Produkty

5 narzędzi, które wystarczą nam do pielęgnacji ogrodu

5 narzędzi, które wystarczą nam do pielęgnacji ogrodu

Posiadanie działki lub przydomowego ogrodu nie zawsze wiąże się tylko z radosnym odpoczynkiem na łonie natury. Dużo pracy czeka na działkowca przede wszystkim wiosną oraz jesienią. Jakie narzędzia pomogą nam w przeprowadzeniu wszystkich prac? Oto 5 niezastąpionych w ogrodzie sprzętów.

 Odpowiednia pielęgnacja ogrodu to nie tylko nawożenie i podlewanie – to także szereg czynności, które należy wykonać przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Z łopatą, grabiami i innymi akcesoriami praca będzie dużo bardziej efektywna i łatwa.

nożyceJaki sprzęt?

Po pierwsze taki, który będzie dopasowany do wymagań, jakie stawia przed nami nasz ogród. Naturalne jest bowiem, że innych narzędzi użyjemy do kilkusetmetrowego ogrodu i innych do małej rabaty.

Wybór narzędzi zależy także od tego, co uprawiamy w ogrodzie. Ogródek warzywny będzie wymagał większego nakładu czasu oraz pracy włożonej w jego pielęgnację.

Kupujemy narzędzia – na co zwracamy uwagę?

Dobre narzędzie to przede wszystkim takie, które używane przez kilka lat wciąż będzie w nienaruszonym stanie.

Trwałe i w dodatku lekkie są np. te narzędzia, które zostały wykonane z włókna węglowego, poliamidów i dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym.

Służą działkowiczom przez długie lata i, co najważniejsze, są odporne na różnego rodzaju uderzenia, które jak wiadomo, w pracach ogrodowych pojawiają się bardzo często.

Narzędzia wykonane z tworzyw sztucznych mają jeszcze jedną charakterystyczną cechę – nie korodują, a przez to potrafią znacznie dłużej posłużyć nam w codziennej pracy.

5 narzędzi, bez których wykonanie pracy w ogrodzie nie byłoby możliwewidły ogrodowe

- Łopata – przydaje się szczególnie w okresie wiosennym, służy nam do przekopywania grządek oraz do wykopywania mniejszych lub większych dołów.

- Grabie – pomagają w pielęgnacji naszego trawnika, dzięki nim wygrabiamy z niego nadmiar liści, kłączy, pędów, podczas przekopywania grządek pomagają także w wyrównaniu gruntu.

- Sekatory – przytną wszystko to, co wymyka się spod naszej kontroli, dzięki nim skrócimy pędy, gałęzie, żywopłot, a ogród zostanie szybko okiełznany.

- Kosiarka – to ona odpowiada w największym stopniu za pielęgnację naszego trawnika, przycina go, skraca i nadaje mu piękny wygląd równego dywanu.

- Widły, czyli coś w rodzaju ręcznego aeratora, przy ich użyciu idealnie spulchnimy glebę oraz przekopiemy ziemię, w której umieściliśmy nawóz.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie
Krótsze dni i niższe temperatury sprawiają, że ogród zwalnia tempo i rozpoczyna zasłużony odpoczynek. Rok w ogrodowym kalendarzu powoli ...
Czytaj więcej

Marzec w ogrodzie

Marzec w ogrodzie
Pogoda powinna się stopniowo poprawiać, dzięki czemu Twój ogród będzie wracał do życia i pełni kolorów. Gleba będzie się nagrzewa...
Czytaj więcej

Luty w ogrodzie

Luty w ogrodzie
Wiosna jest tuż za rogiem i pomimo zimowego krajobrazu i utrzymującego się chłodu czuć, że powietrze staje się cieplejsze, a w ogrodzie zaczynają się ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

5 narzędzi, które wystarczą nam do pielęgnacji ogrodu