Produkty

5 powodów, dla których warto wykorzystać trawertyn

5 powodów, dla których warto wykorzystać trawertyn

Znany był już w starożytnym Egipcie, gdzie nadano mu miano egipskiego alabastru. Do teraz jest używany w wykończeniu wnętrz i nie stracił swojego znaczenia jako materiał ekskluzywny i synonim bogactwa oraz szlachetności. Ma niepowtarzalny wygląd, jaki nadają mu drobne nierówności oraz kolor, na który składają się żyłkowania w twardej powierzchni. Jakich zalet przydaje pomieszczeniom i gdzie najlepiej go zastosować?

trawertyn w łazienceTrawertyn jest materiałem, który, właściwie użyty, nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru

Sprawia to jego wygląd oraz faktura, zwłaszcza powierzchni nieoszlifowanej. Z tej racji, że jest wyszukanym i wysmakowanym (a przez to drogim) materiałem dekoracyjnym, na rynku znajdziemy wiele preparatów, których użycie na ścianach przynosi efekt trawertynopodobny.

Nie tylko do salonu

Można zastosować go w wielu pomieszczeniach, gdzie jednocześnie będzie dekoracją i funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza. Odpowiednio spreparowany trawertynowy blok z powodzeniem może służyć jako kuchenny blat, który jest odporny na działanie wysokich temperatur. Aby go dodatkowo zabezpieczyć, z pomocą przyjdą nam preparaty impregnujące do ochrony kamiennych płaszczyzn. Co więcej – odpowiedni ich dobór i zastosowanie sprawią, że trawertyn znajdzie zastosowanie także w łazience.

Jest uniwersalnym dodatkiem, który wzbogaci wnętrza urządzone w wielu stylach

Dzięki jego wyeksponowaniu postawimy dekoracyjną kropkę nad i w stworzonej przez nas aranżacji. O potencjale, jaki tkwi w ozdobnym charakterze trawertynu, niech zaświadczy fakt, że będzie on współtworzył nie jeden określony styl, ale wiele z nich. Porowata, kamienna płaszczyzna z trawertynu wzmocni efekt nowoczesności i podkreśli chłód nagich ścian, a kolor ociepli nieco wnętrze, w którym użyto w nadmiarze szklanych dodatków i elementów wykończenia. Kolor trawertynu jest stworzony do wnętrz rustykalnych i urządzonych w stylu vintage. Znakomicie odnajdzie się również w warunkach zewnętrznych, na przykład jako ozdoba tarasu.

Jest ozdobą wśród ozdób

Znakomicie komponuje się z innymi materiałami, których użyto do nadania wnętrzu określonego charakteru – ze szkłem, także w formie luster, z drewnem czy innymi kamiennymi płaszczyznami. Jego dodatek do tego stopnia przykuwa uwagę i przyciąga wzrok, że może służyć do wydzielenia osobnej części w otwartym,mozaika trawertyn przestronnym wnętrzu. Może to być fragment podłogi wyłożonej w karo dużymi płytkami z trawertynu lub fragment ściany towarzyszącej na przykład części relaksacyjnej dużego pomieszczenia.

Niepowtarzalny wzór stworzony przez naturę

Jego zastosowanie, czy to z wyeksponowanymi na powierzchni porowatościami, ubytkami i wżerami, czy w formie gładko oszlifowanej, wypolerowanej i przypominającej taflę przez pokrycie lakierem, idzie w parze z ponadczasową modą na produkty ekologiczne.


Data publikacji: 22.07.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jaka nawierzchnia na taras będzie najlepsza?

Jaka nawierzchnia na taras będzie najlepsza?
Elegancki i solidnie wykonany taras to prawdziwa ozdoba każdego domu oraz inwestycja na lata. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wykończen...
Czytaj więcej

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?
Aranżacja przedpokoju to duże wyzwanie. Wystrój musi sprostać zarówno oczekiwaniom względem funkcjonalności, jak i reprezentacyjnemu cha...
Czytaj więcej

Podłoga w domu– top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie

Podłoga w domu–  top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie
Płytki na podłogę to połączenie funkcjonalności i estetyki. Sprawdź, co najlepiej położyć w kuchni, salonie, a co na podłogę w łazience. Dzięki naszem...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

5 powodów, dla których warto wykorzystać trawertyn