Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Środki i preparaty na szkodniki

Strzałka w prawo

Środki i preparaty na szkodniki

Środki na szkodniki to kategoria produktów, która niestety jest niezbędna dla każdego ogrodnika. Bez nich nie byłoby możliwe utrzymanie pięknego i zdrowego ogrodu, wolnego od szkodników, chorób i innych niszczycielskich czynników. W tej kategorii znajdują się różnego rodzaju preparaty i środki chemiczne, których celem jest zwalczanie szkodników, w tym m.in. mszyc, ślimaków, szarańczy, pluskiew, chrząszczy czy much.

Filtry

Środki i preparaty na szkodniki

Środki na szkodniki to kategoria produktów, która niestety jest niezbędna dla każdego ogrodnika. Bez nich nie byłoby możliwe utrzymanie pięknego i zdrowego ogrodu, wolnego od szkodników, chorób i innych niszczycielskich czynników. W tej kategorii znajdują się różnego rodzaju preparaty i środki chemiczne, których celem jest zwalczanie szkodników, w tym m.in. mszyc, ślimaków, szarańczy, pluskiew, chrząszczy czy much.

77 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pułapki i preparaty na szkodniki i pasożyty

Wyświetlanie 24 z 77 produktów

Załaduj więcej

Co robić, gdy w domu zalęgną się insekty? Zawsze miej pod ręką środki na szkodniki!

Borykasz się z uciążliwymi owadami lub innymi szkodnikami? Te małe stworzonka są niestety częstym gościem w wielu domach, także tych wyjątkowo czystych i zadbanych. Szczególnie chętnie pojawiają się one w okresie letnim, gdy wysokie temperatury sprzyjają rozmnażaniu oraz funkcjonowaniu insektów. Nieważne, czy mieszkasz w bloku, czy na osiedlu domów jednorodzinnych – w każdym miejscu i okolicznościach możesz napotkać różnego rodzaju owady i szkodniki.

Zastanawiasz się, jak usunąć je z domu lub z posesji i co zrobić, aby ten problem nie powrócił? Przy pomocy preparatów z naszej oferty skutecznie uporasz się z niespodziewanym kłopotem. Wśród oferowanych w sklepach Castorama produktów znajdziesz najchętniej stosowane chemiczne środki na szkodniki. Dzięki nim skutecznie odstraszysz nieproszonych gości i pozbędziesz się najbardziej natrętnych osobników.

Środki na zwalczanie szkodników możesz stosować w naprawdę wielu sytuacjach. Mają one także zróżnicowane formy. Rozpylisz je lub rozprowadzisz przy pomocy wygodnego i bezpiecznego w użytkowaniu opakowania. W tej kategorii znajdziesz preparaty na szkodniki oraz dokuczające w życiu codziennym owady, ale także gryzonie i większe zwierzęta.

Skuteczne środki szkodnikobójcze do szybkiego zwalczania plagi

Siłę i pożyteczność środków biobójczych jesteś w stanie naprawdę docenić dopiero wtedy, gdy osobiście zmierzysz się z problemem powracających szkodników. Warto jednak już teraz zdać sobie sprawę, jak wiele zawdzięczamy tego typu preparatom. Jeśli lepiej poznasz tę tematykę, będziesz świadomie korzystać z możliwości repelentów. Zrozumiesz, jak bezpiecznie ich używać i dlaczego środki szkodnikobójcze stanowią tak ważny element wyposażenia domu i ogrodu.

Latające owady mogą być wyjątkowo uciążliwe, a wytępienie ich klasycznymi sposobami, takimi jak packa na muchy, nie należy do prostych zadań. Ręczne akcesoria przydadzą się być może doraźnie, gdy masz kłopot z zaledwie kilkoma osobnikami. Zdecydowanie wygodniej – zarówno w przypadku standardowego letniego nawrotu komarów, jak i zmasowanego ataku tych insektów – jest wykorzystać preparat owadobójczy.

Chemiczne składniki mogą odstraszać zwierzęta lub wręcz przeciwnie – wabić je do przygotowanej pułapki. W każdym z tym scenariuszy środek na zwalczanie szkodników wykonuje pracę, na którą w innym wypadku musiałbyś poświęcić mnóstwo czasu i energii. Zdecydowanie łatwiej poradzisz sobie z myszami polnymi przez rozstawienie trutki czy pułapki, niż gdybyś miał zajmować się polowaniem samodzielnie.

Wbrew pozorom środki na szkodniki nie muszą być też tak niebezpieczne, jak mogłoby się wydawać. Nowoczesne kompozycje składników repelentów są wykonywane w taki sposób, aby stanowić jak najmniejsze zagrożenie dla zdrowia osób i zwierząt, które nie są celem akcji. Mimo to przed każdym użyciem zapoznaj się z ostrzeżeniami producenta danego produktu, a zużyte środki na szkodniki utylizuj w bezpieczny sposób.

W naszym asortymencie znajdziesz wiele chemicznych środków, które pomogą Ci w wytępieniu kłopotliwych gości. Do wyboru masz bogatą ofertę produktów w sprayu, których użycie nie tylko wyeliminuje znajdujące się w pomieszczeniu osobniki, lecz również zapobiegnie napływaniu nowych z zewnątrz. Skład i zapach preparatów sprawiają, że owady i inne zwierzęta zaczną skutecznie omijać Twój dom, taras lub nawet ogród.

Jaki środek na zwalczanie szkodników możesz wybrać? Poznaj wszystkie możliwości

Jeśli Twój dom, ogród lub uprawy nawiedzi plaga pasożytów, nie pozostanie zbyt wiele czasu do namysłu. Dla własnego przyszłego bezpieczeństwa lepiej zawczasu zapoznaj się z dostępnymi na rynku możliwościami, aby wiedzieć, gdzie i jakiej pomocy szukać, jakie środki szkodnikobójcze możesz wykorzystać. Ogólne pojęcie o zwalczaniu różnego typu szkodników ułatwi Ci podjęcie szybkiej decyzji. Z taką wiedzą w sytuacji awaryjnej błyskawicznie odszukasz właściwy środek na zwalczanie szkodników i od razu przejdziesz do działania.

W ofercie sklepów Castorama znajdziesz środki szkodnikobójcze przeznaczone dla większości znanych typów niepożądanych zwierząt. Mogą one służyć do likwidacji lub odstraszania, a także zapewniać te dwa efekty. W ten sposób możesz podejść do inwazji insektów takich jak mrówki, muszki owocówki, osy czy karaczany.

Wśród rolników popularne są także środki na szkodniki takie jak myszy, szczury czy krety. Co ciekawe, elektroniczne i chemiczne pułapki oraz odstraszacze pomogą Ci pozbyć się także większych zwierząt – błąkających się po terenie bezpańskich psów, kotów albo kun.

Zatem jakie środki szkodnikobójcze najlepiej wybrać w konkretnych przypadkach? Jeśli w Twoim domu lub na terenie wokół niego zagnieździły się myszy, sięgnij po odpowiednie preparaty chemiczne, które pozwolą Ci na rozwiązanie problemu. Zwykła mechaniczna pułapka, nawet ze spożywczą przynętą, może okazać się mało skuteczna – gryzonie łatwo ją ominą. W uporaniu się z tą sytuacją pomogą Ci najróżniejsze pasty, granulaty i proszki znajdujące się w naszym asortymencie.

W Twojej kuchni pojawiły się drobne muszki, zwane owocówkami? Rozwieś w pomieszczeniu kilka lepów na muchy – owady przyczepią się do nich i przestaną zakłócać Twój spokój. W ten sposób pozbędziesz się także moli spożywczych i natrętnych dużych much. Z kolei pałeczki owadobójcze i świece antykomarowe to środki na zwalczanie szkodników latających, które zapewnią Ci spokój na świeżym powietrzu podczas grillowania ze znajomymi lub rodziną.

Idealną powierzchnię Twojego trawnika przecinają ślady kretowisk oraz rozkopana przez gryzonie ziemia? Z kretami możesz sobie poradzić zarówno środkami mechanicznymi, jak i biobójczymi chemikaliami. Z pomocą przychodzą tutaj w szczególności specjalne granulaty oraz świece dymne. Umieszczenie takiej świecy w krecim kopcu odstraszy szkodniki i zmusi je do opuszczenia tuneli wykopanych pod Twoimi uprawami.

Zastanawiasz się, co zrobić z plagą mrówek, która osiedliła się na Twoim trawniku lub, co gorsza, w domu? Możesz skutecznie wyeliminować te owady, wykorzystując specjalne środki na szkodniki. Po rozsypaniu przedostają się do organizmów mrówek, a w ten sposób docierają do ich gniazda. Trucizna uwalnia się i tym samym eliminuje źródło oraz miejsce życia mrówek lub innych insektów. Do wyboru masz preparaty w postaci proszku lub płynu w butelce ze spryskiwaczem – zaaplikuj je w miejscu osiedlenia mrówek i obserwuj, jak Twój problem znika!