Base image W nocy z 23 na 24 maja (z poniedziałku na wtorek) planujemy przeprowadzenie prac serwisowych. Prace rozpoczną się od godziny 21:00 do godziny 6:00. W trakcie ich trwania mogą wystąpić problemy z zakupem naszych produktów, logowaniem do serwisu, dodawaniem komentarzy do produktów, weryfikacją dostępności i cen produktów.
Produkty

Narzędzia niezbędne przy układaniu glazury i terakoty

Narzędzia niezbędne przy układaniu glazury i terakoty

Układanie płytek jest zadaniem, którego podejmują się nie tylko uznani fachowcy, ale także amatorzy. Żeby móc osiągnąć zamierzony cel, bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie. Do tego zaliczyć należy przede wszystkim właściwe wyposażenie.

klejeniePace i kielnia

Przy układaniu terakoty i glazury niezbędne jest użycie dwóch rodzajów pac. Jedna z nich to paca zębata, która posiada gładką stronę do nanoszenia zaprawy oraz stronę ząbkowaną, która służy do jej rozsmarowywania. Druga to zaś paca gumowa, nazywana również fugownicą, która jest przeznaczona do rozprowadzania masy służącej do spoinowania płytek. Żeby móc skutecznie nakładać zaprawę na pacę, potrzebna będzie nam z kolei kielnia.

Poziomica

Bez tego przyrządu nie byłoby możliwe idealnie równe ułożenie płytek na podłodze i ścianie. To narzędzie pozwala nam kontrolować przebieg prac na wszystkich etapach układania terakoty i glazury. Przy tego rodzaju działaniach powinniśmy stosować poziomicę z gumowymi podkładkami, które umożliwiają w pełni stabilne umieszczenie jej na pożądanej powierzchni.

Sznur traserski i miarka zwijana

Sznur traserki to kolejne narzędzie, które pozwala nam na równe ułożenie płytek. Jest ono nawinięte na rolkę w zamkniętej obudowie i po rozwinięciu napręża się i odwzorowuje na powierzchni równą linię. Miarka zwijana jest z kolei niezbędna przy wyznaczaniu odległości. Przedmiot ten posiada blokadę, która zatrzymuje rozwijającą się, niełamliwą taśmę.

Szczypce i obcęgi

Zarówno jedno, jak i drugie narzędzie jest przeznaczone do obrabiania płytek. Szczypce posłużą nam do ich przecinania wzdłuż linii prostej, obcęgi zaś będą niezastąpione przy konieczności obłamywania wąskich pasów oraz tworzenia półkolistych wycięć. Do cięcia dużej ilości płytek może nam się przydać również gilotyna.wycinarka do płytek

Wycinarka

Znacznie bardziej efektywne od ręcznych narzędzi do cięcia będzie użycie elektronarzędzia w postaci specjalnej wycinarki do glazury i terakoty. Oczywiście nabycie takiego urządzenia wiążę się ze zdecydowanie większym kosztem. Umożliwia ono jednak wyjątkowo szybkie i bezpieczne wycinanie otworów czy kształtów krzywolinijnych. Dzięki zastosowaniu dużej prędkości obrotowej wrzeciona, możliwe jest bardzo wydajne wycinanie nawet w najtwardszych elementach.

Pozostałe narzędzia

Podczas układania terakoty i glazury w naszym wyposażeniu nie może zabraknąć również mieszadła do masy klejącej, młotka gumowego do korygowania położenia płytek oraz gąbki, którą zetrzemy resztki fugi po ich spoinowaniu. Aby wykonać same spoiny, niezbędny będzie również wydajny pistolet do silikonu.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Podstawowe narzędzia remontowo-budowlane – wybór i zastosowanie

Podstawowe narzędzia remontowo-budowlane – wybór i zastosowanie
Pace, kielnie, szpachle, mieszadła, zdzieraki, łomy, przecinaki, punktaki i rysiki. To podstawowe narzędzia, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić...
Czytaj więcej

Rodzaje kielni budowlanych

Rodzaje kielni budowlanych
Kielnie to narzędzia, które są niezbędne na każdym etapie wznoszenia budynku, a także podczas wielu prac remontowych. Ciężko wyobrazić sobie be...
Czytaj więcej

Jak zachować równe krawędzie ścian?

Jak zachować równe krawędzie ścian?
Widzimy to szczególnie wyraźnie, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia remontu mieszkania: nie tylko nasze ściany wymagają odświeżenia, ale ich krawędzi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Narzędzia niezbędne przy układaniu glazury i terakoty