Produkty

Świecący słoik – DIY

Świecący słoik – DIY

Wykonany z bezbarwnego szkła i przykryty od góry denkiem. Zwykle stosowany do przechowywania przypraw lub konfitur, w nowoczesnych wnętrzach przybiera również inne praktyczne formy zastosowania. Słoik może pełnić funkcję oświetlenia punktowego, które wspaniale buduje nastrój we wnętrzu. Oto nasze banalnie proste pomysły na stworzenie oryginalnej oprawy.

świecący słoik1. Świecące pałeczki neonowe

To dekoracja, która jest niezwykle efektowna, ale trwała tylko przez określony czas. Do jej wykonania potrzebujemy kilka świetlików (czyli pałeczek lub bransolet). Należy je połamać, a następnie pokruszoną zawartość umieścić w słoiku. Jeśli dodamy do tego odrobinę brokatu, efekt będzie jeszcze bardziej intensywny i wyraźny.

Tak przygotowany słoik zakręcamy i dekoracja jest gotowa. Jak długo będzie się pięknie mienić? Najczęściej około 8 godzin. Dlatego najlepiej przygotować ją na określoną okazję, w dniu, w którym chcemy zachwycić naszych gości pięknym wnętrzem domu.

2. Jesienne wrzosy i lampion ze słoika

Jesień to piękna pora na wykonywanie domowych dekoracji z udziałem świec. Ze szklanych słoików można przygotować przepiękne lampiony, szczególnie, jeśli jako dodatki dobierzemy do nich wrzosy przewiązane naturalną rafią.

Wybierzmy niewysoki słoik. Wsypmy do niego dekoracyjny żwirek lub szklane kamyczki. Wypełnienie może stanowić dowolny materiał. Pięknie zaprezentują się także srebrne oraz złote akcenty. Dookoła słoika – z zewnątrz – przywiążmy gałązki wrzosu, do czego doskonale nada się rafia.

Słoik Terdens 0,9 l zgrzewka 8 szt.3. W zgodzie z naturą – lampion wersja druga

Naszą szklaną podstawę – czyli klasyczny słoik – możemy także udekorować korą z drzewa. Przejdźmy się do lasu, gdzie nie brakuje takich atrakcyjnych elementów zdobniczych. Drobne gałązki, kora, czy też sznur stworzą spójną i nieco skandynawską kompozycję.

Kawałek dość elastycznej kory zawińmy dookoła słoika, następnie przewiążmy ją rafią. W miejscu zawiązania przełóżmy gałązkę lub szyszkę. Prawda, że dekoracja jest bardzo atrakcyjna? Pięknie zaprezentuje się na stoliku, na parapecie lub w dowolnym miejscu domu.

4. Wersja wisząca – słoik na łańcuszku

Szklana dekoracja może również zawisnąć na sznurze lub łańcuszku wykonanym z metalu. Ten rodzaj dekoracji upiększy okno lub taras. Sposób wykonania takiej dekoracji będzie dokładnie taki sam jak w pomysłach opisanych powyżej. To od nas zależy, jak będzie się prezentowała wersja końcowa.

Szczególną uwagę zwróćmy na połączenia pomiędzy łańcuszkiem a szklanym słoikiem. Im będą solidniejsze, tym większa pewność, że dekoracja będzie bezpieczna w użytkowaniu.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Przygotowujemy taras i ogród na imprezę

Przygotowujemy taras i ogród na imprezę
Już kilka dekoracji i odpowiednie oświetlenie wystarczą, aby nasza przestrzeń na świeżym powietrzu zachęcała do organizowania niezapomnianych przyjęć....
Czytaj więcej

Jak oświetlić podjazd?

Jak oświetlić podjazd?
Oświetlenie podjazdu to niezwykle ważna kwestia, która będzie wpływać na nasz codzienny komfort podczas korzystania z niego – szczeg&oacu...
Czytaj więcej

Alejki ogrodowe – jak je oświetlić?

Alejki ogrodowe – jak je oświetlić?
Ponieważ ścieżki wytyczone i utwardzone brukowaną nawierzchnią służą do poruszania się również po zapadnięciu zmroku, przydatne będzie ich oświetlenie...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.11.2016
takie łatwe, a takie efektowne, chyba spróbuję zrobić jeden, jak się uda, to się zastanowię nad dalszym rozwojem produkcji świecących słoików :D (prowadzę knajpę, to może być dobry pomysł na jej aranżację!)

Ocena i komentarz dla:

Świecący słoik – DIY