Produkty

Jak dbać o bezpieczeństwo – skuteczna ochrona dobytku przed kradzieżą

Jak dbać o bezpieczeństwo – skuteczna ochrona dobytku przed kradzieżą

Dzięki odpowiednim akcesoriom możemy należycie zadbać o nasze mienie, zarówno w domu, jak i na zewnątrz budynków. Marka Smith and Locke specjalizuje się w produkcji odpowiednich zabezpieczeń, które wykorzystamy choćby w drzwiach do mieszkania czy szopie narzędziowej w ogrodzie. Zobaczmy, w jaki sposób chronić się przed kradzieżą.

kłódka aluminiowa
Kłódka laminowana Smith and Locke alu

Poczucie bezpieczeństwa to jedna najbardziej cenionych wartości w naszym życiu. Bez niego żylibyśmy w ciągłym lęku i stresie. Codziennie jesteśmy narażeni na działalność złodziei i innych złoczyńców, dlatego ważne jest, abyśmy umieli jak najskuteczniej zapobiec temu procederowi. Po to powstają najlepsze zabezpieczenia, takie jak np. marki Smith and Locke. Zaliczamy do nich wszelkiego rodzaju, dobrze znane i powszechnie stosowane, elementy ochrony mienia, np.:

- zamki i kłódki,
- zabezpieczenia rowerowe i łańcuchy do masywniejszych pojazdów,
- wizjery do drzwi,
- sejfy i kasetki.

Co wyróżnia produkty marki Smith and Locke? Zostały one starannie sprawdzone pod kątem jakości zabezpieczenia. Elementy, które posłużą nam do codziennej ochrony dobytku i zdrowia, są poddane testom na wytrzymałość. Solidność wykonania elementów zabezpieczających zwiększa poczucie naszego bezpieczeństwa.

Czy wiesz, że…?

Przestępstwo, którego celem jest przywłaszczenie czyjegoś mienia z intencją wyrządzenia jego właścicielowi krzywdy nazywane jest rozbojem. Niestety często wiąże się z użyciem przemocy, nawet jeśli ofiara godzi się na oddanie swojej własności.

Bezpieczeństwo i ochrona mienia – od czego zacząć

kasetka na klucze smith and locke
Skrzynka Smith and Locke na 20 kluczy

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia naszego dobytku oraz nas samych jest zamontowanie odpowiednich drzwi, a w nim zamka. To podstawowy element, odgraniczający nas od świata zewnętrznego, a tym samym – potencjalnych zagrożeń. Bez znaczenia jest to, czy chcemy zabezpieczyć nasze prywatne mieszkanie czy też ochronić naszą działalność – odpowiedni zamek, uniemożliwiający otwarcie drzwi przypadkowym osobom, to absolutna podstawa.

Jakie powinno być zabezpieczenie drzwi? O samych zamkach do drzwi możemy przeczytać tutaj. Nasze wejście do domu czy mieszkania będzie stanowiło pierwszą barierę – od niej zatem zależy nasze bezpieczeństwo. Szczególnie mocny, antywłamaniowy zamek powinien znaleźć się w drzwiach domów jednorodzinnych, do których dostęp jest dodatkowo niezabezpieczony żadnym ogrodzeniem.

Porada eksperta

Sam zamek nie wystarczy, aby należycie chronić nasz dobytek. Dla zwiększonej pewności bezpieczeństwa wybierzmy również odpowiednie drzwi. Powinny być trwałe i dość masywne. Możemy wybrać np. model stalowy, antywłamaniowy.

Wkładki do zamków Smith and Locke cechuje trwałość – są niklowane lub wykonane z mosiądzu. Mechanizm bębenkowy z dodatkową zębatką to optymalne zabezpieczenie do drzwi wejściowych. Jeśli chcemy mieć pewność, że do naszego dobytku – nawet najskromniejszego – nie mają dostępu niepowołane osoby, dla świętego spokoju zamontujmy w drzwiach wkładkę z zamkiem. Zakluczone drzwi zniechęcą potencjalnych złodziei.

Inne akcesoria oferowane przez Smith and Locke, które pomogą nam ochronić mienie z poziomu wejścia do budynku czy lokalu, to:

- rozmaite kłódki, które możemy zastosować w bramie czy drzwiach prowadzących do piwnicy lub szopy,

- łańcuszki do drzwi, którymi wzmocnimy poziom zabezpieczenia drzwi.

wkładka bębenkowa do zamka
Wkładka Smith and Locke 35 x 30G mm nikiel

Zobaczmy, jak wybrać odpowiednią dla nas kłódkę.

Zabezpieczenia własności Smith and Locke – sejfy i kasetki

sefj smith and locke
Sejf elektroniczny Smith and Locke

Ważne dokumenty, gotówkę czy niewielkie, ale bardzo cenne przedmioty możemy schować w specjalnie zaprojektowanych schowkach. Sejfy, które produkuje marka Smith and Locke wyróżniają się trwałą, stalową konstrukcją, ale również nowoczesnym systemem zabezpieczenia przed sforsowaniem. Z jego pomocą chronisz zawartość nie tylko przed rozbojem, ale również przed uszkodzeniem, spaleniem czy innego rodzaju zniszczeniem. Elektroniczne sejfy będą zamykane na zaszyfrowany kod, który możesz sam wymyślić. Jeśli jednak będziesz mieć kłopoty z przypomnieniem sobie go, możesz użyć jednego z dwóch kluczyków awaryjnych. Takie sejfy przydają się przede wszystkim w firmach czy kancelariach, ale możesz wykorzystać go w domu do trzymania swoich drogocenności.

Porada eksperta

Jeśli na Twoim laptopie przechowujesz ważne dane czy pliki, upewnij się, że również on jest odpowiednio zabezpieczony. Najlepszym sposobem na ochronę zarówno sprzętu, jak i obecnych na nim informacji, jest zamykanie go w specjalnym sejfie. Taki sejf znajduje się w ofercie marki Smith and Locke.

Inne formy zabezpieczania drobnych elementów czy pieniędzy to kasetka i skrzynka. Przedmioty te z pewnością przydadzą się w firmach, zakładach, szkołach i innego rodzaju placówkach. W kasetce Smith and Locke możemy przechowywać codzienny utarg sklepu, a jej zamknięcie pozwoli nam zachować pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce. Również zamykana skrzynka na klucze pomoże nam należycie zabezpieczyć mienie i utrudni dostęp złodziejom do poszczególnych pomieszczeń czy budynków. Najlepiej gdy umieścisz ją w recepcji chronionej przez uprawnioną osobę.

zabezpieczenie rowerowe Smith Locke
Zabezpieczenie rowerowe Smith and Locke

Zabezpieczenia pojazdów z marką Smith and Locke

Nie tylko dobytek, umieszczony w schowku, garażu czy mieszkaniu stanowi wartość, którą trzeba zabezpieczyć. Zarówno rower, jak i motocykl to pojazdy, które często kuszą złodziejów. Na szczęście je również możemy odpowiednio zabezpieczyć przed kradzieżą. W tej dziedzinie marka Smith and Locke oferuje nam kilka różnych rozwiązań. Są to zabezpieczenia rowerowe różnego typu:

- łańcuchy – sprawdzą się również do motocykli, skuterów, a także łódek,
- blokady typu U lock,
- stalowe linki z osłonami PCV.

Niektóre zabezpieczenia wymagać będą odpowiednich kłódek. Dzięki małym modelom mamy szansę spiąć zamki walizki tak, że nie będzie ona łatwa do otwarcia przez niepowołaną osobę. W ten sposób zabezpieczymy nieco nasze mienie w czasie podróży, kiedy łatwo mogą paść ofiarą złodzieja. Łańcuch z odpowiednio dobraną kłódką może posłużyć nam jako zabezpieczenie rozmaitych bram, furtek i drzwi, ale także nadaje się do unieruchomienia pojazdów.

Czy wiesz, że…?

W samej Małopolsce w roku 2017 doszło aż do 850 rozbojów.

kasetka na pieniądze
Kasetka na pieniądze Smith and Locke

Smith and Locke – zabezpieczenia najlepszej jakości

Chcąc mieć pewność, że nasza własność jest odpowiednio chroniona, sięgajmy po wyroby poddane testom i sprawdzonych w różnych sytuacjach Trwałość i wytrzymałość tych zabezpieczeń ma kluczowe znaczenie w przypadku, gdy ktoś chce sforsować drzwi, przywłaszczyć sobie pojazd czy włamać się do sejfu z poufnymi danymi. Podstawowe zabezpieczenie naszego dobytku będziemy mogli stworzyć właśnie z marką Smith and Locke.

Dodatkową formą ochrony może być alarm, a także wynajęcie profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Pamiętajmy, żeby dostosować poziom i klasę zabezpieczenia do wartości chronionych przedmiotów. Nie bagatelizujmy również konieczności zamykania drzwi na klucz czy każdorazowego zapinania roweru. Niezabezpieczone przedmioty, pojazdy i posesje stanowią zaproszenie dla potencjalnego złodzieja – który niezwłocznie wykorzysta sprzyjającą sytuację.

Dowiedzmy się, jak najlepiej zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Data publikacji: 30.05.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem? 4 skuteczne sposoby

Jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem? 4 skuteczne sposoby
Piwnica bywa często jedynym miejscem, gdzie możesz przechowywać rzeczy, z których nie korzystasz na co dzień. Ponieważ jednak nie jest ona zwyk...
Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć działkę przed złodziejami

Jak zabezpieczyć działkę przed złodziejami
Posiadacze ogrodów działkowych z pewnością nieraz mieli do czynienia z włamaniami na teren działki bądź przynajmniej o nich słyszeli. Oddalone zwykle ...
Czytaj więcej

Rodzaje kłódek

Rodzaje kłódek
W kwestii bezpieczeństwa jednym z najbardziej solidnych artykułów są kłódki. To nimi zabezpieczamy drzwi do pomieszczeń, do których osoby trzecie nie ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak dbać o bezpieczeństwo – skuteczna ochrona dobytku przed kradzieżą