Produkty

10 sposobów na wiosenne odświeżenie jadalni

10 sposobów na wiosenne odświeżenie jadalni

Wiosna mobilizuje każdego do przeprowadzenia gruntownych porządków. Podczas sprzątania może najść nas ochota na zmianę wystroju otoczenia na bardziej radosny. Co zatem zrobić, aby wiosna zawitała również w naszej jadalni?

1. Kwiaty na stół!

Bukiet kwiatów na naszym stole nie tylko poprawi wizerunek każdego pomieszczenia, lecz również roztoczy przyjemny aromat. Wczesną wiosną postawmy na żonkile, które pojawiają się już w marcu. W kolejnych miesiącach wybór kwiatów będzie się poszerzał i w jadalni będą mogły zagościć również tulipany, hiacynty lub bukiety bzu.

Jadalnia2. Owocowo-warzywne inspiracje

Natura budząca się do życia obdarowuje nas świeżymi oraz soczystymi owocami i warzywami. Kosz z pomarańczami i jabłkami może cieszyć nasze zmysły przez cały rok, jednak w momencie, w którym pojawią się pierwsze truskawki oraz nowalijki, powinny one zastąpić zimową aranżację. Nie zapomnijmy włączyć ich również w nasze menu, gdyż dary natury pełne są witamin potrzebnych nam do regeneracji organizmu po mrozach.

3. Kolorowe zastawy

Wydawać by się mogło, że talerze spełniają jedynie praktyczną funkcję w naszym codziennym życiu. Posiłki spożywane z kolorowej lub udekorowanej motywami florystycznymi zastawy może nam sprawić wiele radości, natomiast po obiedzie możemy wykonać z nich dekorację swojej jadalni.

4. Obrusy, bieżniki, ceraty

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej jadalni jest stół. Stanowi centralny punkt pomieszczenia i to właśnie na niego zwracamy największą uwagę. Zadbajmy zatem, aby dekorował go barwny obrus lub na biały materiał połóżmy kwiecisty bieżnik. Jeśli natomiast mamy jadalnię połączoną z kuchnią, z powodzeniem możemy wykorzystać tematyczne ceraty.

5. Serwetki – nie tylko funkcja praktyczna

Serwetki potrzebne nam są do zachowania czystości w czasie jedzenia. Stanowią jednak nieodłączny element wyposażenia stołu, więc warto zadbać, aby posiadały one atrakcyjny wzór. Na rynku dostępne są również fantazyjne serwetniki, które są dekoracją samą w sobie i w połączeniu z ozdobnymi chusteczkami będą pięknie prezentowały się w naszej jadalni.

6. Świeżość na ścianach

Odmalowanie ścian w jadalni pozwoli nam zmienić aranżację całego otoczenia. Żółte oraz zielone barwy wprowadzą do wnętrza radosną atmosferę, dzięki czemu spożywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub funduszy na remont ścian, wówczas wystarczy na nich zawiesić kolorowe obrazki lub ramki ze zdjęciami z wakacji.

7. Zasłony, które wcale nie mają zasłaniać

ZasłonaWydawałoby się, że zasłony w oknach służą przede wszystkim do zacieniania naszych pomieszczeń. Po co więc wieszać je w jadalni, w której zależy nam na wiosennym wystroju? Jasne oraz kolorowe zasłony możemy estetycznie spiąć po bokach okna za pomocą spinki w kształcie kwiatka – wówczas będą spełniały one funkcję czysto dekoracyjną.

8. Zrób to sam, czyli renowacja wyposażenia

Kiedy krzesła i stół w naszej jadalni bardziej straszą niż dekorują, powinniśmy się nimi zająć. Zarówno te wykonane z drewna, jak i z metalu możemy samodzielnie oczyścić i nadać im niepowtarzalny charakter. Jeśli marzyliśmy o różowym komplecie do pomieszczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie taki stworzyć. A może każde krzesło w innym kolorze? Możliwości jest tyle, ile pomysłów w naszych głowach.

9. Poduszki – moda i wygoda

Kiedy już nasze krzesła wyglądają tak, jak sobie wymarzyliśmy, możemy zrobić dla nich jeszcze jedną rzecz – zmienić obicia lub, jeśli nie posiadają one wygodnego siedziska, nałożyć na nie poduszki. Kiedy wybór produktów na rynku nas nie satysfakcjonuje, możemy wybrać fantazyjny materiał i samodzielnie obić nim nasze krzesła.

10. Odrobina zieleni

Doniczkowe rośliny od wielu lat goszczą w naszych mieszkaniach, warto więc zamieścić kilka również w naszej jadalni. Tym bardziej, że możliwości atrakcyjnego umieszczenia ich ciągle rosną – duże drzewka będą doskonale prezentowały się w kącie pokoju, natomiast mniejsze rośliny możemy podwiesić nad meblami lub bezpośrednio nad stołem. Zielone kwiaty sprawią, że wiosna zagości w naszej jadalni na dobre.

Data publikacji: 28.01.2016
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku
Nie wiesz jak urozmaicić pokój Twojej pociechy? Naklejki do pokoju dziecięcego są świetnym pomysłem. Pomogą one ożywić przestrzeń, a gdy zainte...
Czytaj więcej

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazja do tego, by własnoręcznie wykonać prezenty dla najbliższych. Wcześniej nie miałaś okazji do ...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach
Pokój dziecka to jedno z najczęściej przekształcanych pomieszczeń w całym domu. Dzieci rosną bardzo szybko. W mgnieniu oka zmieniają się ich po...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

10 sposobów na wiosenne odświeżenie jadalni