Produkty

Porządkujemy swoje narzędzia – porady marki Magnusson

Porządkujemy swoje narzędzia – porady marki Magnusson

Zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i przydomowym garażu czy nawet schowku w mieszkaniu – czyli wszędzie tam, gdzie trzymamy narzędzia – łatwo robi się bałagan. Jak temu zapobiec? Sprawdźmy, jak może pomóc nam w tym marka Magnusson.

Przejdź do następnych akapitów:

Uporządkowane narzędzia – co zyskamy?

Zagracona przestrzeń w warsztacie będzie skutecznie przeszkadzać nam w efektywnej pracy. Narzędzia leżące w nieładzie generują tylko naszą frustrację – nie znajdziemy szybko tych akcesoriów, na których akurat nam zależy. To samo tyczy się niezobowiązujących czynności, wykonywanych w szopie narzędziowej czy przydomowym garażu. Nawet jeśli posiadamy jedynie niewielką skrzynię z narzędziami, o wiele łatwiej się z nich korzysta, gdy panuje tam porządek.

skrzynka narzędziowa 22" Magnusson System

Oto, co zyskamy dzięki lepszej organizacji:

  • szybszy, łatwiejszy dostęp do pożądanych narzędzi
  • lepszy wgląd w posiadane akcesoria
  • czas, który tracilibyśmy na szukaniu potrzebnych bitów czy określonych śrubek
  • mniejsze ryzyko gubienia się drobnych części
  • więcej miejsca na przechowywanie innych przedmiotów
  • estetyczny ład

Zobaczmy, jak na bieżąco utrzymywać porządek w warsztacie.

Uporządkowanie narzędzia – od czego zacząć

Jeśli dotychczasowy system ich przechowywania zawiódł, warto pomyśleć o tym, jak najpierw zaprowadzić ład, a potem go utrzymać. W tym celu przyda się oczywiście właściwa organizacja przestrzeni – jeśli nie wprowadzimy odpowiednich akcesoriów do przechowywania i segregowania narzędzi, może być nam trudno utrzymać porządek i wygodnie korzystać z wszystkich zebranych przedmiotów.

Porada eksperta

Jeśli posiadamy jedynie skrzynkę z narzędziami, w której od zawsze panuje chaos, powinniśmy wszystko z niej wyciągnąć i, korzystając z przegródek, odpowiednio posegregować akcesoria. Może okazać się, że będzie ich za dużo – to znak, że skrzynka jest przepełniona i powinniśmy przechowywać narzędzia poza nią. Do środka wkładajmy tylko to, z czego będziemy korzystać podczas danej czynności. W skrzynce przede wszystkim łatwo przeniesiemy potrzebne narzędzia.

Możemy skorzystać ze specjalnych skrzyń narzędziowych, a także szafek, walizek, rozmaitych organizerów i skrzynek. Wszystkie tego typu akcesoria porządkujące warsztat znajdziemy tutaj.

Maksymalna wygoda przechowywania narzędzi - oto, co radzi Magnusson

Haczyki uniwersalne Magnusson 6 szt.

Jeśli mamy bardzo mało miejsca na przechowywanie naszych narzędzi i zależy na też, aby zachować jak największą wygodę w sięganiu po nie i wybieraniu konkretnych akcesoriów, bardzo dobrym sposobem na ich uporządkowanie jest wykorzystanie specjalnej tablicy perforowanej. Na niej umieścimy funkcjonalne haczyki, uchwyty i półeczki – w zależności od tego, co chcemy na niej umieścić. W ten sposób nasze narzędzia będą doskonale widoczne i pozostaną na wyciągnięcie ręki. Taką aluminiową ściankę możemy zamontować właściwie wszędzie – potrzebujemy zestawu do montażu w pionie oraz standardowych wkrętaków. To wszystko znajdziemy w ofercie Magnusson.

Zobaczmy, jak uporządkować narzędzia na poniższym filmie:


A o tym, jak krok po kroku zorganizować w ten sposób przestrzeń na narzędzia, dowiemy się z tego filmu instruktażowego.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd
Jeśli nie chcemy wzywać fachowca do każdej drobnej usterki w domu, powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowy komplet narzędzi ręcznych. Stosując je, z ła...
Czytaj więcej

Narzędzia ręczne Magnusson – akcesoria dla każdego majsterkowicza

Narzędzia ręczne Magnusson – akcesoria dla każdego majsterkowicza
Stojąc przed wyzwaniem samodzielnego wykonania drobnych prac naprawczo-montażowych, z pewnością nie raz sięgniemy po najróżniejsze narzędzia rę...
Czytaj więcej

Redukcja do klucza nasadowego – do czego służy?

Redukcja do klucza nasadowego – do czego służy?
Redukcja to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w roli uzupełnienia klucza nasadowego. Do czego służy ten element? Przygotowaliśmy kr&oacut...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Porządkujemy swoje narzędzia – porady marki Magnusson