Produkty

10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed aranżacją łazienki

10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed aranżacją łazienki

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, których aranżacja wymaga od nas sporego nakładu pieniędzy. Szkoda byłoby wydać je na marne, zwłaszcza jeśli błędów tych można przy odrobinie wysiłku uniknąć.

dobór materiałów w łazience

Oto lista pytań, które powinniśmy sobie zadać przed każdorazową aranżacją łazienki:

1. Czy w obecnej łazience istnieją elementy wyposażenia, które wyraźnie nam przeszkadzają?

Prawdopodobnie tak. Spisz je zatem na kartce. Być może były to zbyt błyszczące płytki, które często się brudziły, a może zlew w nietypowym, ale mało funkcjonalnym kształcie? Jeśli są takie elementy, koniecznie zastanówmy się, czym moglibyśmy je zastąpić. Tym samym nie popełnimy tego samego błędu.

2. Czy w obecnej łazience czegoś nam brakuje?

Być może pisuaru? A może szafki na drobne przedmioty? Oczywiście niektóre braki mogą wynikać z wielkości łazienki: w zbyt małej trudno jest pomieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Być może jednak przy dobrej organizacji uda się wszystko dobrze rozplanować nawet wówczas, kiedy do pełnej dyspozycji mamy raptem kilka metrów kwadratowych.

3. Niedawno widzieliśmy gdzieś łazienkę marzeń?

Może w jakimś filmie, może w sklepie. Jeśli spodobała nam się na tyle, że ciągle o niej myślimy, koniecznie zaprojektujmy podobną. W innym wypadku nawet najwyższej klasy łazienka nie spełni naszych oczekiwań.

4. Czy w obecnej łazience potrafimy się zrelaksować?

Jeśli tak, to dobrze – nowa łazienka może być urządzona w podobnym stylu. Jeśli nie, koniecznie zastanówmy się, co nam przeszkadza w codziennym relaksie. Może brak wanny? A może do pełni szczęścia brakuje po prostu kilku zapachowych świec?

5. Które przedmioty koniecznie muszą się znaleźć w naszej łazience?

Każdy lubi coś innego. Jedni nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, inni wolą prysznic. Zastanówmy się, bez jakich elementów wyposażenia nie może żyć nasza rodzina oraz my sami.

6. Dlaczego nie lubimy swojej obecnej łazienki?

Z powodu źle dobranych kolorów? Przez wyposażenie, które trzeba często czyścić? A może przez zupełnie niefunkcjonalne rozmieszczenie wyposażenia? Przy kolejnej aranżacji powinniśmy wyeliminować tego rodzaju błędy.

7. Dlaczego remontujesz łazienkę?

Poprzednie elementy wyposażenia nie spełniły swojej roli? Szybko się zepsuły, zabrudziły, zniszczyły? A może kolejny remont to tylko nasz kaprys? Zastanówmy się i w ten sposób oszacujmy zakres pracy, jaki koniecznie trzeba wykonać.

8. Jakie elementy wyposażenia chcielibyśmy ukryć?

Obecną łazienkę szpeci tradycyjna spłuczka oraz niezabudowana pralka? W nowej aranżacji łazienki opracujmy projekt, który ułatwi nam ich estetyczne zabudowanie.

9. Jakie fundusze możemy przeznaczyć na remont (przydatny cennik)?funkcjonalna łazienka

Kilka tysięcy? Kilkanaście, a może kilkadziesiąt? Od tego będzie zależało, jak duże zmiany możemy przeprowadzić. Być może przy dostępie do małej kwoty nie będzie możliwe przeprowadzenie takiego zakresu prac, jaki sobie założyliśmy.

10. Funkcjonalność łazienki?

Czy obecna łazienka jest praktyczna? A może narzekamy razem z resztą rodziny na za mały zlew, rozpryskującą się wodę z brodzika? Przy nowym projekcie koniecznie rozpatrzmy, jak wyeliminować niewygodę wynikającą z wcześniejszych nieprzemyślanych decyzji.

 

Data publikacji: 02.04.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał
Choć rozmiar łazienki ma duże znaczenie, równie ważne są zastosowane w niej rozwiązania, które mogą sprawić, że będzie się ona wydawać b...
Czytaj więcej

Montaż sedesu podwieszanego – instrukcja

Montaż sedesu podwieszanego – instrukcja
Podwieszany sedes to charakterystyczny element nowoczesnej łazienki. Gdy przykręcisz stelaż do ściany i sprytnie ukryjesz komponenty toalety w zabudow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed aranżacją łazienki