Produkty

Akcesoria do wiertarek, jakie będą nam potrzebne?

Akcesoria do wiertarek, jakie będą nam potrzebne?

Wiertarka jest praktycznym elektronarzędziem, które może się przydać w niemal każdym gospodarstwie domowym lub warsztacie. Jednak poza samym narzędziem, warto dobrać także praktyczne akcesoria, które mogą ułatwić nam pracę. 

akcesoria do wiertarkiDo czego wykorzystać można wiertarkę?

Wiertarka z odpowiednim wyposażeniem oraz dodatkami będzie w stanie pełnić nam rolę m.in. takich urządzeń, jak:

- wkrętarka,
- frezarka,
- szlifierka,
- wiertarka kolumnowa,
- pompa wodna,
- wiertarka udarowa,
- młotowiertarka.

W zależności od przewidywanego zastosowania wiertarki, warto pomyśleć o odpowiednich akcesoriach, ułatwiających wykonywanie wielu rodzajów prac. Warto zwrócić uwagę na skład fabrycznego zestawu osprzętu i akcesoriów stanowiący komplet z urządzeniem np. marki Erbauer.

Praktyczne mogą się okazać takie akcesoria, jak:

- Zestaw wierteł o różnych długościach, średnicach, do wiercenia w różnych podłożach. Odmiennej budowy i wykonywane z innych materiałów są wiertła do drewna, inne do stali, betonu oraz szkła czy ceramiki. Warto zaopatrzyć się zwłaszcza w takie rodzaje wierteł, jakie najczęściej będą nam przydatne. Praktycznym rozwiązaniem będzie także dokonanie zakupu całego zestawu np. różnych typów wierteł w praktycznym etui czy walizce. Często są tańsze niż te same elementy kupowane osobno, a ponadto z łatwością można przenosić dany zestaw na miejsce pracy.

- Zestawy różnorodnych bitów, nasadek, rozwiertaków do śrub, które będą niezbędne do wkręcania rozkręcania czy odkręcania poszczególnych typów elementów. Nasza wiertarka będzie dzięki temu mogła jednocześnie pełnić rolę wkrętarki.

- Do zamontowania i zmian narzędzi stanowiących aktualne wyposażenie robocze wiertarki (np. wiertarki Erbauer) niezbędne będą odpowiednie klucze ułatwiające i zapewniające pewne mocowanie. Mogą być to klucze uniwersalne lub specjalne.

akcesoria do wiertarek 1. Stojak do wiertarki Condor 2. Zestaw bitów Erbauer 113 szt.

Dodatkowe akcesoria

Przy szczególnych sposobach użytkowania wiertarek może okazać się potrzebny inny rodzaj oprzyrządowania, nieco bardziej specjalistyczny. Do tego typu akcesoriów zaliczyć możemy np.:

- Uchwyty lub też stojaki pomagające utrzymać odpowiednią pozycję pracy przy wykonywaniu specjalnych czynności z użyciem wiertarki.

- Zestawy lub pojedyncze tzw. zdzieraki np. do metalu, drewna czy innych materiałów z odpowiednią końcówką, ułatwiającą oddzielanie warstw.

- Kamienie szlifierskie o odpowiedniej wielkości, kształcie lub grubości do szlifowania różnorodnych powierzchni.

- Szczotki stalowe, tarczowe, ściernice trzpieniowe – służące do obrabiania i wygładzania bardzo różnych powierzchni.

- Dłuta odpowiednio dostosowane do celów specjalnej obróbki.

- Otwornice, ułatwiające wykonywanie otworów w różnych materiałach. Do podłoży bardziej miękkich, jak np. drewno, metale nieżelazne, wystarczą otwornice z bimetalu (znacznie tańsze), ale do podłoży twardszych warto użyć diamentowych (droższych).

Data publikacji: 03.02.2016
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak wykonywać otwory w płytkach wykończeniowych?

Jak wykonywać otwory w płytkach wykończeniowych?
Układanie płytek może nam sprawić nieco problemów. Trzeba bowiem dociąć płytkę do odpowiedniego wymiaru, wykonać w niej otwór pod kołek montażowy, wię...
Czytaj więcej

Niezbędne wyposażenie glazurnika

Niezbędne wyposażenie glazurnika
Aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace glazurnicze, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który je ułatwi i przyspieszy – o czym warto pam...
Czytaj więcej

Jak wybrać otwornicę

 Jak wybrać otwornicę
Otwornica stanowi niezbędny element wyposażenia każdego fachowca specjalizującego się w remontach oraz szeroko pojętej branży budowlanej. Jest to bowi...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria do wiertarek, jakie będą nam potrzebne?