Zrób to sam - oświetlenie z lampek choinkowych

Zrób to sam - oświetlenie z lampek choinkowych

Dekoracje świąteczne dzielą się na takie, które mają charakter sezonowy oraz na te, które mogą zdobić nasz dom przed dłuższy czas. Lampki choinkowe zdecydowanie należą do tych drugich. Z powodzeniem mogą stanowić dodatkową formę oświetlenia, dzięki czemu pomogą stworzyć w danym wnętrzu wspaniałą aurę spokoju i relaksu.

Przejdź do następnych akapitów:

Aktualnie mamy wiele rodzajów lampek choinkowych, z reguły dzielimy je na dwie grupy: lampki LED oraz tradycyjne w postaci żarówek, które już od dawna wieszaliśmy na gałązkach choinek.

Lampki wewnętrzne 20 LED miedziane barwa ciepła biała

Dlaczego wybieramy lampki LED?

LED-y przede wszystkim pobierają małe ilości prądu, dzięki czemu mogą świecić nawet przez większą część dnia oraz nocy. LED-y generują też mniej ciepła, nie musimy się zatem martwić o ewentualność wybuchu pożaru wywołanego zbyt mocnym nagrzewaniem się lampek. Jakość LED-ów zależy oczywiście od ich ceny. Produkty tego typu mogą być nieco droższe od żarówek tradycyjnych, ale rekompensatą jest znacznie dłuższe i komfortowe użytkowanie.

Gwiazdki, anioły, kule

Ogromny wybór lampek choinkowych, ich kształtów oraz kolorów powoduje, że możliwości dekoracyjne z ich udziałem są naprawdę ogromne. Ciekawe i bardzo efektowne będą np. lampki białe w kształcie sopli lodu. Ciekawe będą także uformowane w gwiazdki, kryształowe kule, mikołaje, a także te z widocznym elementem przepływu światła.

Lampki wewnętrzne 20 LED miedziane multikolorowe

Oświetlenie o tak szerokiej ofercie kształtów i kolorów dopasujemy zatem do każdego wnętrza oraz dekoracji, którą chcemy wykonać.

Jeśli nie na choince, to gdzie?

Lampki choinkowe bardzo często zastępują oświetlenie dodatkowe w naszej sypialni. Dekorują oparcia od łóżka, mogą też tworzyć kurtynę świetlną, która może zdobić zarówno wnętrze naszego domu, jak i jego otoczenie.

Wspomniane kurtyny mogą być też ozdobą wiatrołapu oraz okien. Ich oryginalnym rodzajem są chociażby meteory, czyli nic innego, jak pionowe źródła światła, które przypominają lodowe sople wyposażone w rzędy diod.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także lampki-węże, które wykonane są z przezroczystego tworzywa i oddają grę kolorów we wnętrzu podłużnego kształtu. Lampki tego rodzaju są o tyle praktycznym rozwiązaniem, że można je swobodnie dopasować do różnych wymiarów przedmiotów, które mają dekorować.

Lampki zewnętrzne sople płynące 20 LED barwa zimna biała

Lampki choinkowe możemy, jak już wspomnieliśmy, użyć do dekoracji sypialni oraz okna, a także tworzyć z nich piękne dekoracje, umieszczając je w szklanych pojemnikach. Mogą także oplatać ramy luster oraz toaletkę – dzięki temu nie tylko uzyskamy efekt dekoracji, ale również bardzo praktyczne doświetlenie.

Ocena i komentarz dla:

Zrób to sam - oświetlenie z lampek choinkowych