w rzędy diod.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także lampki-węże, które wykonane są z przezroczystego tworzywa i oddają grę kolorów we wnętrzu podłużnego kształtu. Lampki tego rodzaju są o tyle praktycznym rozwiązaniem, że można je swobodnie dopasować do różnych wymiarów przedmiotów, które mają dekorować.

Lampki choinkowe możemy, jak już wspomnieliśmy, użyć do dekoracji sypialni oraz okna, a także tworzyć z nich piękne dekoracje, umieszczając je w szklanych pojemnikach. Mogą także oplatać ramy luster oraz toaletkę – dzięki temu nie tylko uzyskamy efekt dekoracji, ale również bardzo praktyczne doświetlenie.

Komentarze

Ocena
1 komentarz
22.12.2015
Ja ozdabiam nimi okno, a wlaściwie ramę - po prostu otaczam okiennicę lampkami i wygląda to super zarówno z zewnątrz jak i w domku! Wesołych!

Ocena i komentarz dla:

Zrób to sam - oświetlenie z lampek choinkowych