Jak zamontować sterownik oświetlenia?

Barwa światła wpływa w ogromnym stopniu na to, czy jesteśmy zadowoleni ze swojego oświetlenia. Niekiedy bardzo trudno jest nam dopasować jego natężenie, tak aby czuć się w pełni komfortowo. Nieco ułatwione zadanie mają te osoby, które zamiast tradycyjnych włączników montują ściemniacze. Przy ich pomocy możemy wygodnie sterować natężeniem światła docierającego do wnętrza z dowolnej żarówki.

sterowanie światłemPożądaną barwę światła z reguły możemy uzsykać tylko wówczas, gdy oprócz tradycyjnego włącznika zamontujemy w lampie także sterownik. Ten sprytny dodatek do domowego oświetlenia pomoże nam tak ustawić moc żarówki, że bez problemu stworzymy klimat w pomieszczeniu dedykowanym do odpoczynku, do pracy lub w pokoiku dla dziecka.

Ściemniacze zadbają o natężenie światła, z kolei bardziej rozbudowane sterowniki pozwolą przy pomocy jednego przycisku ustawić odpowiednią moc we wszystkich pomieszczeniach naszego domu lub wyłączyć światło na wszystkich kondygnacjach.

Zalety zastosowania sterowników oświetlenia

Sterowniki oświetlenia dają nam bardzo duże pole manewru w zakresie dostosowywania światła do danej pory dnia, do indywidualnych preferencji osoby, która przebywa w danym pomieszczeniu lub do szczególnej okazji, jaką może być np. rodzinna kolacja.

Nie zawsze musimy mieć ochotę na mocne rozświetlenie wnętrza. Z kolei w niektórych przypadkach tylko przy mocnym świetle możliwe będzie wykonywanie podstawowych czynności. Jak sobie z tym poradzić

Do tego celu służą właśnie sterowniki oświetlenia,kolejny element funkcjonalnego wyposażenia inteligentnego domu. Jeden sterownik może być połączony z kilkoma czujnikami analogowymi, a ich sterowanie może się odbywać ręcznie lub – w wersjach najbardziej nowoczesnych – za pomocą telefonu lub tabletu.sterowanie światłem przez smartfona

Jeśli dobrze połączymy ze sobą systemy sterowania oświetleniem i ściemniaczy, to bez problemu dopasujemy barwę oświetlenia w każdym momencie dnia, w zależności od warunków panujących za oknem oraz od nadarzającej się okazji.

Wiadomo bowiem, że np. mocniejsze światło przyda sie podczas wspomnianej rodzinnej kolacji oraz wieczorów z książką. Inne, dające lekki półmrok, będzie dobrym rozwiązaniem podczas romantycznej kolacji we dwoje.

Inteligentne oświetlenie oznacza możliwość zmiany natężenia światła przy pomocy jednego przycisku. Naciśnięcie jednego klawisza może szybko odmienić nasze wnętrze i sprawić, że poczujemy się w nim bardziej komfortowo. Oczywiście, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie korzystanie z takiej opcji, możemy system ten połączyć np. z przysłanianiem rolet oraz ustawieniem wymaganej temperatury w pomieszczeniu. Wówczas uzyskamy kompletną integrację wszystkich systemów.

Data publikacji: 11.07.2014