Produkty

Wybór pilarki dla arborystów

Wybór pilarki dla arborystów

Arboryści to osoby, wśród których – ze względu na specyfikę wykonywanej pracy – ceni się przede wszystkim umiejętności oraz intensywność przeprowadzanych szkoleń. Ważne jest tutaj także bezpieczeństwo, któremu sprzyja najwyższej jakości sprzęt, ergonomia oraz rozwiązania, które pomogą wykonywać wszystkie założone prace.

pilarka castoramaW zakresie profesjonalnych pilarek warto zwrócić uwagę na nowości rynkowe, które najlepiej prezentują możliwości takiego sprzętu. Produkty dedykowane są również w dużej mierze dla tych grup osób, które zajmują się chirurgią drzew.

Co charakteryzuje tego rodzaju pilarki?

Przede wszystkim sprzęt tego typu to wysokiej klasy technologia oraz rozbudowane podzespoły. Pilarki, dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, charakteryzują się także doskonałym stosunkiem mocy do wagi.

Ciekawostką, na którą na pewno warto zwrócić uwagę, jest skrzynia korbowa, którą wykonano tutaj z magnezu. Jest przy tym wytrzymała i stosunkowo lekka, nie męczy niepotrzebnie ręki podczas wykonywanej pracy. Utrzymamy ją dłużej niż tradycyjną pilarkę. Dzięki temu czas naszej pracy na wysokości może trwać dłużej, bez wybijających z rytmu przerw.

Jakie wymagania do sprzętu mają arboryści?

Arborysta zwykle pracuje na wysokościach. Zawieszony gdzieś pomiędzy konarami nie może sobie pozwolić na częste przerywanie pracy. Chociażby dlatego pilarka nie powinna być narażona na zatykanie trocinami. Starsze pilarki były na to narażone właściwie na każdym kroku. Zacinając się, uniemożliwiały wykonywanie pracy nieustannie przez kilka godzin.

Wiedząc o tym, producenci pilarek wyposażyli sprzęt w technologię, która wykorzystując siłę odśrodkową wentylatora zapewnia płynniejsza pracę oraz mniejsze zużycie silnika, a także filtru powietrza.

Oczywiście w tego rodzaju sprzęcie równie mocno liczy się także wpływ na środowisko. Ważne, aby pilarka zużywała mniej procent paliwa niż ma to miejsce w tradycyjnych silnikach. Nie bez znaczenia jest także emisja substancji szkodliwych. Przecież nie jest tajemnicą, że arboryści nieustannie pracują w lasach, gdzie z przyrodą spotykają się na co dzień.pilarka spalinowa

Moc pilarki określa mikroprocesor, który optymalizuje osiągi. Reguluje tym samym pracę gaźnika, określa odpowiednią ilość powietrza do danej mieszanki paliwowej. W ten sposób unikamy potrzeby regulowania gaźnika.

Dlaczego ważna jest ergonomia? Przede wszystkim dlatego, że na wysokościach konieczne jest zminimalizowanie odczuwania drgań. Najnowsze pilarki posiadają zatem system, który ogranicza wibracje, szczególnie w okolicy rękojeści.

Mocny chwyt – czyli rękojeść. W pilarce sposób trzymania sprzętu jest niezwykle ważny. Dobrze, jeśli charakteryzuje się naprawdę pewnym uchwytem, tak aby dłoń mogła układać się w nim wygodnie. W najlepszych pilarkach nadgarstek znajduje się w pozycji pionowej. W ten sposób nie męczymy go tak jak uprzednio, gdy znajdował się w pozycji zgiętej.

Z pewnością ogromnym udogodnieniem jest również zamontowany uchwyt zaciskowy, który pozwala na przypięcie pilarki do uprzęży wspinaczkowej. W ten sposób my mamy większą możliwość swobodnego wykonywania wszystkich ruchów.

Data publikacji: 08.06.2015
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Piły i pilarki do prac w ogrodzie – które wybrać

Piły i pilarki do prac w ogrodzie – które wybrać
Pilarki, zwane popularnie piłami, to maszyny ogrodowe, które sprawdzą się w każdym ogrodzie, sadzie, bądź na działce. To, który z modeli będzie dla na...
Czytaj więcej

Elektronarzędzia do krzewów, drzew i żywopłotów

Elektronarzędzia do krzewów, drzew i żywopłotów
Niektóre prace ogrodowe można wykonać własnoręcznie, do innych konieczne będzie użycie elektronarzędzi. Tę zależność szczególnie łatwo można zaobserwo...
Czytaj więcej

Rodzaje i zastosowanie narzędzi do drewna

Rodzaje i zastosowanie narzędzi do drewna
Jeśli chcemy szybko i sprawnie przeprowadzać obróbkę drewnianych powierzchni, warto zaopatrzyć się zestaw praktycznych narzędzi. Które z nich warto na...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wybór pilarki dla arborystów