Produkty

5 błędów popełnianych przy wyborze baterii łazienkowych

5 błędów popełnianych przy wyborze baterii łazienkowych

Wybór baterii łazienkowej wiąże się z kilkoma ważnymi aspektami, które należy wziąć pod uwagę. Tym samym, ta z pozoru prosta decyzja może nas czasem przerosnąć. Jakie błędy najczęściej popełniamy w tej kwestii?

bateria umywalkowaBłąd 1

Mylne pojęcie baterii natryskowej i wannowej

Pierwszym błędem przy wyborze baterii łazienkowej jest pomylenie baterii natryskowej z wannową. Na pierwszy rzut oka obie wyglądają bardzo podobnie. Z racji pośpiechu czy niedoczytania etykiety, możemy zatem dokonać niewłaściwego wyboru. Zapamiętajmy zatem różnicę - bateria wannowa posiada wylewkę.  W baterii natryskowej takiej wylewki nie znajdziemy.

Błąd 2

Patrzenie na wybór przez pryzmat ceny

Chcąc, by baterie łazienkowe służyły nam przez długie lata, należy zainwestować w modele, które zaspokoją wszystkie nasze potrzeby. Ważny jest przede wszystkim wytrzymały materiał, z którego  są zrobione oraz ich funkcjonalność. W kwestii wyboru cena powinna mieć  najmniejsze znaczenie.   

Błąd 3

Nieodpowiednia długość wylewkikrótka wylewka

Zakup baterii o nieodpowiedniej długości wylewki przysporzy nam wiele problemów z wygodnym i, co ważne, wielokrotnym korzystaniem z baterii na co dzień. Będzie to odczuwalne głównie przy  myciu rąk, czy napełnianiu miski/wiadra wodą. Miejmy zatem na uwadze długość krawędzi umywalki oraz wanny.

Błąd 4

Nieoszczędna bateria

Nadmiernie zużywanie wody o jeden z ważniejszych problemów, z którym mamy do czynienia. Rozwiązaniem tego kłopotu może być zakup baterii z perlatorem, ale nie tylko. Warto przyjrzeć się bliżej również rozwiązaniu, jakim jest bateria bezdotykowa. W większości przypadków Może być ona bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.  Co więcej, taka bateria będzie użyteczna osobom starszym, które mają mniejszą sprawność w rękach.

Błąd 5

Błędne dopasowanie baterii pod względem wizualnym

Ostatnim błędem, a zarazem najczęstszym powodem wymiany baterii, jest niedopasowanie modelu do pozostałych baterii mieszczących się w łazience. Mowa zarówno o rozmiarach i kolorze, jak i o  materiale, z którego jest wykonana.  Jak się okazuje, ten aspekt ma ogromne znaczenie,często zauważamy to jednak dopiero w domu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej
Wybór odpowiedniej armatury i jej regularna konserwacja może zapewnić nam możliwość jej wieloletniego bezawaryjnego użytkowania. Jakie są rodzaje arma...
Czytaj więcej

Perlator do wody. Jak działa perlator?

Perlator do wody. Jak działa perlator?
Perlator jest niewielkim elementem, który montuje się na zakończeniu baterii. Jego obecność przy kranie może pomóc w znacznym zredukowan...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
19.06.2015
a moim zdaniem trzeba patrzeć i na cenę i na matriał wykonania. ile razy widziałem dwie pozornie niczym sie od siebie nie różniące baterie i okazywało sie że jedna jest za 150, a druga za 300... także nie dawajmy się też zrobić w baloona :P

Ocena i komentarz dla:

5 błędów popełnianych przy wyborze baterii łazienkowych